PKK’LİLERİ KÖYLÜ, KÖYLÜLERİ PKK’Lİ GÖSTEREN HERON!


28.12.2012 - Bu Yazı 11374 Kez Okundu.
Yorum : 5 - Onay Bekleyenler : 0

 

(Uludere/Roboski, Kim Ve Neden?)

 Türkiye Cumhuriyeti Devletinden daha köklü yapı(lanma)sı olan derin devlet, Ak Parti’nin iktidara gelmesiyle mevzilerini kaybetmeye başladı. 2002'den itibaren hükümetin adım adım aldığı mevzileri tamamen kaybettiğini gören bu derin yapılanma farklı unsurlarla çok tehlikeli bir işbirliğine gitti.

Hızla tükendiğini gören derin devlet bir yandan silahlı sol örgütler ve PKK üzerinden, bir yandan da "MİT içindeki 'kontracılar'ın desteğiyle" hükümeti kontrol altına almaya çalışıyor(du).

Daha önce Hantepe ve Göktepe katliamlarıyla umduklarını bulamayan derin devlet, sonraki süreçte dışarıdaki destekçileriyle daha planlı ve hepimizi ağır yaralayan Uludere katliamı üzerinden istediğini elde etmeye çalıştı.

28 Aralık akşamı Uludere’den Irak Kürdistan’ına gidip oradan geçimlerini sağlamak için çay, sigara, mazot getiren 38 köylü saat 21.40'ta Uludere-Roboski yakınlarında (sınırın hemen öbür tarafında) “PKK’lı diye” uçaklar tarafından bombalanıyor ve çoğu 13-18 yaşlarında 34 köylü feci şekilde öldürülüyordu.

Doğrusu bu katliamı planlayanların uzun fizibilite dönemi geçirdikleri net bir şekilde anlaşılıyor; kimin emekliliğini isteyeceği, kimin o tarihte izne ayrılacağı, hangi sürgün subayın oraya tayin edileceği, valiye ve yerel askeri birliklere haberin verilip verilmeyeceği çok ince hesaplanmış gibi. Ve bir de sayın başbakanın ameliyatı…

Uludere katliamıyla İsrail ve bizdeki derin destekçilerinin hükümete “ölmedim ayaktayım, benimle iyi geçinmek ve anlaşmak zorundasın” mesajını verdiğini Türkiye’nin son on yılını doğru okuyanların pekâlâ bildiği bir şeydir. Biz bu on yılın son beş yılını çok özet olarak anlatalım:

Derin devletin darbecileri tutuklandı, ETÖ’nün operasyonel gücü kısmen kırıldı ve dış bağlantıları ciddi hasar gördü. 12 Eylül 2010’daki Anayasa referandumuyla yargı vesayeti sona erdi. MİT arşivlerini açacağını ilan etti ve askeri istihbarat MİT’e devredildi. Keza CHP güçsüzleşti, halk hükümeti % 50 ile iktidara getirince derin devlet nefessiz kaldı. Yeni anayasa derin devlet için tamamen bitmek demekti. Tek umudu orduydu. Zira hala TSK içinde kendilerini kollayan bir gücün var olduğunu düşünüyorlardı ki 28 Temmuz 2011 olayı yaşandı.

28 Temmuz 2011’de askeri vesayetin sona ermesinden sonra başbakan, Genelkurmay başkanı ve MİT müsteşarı uyum içinde çalıştılar. Bu uyum derin devleti çok derinden rahatsız etti ve Türkiye derin devleti uluslar arası derin güçlerin desteğiyle bu uyumu Uludere katliamıyla bozmak istedi.

13 Eylül 2011’de MİT-KCK görüşmelerini içeren kasetlerin internet ortamına servis edilmesi de bu amaca hizmet ediyordu. Göktepe baskını keza öyle. Bu olaylarla mesafe aldığını düşünen “derinlikler” Uludere katliamıyla ilgili olarak “MİT’in askere istihbarat verdiği” iddialarını dillendirerek hedeflerine varma yolunda önemli bir adım atacaklardı. Aslında ben MİT diyorsam siz Hakan Fidan anlayın. Çünkü onların derdi MİT değil, Hakan Fidan’dı.

Olaydan bir hafta önce sona eren bütçe görüşmelerinde hastalığı sebebiyle konuşamayan başbakanın yerine Sayın Bülent Arınç konuşmuştu:

Kürtlerin kimliklerini de, dillerini de bütün haklarını da vereceğiz. Bu bir lütuf değil bir haktır” demişti. Barışın an meselesi olduğu ve 33 erin PKK’ya adeta servis edildiği 1993 ve sonrasındaki dönemlerde silahların susması için adımların atıldığı dönemleri bir hatırlayın ne oluyordu? Ya devlet, ya örgüt ya da ikisi 'ortaklaşa' yaptıkları eylemlerle acımız artar, barış umutları başka bir bahara erteleniyordu. Bu güçler Uludere katliamıyla da hem böyle barışı sabote eden bir eylemdi ve hem de yukarıda saydığımız gibi başbakan, genelkurmay başkanı ve MİT müsteşarı hedeflemekteydi.

Gelelim faciaya;

Facianın yaşandığı bölge köylülerin kaçağa gittikleri güzergâhtı ve bu yolun köylülerin sınır ticareti/kaçakçıların yolu olduğunu hem yerel askeri birlikler hem de Ankara (ilgili daire) çok iyi biliyordu ve o gün heronlarla saatlerce takip edilen köylülerin sınırı geçtikleri net bir şekilde görülüyordu. Ayrıca 'önceden alınan istihbarat'a dayanarak o güzergâh yakından takip ediliyordu. Yani, hava araçları köylüleri tevafuken görüp izlemeye almış değildi. Kaldı ki, operasyon için emri verenlerin görüntülerde sınırı geçen unsurların PKK’li olduklarına inanmaları gerekiyordu. Ancak “Hem 2. Ordu'da hem de Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nda görüntüleri izleyen bir grup ısrarla, bu gelenlerin kaçakçı köylüler olduğunu savunuyordu.”

Sivilinden ASELSAN’ına kadar uzman olan olmayan herkes heronların görüntülerini izlerken “gelenlerde silah bulunmamaktadır” kanaatine varıyorlar. Ama operasyonun başındakiler dört ayrı ilde aynı anda izlenen görüntülerden sınır ötesinden gelenlerin silahsız olduklarını dikkatlerden-gözlerden kaçırmışlardı! Buna inanmak mümkün değil.

Görüntülerden hareketle, ‘gelenler PKK’lıdır’ diye emri verenler bu kadar kalabalık ve alışılmamış yakınlıkta yürüyen PKK’lilerin karda kışta yaylaya çıktıklarını düşünmüş olamazlar. Görüntüleri izleyen herkes sınıra doğru yaklaşanların “sınır ötesine gittiklerinde de görüntüledikleri” Uludereli kaçakçılar olduğunu biliyorlardı. Bu bilindiği halde o gece saldırı için düğmeye basan yetkililerin sınıra doğru gelenlerin kim olduklarını bilmemelerine ‘normal’ diyen kimse çıkmamıştır. Hem bu köylülerin bu güzergâhta ve bu kalabalıkta kaçağa ilk gidişleri değildi. Haftada en az iki kere kaçağa gidenleri operasyon yapılacağı günlerde oradaki yerel askeri birlikler “bugün kaçağa çıkmayın, operasyon var” diye uyarıyordu. O gün neden bu uyarı yapılmamıştı sorusu cevapsız kalıyor.

Sayın başbakan medyanın “Göktepe olayında doçkalı katırları gördüğünüz halde neden vurmadınız” sitemini dile getirmişti. Gerçekten de en olmadık yerlerde ve zamanlarda en olmadık operasyonları yapanların o gün doçkalı PKKlıları ”çoban sanarak!” seyirci kalmalarını anlamak çok çok zor. Göktepe baskınında doçkaları gördükleri halde, yani sınırı geçmekte olanların PKK’lı olduklarını “bildikleri halde” vurmayanlarla, kaçakçıların PKK’li olmadıklarını bildikleri halde vuranlar aynı kaynaktan talimat almış olmaları muhtemel.

Operasyonda o kadar anormallikler var ki;

Eğer sınır dışında tespit edilen kaçakçıların sınır içine gelmesi beklense operasyon ile ilgili karar yetkisi Kara Kuvvetleri Komutanlığında olacaktı. Ama Uluderelileri ziyaret ettiğimizde o gece bombardımandan sağ kurtulanlar “yerel askeri birliklerin sınırın sıfır noktasının biraz ötesinde kendilerini durdurup uzun uzun sohbet ettiklerini anlattılar”. Sanki bir el 'Roboskililer sınırın bu tarafına geçmesin ki operasyon emri de Kara Kuvvetleri Komutanlığına geçmesin' diye köylüleri Irak sınırları içerinde tutmuştu. Ayrıca bu görüntüleri tespit eden ve izlemeye alan birimler (2. Ordu) kaçakçıların sınırı geçmelerine birkaç dakika kala başında Tuğgeneral Ali Rıza Kuğu'nun bulunduğu ve tartışılan bu “görüntüleri ısrarla 'dar çerçeve'de tutan” Genelkurmay Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'na müracaat ediyor.

Görüntüleri izleyen ekip sınırın sıfır noktasında yerel askeri güçlerin kaçakçıları durdurduğunu onlarla konuştuklarını heronlardan görmüyorlar mıydı?

Üstelik, PKK’nin saldırılarda saklanma konusunda oldukça eğitimli olduğu biliniyor. Bu tür bombardımanlarda saklanmak için koşuşturarak az zayiat vermeye çabaladıkları da biliniyor. O halde 1. hava bombardımanında köylülerin kaçma, saklanma gibi refleks göstermediklerini görüntüleri izleyen yetkililerin fark etmedikleri inandırıcı olabilir mi? Birinci saldırıda bu durum görüldüğünde az çok askeri bilgiye sahip olan bir komutanın bunların PKK’lı olmadıklarını fark etmesi ve ikinci hava saldırısına izin vermemesi gerekmez miydi? Ve ikinci saldırıdan önce “birinci saldırıda sağ kalan köylülerin saklanma gereği duymamaları” görüntüleri izleyenleri düşündürmeli değil miydi? Ya 1,5 yılda görev yeri 6 kez değiştirilen Gülyazı Sınır Alay Komutan Vekili Albay Onur Güney'in böyle kritik bir yere atanmasına ne demeli? Albay’ın saldırı esnasında bağlı olduğu Şırnak Valisi'ne doğru bilgi vermediği de biliniyor. Eğer köylülerin birinci saldırıdan sonra kaçmamalarını gören birimler ikinci bir saldırı gerçekleştirmeselerdi bugün sorunu daha farklı ele alabilirdik. Bu anlattıklarıma son olarak “saldırıdan saatler önceden Uludere hava sahasının tüm sivil uçuşlara kapatılması”nı ekleyelim ve kimlerin, neden, niçin böyle bir katliamı tezgâhladığını düşünelim.

Hâsılı kelam;

Bu olay devletin kimi ilgili birimlerinin manipüle edilmesiyle, bazılarının da rol almasıyla devletin uçaklarından atılan bombalarla gerçekleştirildi. Bunun lamı-cimi olmaz.

Bu saldırı en ince ayrıntılarıyla ortaya çıkmalıdır ve çıkacaktır. Savcılık bir yandan, Diyarbakır’daki özel yetkili mahkeme öbür yandan ve TBMM Uludere Komisyonu bu katliamı çorap söküğü gibi çözmelidir ve çözecektir. TBMM Uludere Komisyonu’nun açıklanmamış raporunda “hatalar zinciri”nden ve “genelkurmayın komisyona bütün belgeleri vermediği”nden bahsediyor. Bu bilgi bize çok şeyi anlatıyor.

Neyi mi anlatıyor?

Yukarıda anlattığım tertibi tabi.

Sayın Başbakan 24 Ocak 2012 Salı günü partisinin TBMM grup toplantısında, “Uludere meselesinin de Hrant Dink cinayetinin de devletin derin dehlizlerinde kaybolmasına asla ve asla müsaade etmeyeceğiz." demişti. Son olarak katıldığı bir tv programında başbakanın "dava sonuçlandığında özür dilememiz mümkündür" dedi.

Yargı elini çabuk tutmalıdır, bu güne kadar ciddi hiçbir açıklama yapılmadı. Bu sebeple okyanus ötesi haberlere kilitlendik. Sanki Yahudi lobisinin WJS'i bize manipülatif transoceanic haberlerle doğru bilgiler verecekmiş gibi bekledik.

Uludere’de kardeşlerimiz katledildi, faillerin bulunmasını istemek hem hukuki ve hem de en insani hakkımızdır. Annelerin yüreklerinin yangınını ancak bu katilleri ortaya çıkarmakla hafifletebiliriz. Kimsenin zulmü yanına kalmamalıdır. Yoksa kirli emellerini kanla gerçekleştirmek isteyenler Allah korusun bizlere başka Uludereler de yaşatırlar.

Gelecek yazımızda bu acıyı nasıl dindirebileceğimizi İslam Tarihindeki bir olaydan hareketle yazacağız inşaallah.

Twitter: @ahmetay_

.

Facebook Yorumları

Emlak8
15.05.2019
14 Mayıs güzellemelerinin anlamı
22.4.2019
Arzulanan AK Parti
13.4.2019
Beka meselesi gerçeği
8.4.2019
Sonuçları değil, başlangıçları değiştirmek gerek
27.3.2019
İttifakların ABC'si
25.3.2019
Bir seçim kazanmak için
6.3.2019
Pakistan ve Hindistan’a tuzak var
21.2.2019
Suriye ile diyalog meselesi
6.2.2019
FETÖ, algılar, doğrular, yanılgılar
4.2.2019
Venezuela ile sınırlı olmayacak
26.1.2019
Demokraside mi yoksa Batı’da mı bir terslik var?
22.1.2019
Akşener BOŞ konuşmaz (mış!)
9.1.2019
ABD artık dost, müttefik, stratejik ortak değil
2.1.2019
28 Şubat yargı kararları ve FETÖ
29.12.2018
ABD Suriye'den çekiliyor da...
25.12.2018
Türkiye Suriye Kürtlerine nefes olur
19.12.2018
17-25 Aralık juristokratik darbe
16.12.2018
Soros'çu vakıfların kış dönemi saldırıları başladı
9.12.2018
​​​​​​​Soğuk savaş 2 mi
6.12.2018
İslam ve Batı’da çocuk algısı: Batı
29.11.2018
Eşlerine tecavüz edenler
26.11.2018
​​​​​​​İslam ve Batı’nın çocuk algısı -1- Çocuk kimdir?
23.11.2018
13 ilde AK Parti ve belediye seçimleri
19.11.2018
Millet haklı, aday belirlerken...
17.11.2018
Mardin ve yerel seçimler
14.11.2018
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi
11.11.2018
Seçmen tercihleri Batman ve Siirt
7.11.2018
Seçmenin aday tercihleri, Şanlıurfa
2.11.2018
Future Ways Of Travelling
28.10.2018
Danıştay 8. Daire'nin kararı
24.10.2018
Türkiye böyle zulüm görmedi
17.10.2018
Eğitimdeki acı gerçeğimizle yüzleşelim
14.10.2018
Dostluk üzerine
10.10.2018
Güvenlik soruşturması ve KHK mağdurları
6.10.2018
Almanya samimi ise
3.10.2018
Suriyeli muhacirler imtihanımızdır
30.9.2018
Buyurun sayın Kürt
26.9.2018
BM yapısal değişikliğe gitmek zorunda
20.9.2018
Ahlak ve Ahlaklılık
16.9.2018
Ahlaksızlıkla sarhoş olmak
12.9.2018
Diyarbekir ismiyle müsemma şehir
8.9.2018
Doğu Akdeniz jeopolitiğinde İdlib
5.9.2018
Amerika ve Brinkmanship stratejisi
15.8.2018
Deli dana Trump
1.8.2018
Türkiye, Türk Bandıralı ABD gemisi idi
28.7.2018
ABD ile iadeler sorunu
25.7.2018
Kazanırken Alman, kaybederken göçmen, ama her daim bizim Mesut Özil
21.7.2018
FETÖ'nün MİT kumpası netleşiyor
18.7.2018
ABD yargısı ve Gülen’in iadesi
14.7.2018
17-25 Aralık’tan 15 Temmuz’a
11.7.2018
Başkan Erdoğan ve yeni Türkiye
9.7.2018
Seçim sonuçlarını değerlendirelim (5)
7.7.2018
Seçim sonuçlarını değerlendirelim (4)
4.7.2018
Seçim sonuçlarını değerlendirelim -3-
30.6.2018
Seçim sonuçlarını değerlendirelim (2)
27.6.2018
Seçim sonuçlarını değerlendirelim-1
23.6.2018
Seçim sonuçları
20.6.2018
AK Partı̇'yı̇ cezalandırmak
13.6.2018
Diyarbekir toparlanıyor
9.6.2018
Batı basını kimin yandaşı?
6.6.2018
Doğu ve Güneydoğu’da siyasetin nabzı -2
2.6.2018
Doğu ve Güneydoğu'da siyasetin nabzı -1-
30.5.2018
ABD ı̇le nereye kadar?
26.5.2018
İnfak ve açlığı ibadet sayan medeniyet
23.5.2018
‘Şimdi Türkiye vaktidir ’
19.5.2018
Aday belirleme ve hassas ölçü
16.5.2018
ABD dünya barışı için tehdittir
12.5.2018
Neden milletvekili olmak istiyorum?
9.5.2018
Türkiye’de siyasetçi olmak
5.5.2018
Türkiye'nin en genç aday adayı Asuman Sülkü
2.5.2018
AK Parti seçim manifestosuna katkı
28.4.2018
Bugün 24 Nisan, neşe doluyor Ermeniler 2
25.4.2018
Bugün 24 Nisan, neşe doluyor Ermeniler 1
21.4.2018
Liderlik, strateji ve CHP'nin boynundaki 'İP'
18.4.2018
Cin şişeden çıktı, erken seçim var
14.4.2018
Batman Üniversitesi rektörüne yargı tokadı
11.4.2018
Türkiye ne yaptı da güvenilmez ortak oldu
7.4.2018
Helaktan önceki son imkân: Avrasya Troykası
5.4.2018
Anglosakson uygarlığı ve küresel sermaye
31.3.2018
Saadet Partisi CHP ve İyi Parti'nin nesi olur?
28.3.2018
FETÖ ile mücadelede durum
24.3.2018
İyi şeyler oluyor diye korkmak...
21.3.2018
Afrinlilerin zılgıtı ve Diyarbakır kriterleri
16.3.2018
Diyarbakır-Mardin Reis'ini bekliyor
14.3.2018
FETÖ ve Demirellere sessiz kalan sizdiniz
7.3.2018
Kürtlerin Zeytin Dalı Harekatı’na tepkisi
4.3.2018
Türkiye gençliği yarına bugünden hazır
1.3.2018
ABD'nıin yeni planı ne?
24.2.2018
Evet, Ermenileri öldürdük, ama sor bakalım niye?
21.2.2018
Devletlerin kaderini savaşlar belirler
18.2.2018
ABD dış politikasında dinin rolü
14.2.2018
Ya düzelecek, ya da tamamen bozulacak
10.2.2018
Yeni il başkanları; Diyarbakır, Mardin
7.2.2018
Yeni il başkanları; Batman, Bingöl
6.2.2018
21. Şok'un adı Amerika
3.2.2018
Küresel savaşın CHP ayağı
31.1.2018
Irak ve Suriye vatandaşı olmaktan gurur duyan var mı?
27.1.2018
HayırAmerika, sen yalancısın ve…
24.1.2018
Sykes-Pı̇Cot'dan Zeytin Dalı'na
20.1.2018
Adil Öksüz'ü himaye eden John Bass'ın ABD'si
17.1.2018
ABD'nin çöküşünü Türklerle Kürtler hızlandırdı
13.1.2018
Amerikan usulü droneli omlet
10.1.2018
Yenişehir Belediyesi Sarıkamış şehidlerini unutmadı
6.1.2018
“Akşener boş konuşmaz”mış
3.1.2018
Ahed Temimi ve akranlarının kahramanlıkları
30.12.2017
İslam dünyasında umudun adı; Recep Tayyip Erdoğan
27.12.2017
Uluslararası hiçbir güvenirliği kalmayanların güvenlik stratejisi
24.12.2017
ABD, değersiz yalnızlık ve bot devletler
20.12.2017
Güller arasında ayrık otu
17.12.2017
ABD, İİT Kudüs Manifestosu ve Türkiye Cumhurbaşkanı
13.12.2017
ABD'nin Kudüs kararı ve İİT
10.12.2017
Gökte yapılıp yere indirilen şehir: Kudüs
6.12.2017
Birleşik Devletlerdeki yangın
2.12.2017
BD-Kılıçdaroğlu düeti başlıyorrr!
29.11.2017
Kılıçdaroğlu'nun teknik direktörü 'Müller'
25.11.2017
NATO’da kalmaya mecbur değiliz
22.11.2017
DKAB-İlahiyat mezunlarının mağduriyeti
18.11.2017
Sayın Kılıçdaroğlu ABD için endişeleniyor mu?
15.11.2017
Büyükşehir belediye başkanları atanarak belirlensin
11.11.2017
Suudi ekseninde gelişen olaylar
8.11.2017
Günlerdir Diyarbekir ‘Aziz Misafir’ini bekliyordu
5.11.2017
Akil deyip geçmeyin
1.11.2017
IKBY ve Türkiye'nin sorumlulukları
28.10.2017
Batman Kitap Fuarı
25.10.2017
Barzani, İran, Türkiye Ve Diyarbekir Karpuzu
21.10.2017
TÜGVA Diyarbakır ve beklentiler
18.10.2017
Kerkük’te neler oluyor
15.10.2017
Petrodolar jeopolitiği
11.10.2017
Abdulhalık Arca ile TEOG üzerine
10.10.2017
Astana’da Suriye’de denklem dışı kalan ABD
9.10.2017
Atlantı̇kçı̇lı̇ğe karşı avrasyacılık -2-
4.10.2017
Atlantikçiliğe Karşı Avrasyacılık -I-
30.9.2017
Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Batman valileri ve D.Ü
27.9.2017
IKYB referandumu sonrası
24.9.2017
IKBY ile kondominyum ya da iltihak
21.9.2017
AK Parti Ve Sayın Erdoğan eleştirileri üzerine
13.9.2017
Dini fay hatlarımızı patlatmalarına izin vermeyiz
9.9.2017
BM'nin erişemediği Arakanlılara erişen Türkiye
6.9.2017
Küreselcilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a düşmanlığının nedeni
2.9.2017
Bir bayram sızısı
30.8.2017
Ulan şerefsiz bu kaçıncı rüya
26.8.2017
Türkiye, 'Bağımsız Kürdistan' referandumu ve Afrin
23.8.2017
Racon'un fazı̇letlerı̇!
19.8.2017
Evet, Türkiye sizin değerlerinizle uyumlu değil
16.8.2017
AK Parti, teşkilatlar, kayyumlar
12.8.2017
AK Parti ve Abdulmecitlerin imanı
10.8.2017
Kılıçdaroğlu devlet ve milletin bekası ı̇çı̇n tehdı̇ttı̇r
5.8.2017
DÜNYA SAVAŞ HAZIRLIKLARINI TAMAMLARKEN TÜRKİYE
2.8.2017
AK Parti teşkilatlarını değiştirirken esas alması gereken kriterler
29.7.2017
Pakistan’da Neler Oluyor?
26.7.2017
Hadisler ve Resul-i Ekrem'in yetiştiği toplum
22.7.2017
Rüyamda Peygamberimiz bana; sen de benim safımda savaşacaksın dedi
19.7.2017
15 temmuz bir yanı ihanet, bir yanı şehadet
12.7.2017
FETÖ, nükleer başlık ve TBMM’ye bomba
1.7.2017
CHP'ninki adalet değil adavettir
21.6.2017
Faşizme Karşı Rujlu Dudaklar
17.6.2017
Diyarbakır da İstanbul’a iftar verecek mi?
14.6.2017
Seçildiği günden beri peşini bırakmıyorlar.
10.6.2017
Asrın Hüsranının Hikâyesi: FETÖ
7.6.2017
Arap siyasal aklı!
3.6.2017
Kılıçdaroğlu ve kontrolsüz ahlaksızlık
31.5.2017
Mardin’e yürek hizmeti
28.5.2017
Birleşik Devletler ile Birleşik Krallık karşı karşıya
24.5.2017
Evet Evet, Erdoğan’la yeni Türkiye
20.5.2017
Recep Tayyip Erdoğan'ın Mücadelesini Taçlandırın
17.5.2017
Erdoğan ile II. Diriliş başlıyor
13.5.2017
Vatanı değil, kavurmayı kaybetmek istemeyenler
10.5.2017
Yeni dünya düzeni Ve Türkiye’nin gücü
7.5.2017
Ak Parti ve Yeni Türkiye
3.5.2017
FETÖ ile mücadele tartışmaları
30.4.2017
Nazi Hinterlandı Operasyonları
26.4.2017
Sayın Erdoğan'ı en çok kı̇m sevı̇yor?
22.4.2017
Batı cephesi ve referandum
19.4.2017
Referandum sonucunun öbür yüzü
15.4.2017
Yarın neye oy vereceğiz!
12.4.2017
Kürtlerin ‘Evet’i
9.4.2017
Trump ilk sınavında
5.4.2017
İstiklal savaşı ve sabotajlar, ihanetler.
2.4.2017
Kararsız Gençler Ve Reı̇s'ı̇n Dı̇yarbakır Mı̇tı̇ngı̇
29.3.2017
Avrupa, var mı böyle teyzeleriniz?
26.3.2017
Üç dakikanızı ayırın ve düşünün
22.3.2017
Yüz yıl önce, yüz yıl sonra
19.3.2017
Katil ararsan Hristiyan dünyaya bak!
15.3.2017
Avrupa Neonazı̇zme teslim
12.3.2017
Kod Adı, Die Welt and ZDF
19.8.2015
Ferisi ahlaklı İran
12.8.2015
Koalisyon mu?
5.8.2015
DİNLER VE ŞİDDET 2: Hıristiyanlık
29.7.2015
Belanız Allah'tan
27.7.2015
YAŞLI DÜNYA
23.7.2015
SURUÇ’TA ÖLDÜK
15.7.2015
KUR'AN AYI RAMAZAN -II-
13.7.2015
AP AHMED
10.7.2015
Kürtler neden AK Parti'ye oy vermedi? (4)
6.7.2015
Madımak, başbağlar, yavi katliamları
1.7.2015
Kürtler neden AK Parti'ye oy vermedi? 3
28.6.2015
Kürtler neden AK Parti'ye oy vermedi? 2
24.6.2015
Kürtler neden AK Parti'ye oy vermedi?
21.6.2015
Kur-an ayı Ramazan -I-
17.6.2015
Dinler ve şiddet –I- Yahudilik
14.6.2015
Koalisyon fantazileri
10.6.2015
Bu sitemle bu kadar
3.6.2015
Klozette son durum
2.6.2015
SP-BBP VE DİNDAR CAMİAYA
27.5.2015
Darbeci medya
23.5.2015
HDP ile FETÖ'nün dilbirliği
20.5.2015
Zalimler ve işbirlikçiler
18.5.2015
İŞTE İDEAL PARTİ!
14.5.2015
Bir uyanın yahu!
11.5.2015
Ne oluyoruz sayın Demirtaş?
6.5.2015
İngiliz taktiği hizmet
4.5.2015
Fetullah Gülen Neden dönmedi?
29.4.2015
Alamut kalesinden atlayan hâkimler
25.4.2015
Aynasız CHP rüşvet mi dedi?
22.4.2015
Merhaba Ey Sırrı Furkan merhaba
18.4.2015
Ağrı olayı ve Efkan Âlâ
15.4.2015
Hello Papa
12.4.2015
Tedbir değil tefekkür lazım
8.4.2015
Ben aday değilsem...
04.04.2015
Tetikçi sol ve DHKP-C
01.04.2015
‘Kürt sorunu’var mıyok mu?
28.03.2015
Ak Parti Diyarbakır adayları
25.03.2015
Zoraw ya da Ziryab
21.03.2015
Haydi Bismillah
18.03.2015
Li aşitîyé binére... Barışa bak
15.03.2015
Ebedi barış dedikleri
11.03.2015
Aziz millet hazır siz?
09.03.2015
Havada neler oluyor?
04.03.2015
EsSelamu Aleyküm Yeni Türkiye
01.03.2015
Fetö ve düğmesi
25.02.2015
Şah Fırat: Tamamen yerlî operasyon
21.02.2015
Sümeyye Erdoğan’ı vurun
19.02.2015
Türkiye'nin Duruşu
14.02.2015
Bize tehdit sökmez ey paralelci
11.02.2015
CHP’nin iktidar şansı
09.02.2015
GÜLEN CAMİ AVLUSUNA BIRAKILDI
04.02.2015
Başkanlık sistemine doğru
01.02.2015
Ülke paralel kıskaçta
28.01.2015
SEROK AHMET
25.01.2015
Başbakan Diyarbekir'in huzurunda
21.01.2015
Bingöl’de siyaset konuşmaları
19.01.2015
Çizre'deki el kime ait
14.01.2015
İSLAMOFOBİK KONSORSİYOM ve PARALELCİLER
11.01.2015
Kill All Muslims
07.01.2015
İMANIN ŞARTLARI TARTIŞMASI -III- Kadere İman
03.01.2015
İMANIN ŞARTLARI TARTIŞMASI -II-
31.12.2014
İMANIN ŞARTLARI TARTIŞMASI -I-
28.12.2014
25 Aralık, liderlik ve Efkan Ala faktörü
24.12.2014
SÜREÇ VE CUMHURİYET MUHAFIZLARI
20.12.2014
TAHŞİYE ÖRGÜTÜ SINAVI
17.12.2014
PARALEL DARBE 1. YILINDA
13.12.2014
ÇÖZÜM SÜRECİNDE GÜVEN SORUNU
10.12.2014
DEVRİMLER ÜLKESİNDE 19. EĞİTİM ŞURASI
06.12.2014
HERVELE YAPAN MİLLET
03.12.2014
ÇÖZÜM SÜRECİNDE SON DURUM
30.11.2014
BATSIN BU DÜNYA
27.11.2014
DERSİM KATLİAMI -2- AĞIR BLANÇO
22.11.2014
Dersim Katliamı -1-
19.11.2014
SOYLU BİR DURUŞ, SÜLEYMAN SOYLU
17.11.2014
EZİDİLER CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA
13.11.2014
ABD İLE KAVGALIYIZ
08.11.2014
GAZZELİ RUVEYDA VE PİS POSTALLAR
05.11.2014
ÇÖZMEYELİM!
01.11.2014
MGK VE PARALEL YAPI
29.10.2014
BÖLGEYE MÜLKİYE MÜFETTİŞLERİ
25.10.2014
1916-2014 ORTADOĞU
22.10.2014
BİNGÖL SUİKASTİ
19.10.2014
İDRİS NAİM ŞAHİN VE ZEKÂ
15.10.2014
90’LI YILLARA MI?
11.10.2014
OLAN OLDU
08.10.2014
KOBANİ DÜŞERSE
04.10.2014
DİYARBAKIR’A NASIL KIYDINIZ?
01.10.2014
ABDURRAHİM BOYNUKALIN ve AK PARTİ GENÇLİĞİ
27.09.2014
HSYK SEÇİMLERİ
24.09.2014
REHİNELER VE İŞİD’E DAİR
20.09.2014
VALİLER KARARNAMESİ VE KARARLILIK
16.09.2014
İİBF'LİLERİ UNUTMAyalım
13.09.2014
İŞİD’E KARŞI: ANGLO-SAXON TRİCKERY AND DECEİT
10.09.2014
ŞİMON PERES’E BELGE VEREN KİMLERDİ?
06.09.2014
AYM BAŞKANI YIRTTI
04.09.2014
ESKİ DÜNYA’NIN YENİ TÜRKİYE İLE SAVAŞI -2
30.08.2014
Recep Tayyip Erdoğan; bir devrin kapanışı
27.08.2014
Eski dünyanın yeni Türkiye ile savaşı -1-
24.08.2014
BİLGE BAŞBAKAN: AHMET DAVUTOĞLU
21.08.2014
NEDEN AHMET DAVUTOĞLU?
13.08.2014
VE O MİLLETİN BAŞKANI
09.08.2014
BİN YILIN SEÇİMİ: 10 AĞUSTOS 2014
06.08.2014
YÜKSELEN TÜRKİYE’NİN SEÇİMİ
02.08.2014
BİNGÖL MEMURSEN’E TEBRİKLER
30.07.2014
ENDÜLÜS DERSLERİ
27.07.2014
PARALEL OPERASYON SORUSU: KİME, NEDEN?
23.07.2014
EFKAN ÂLÂ ve PARALEL HASSASİYET
19.07.2014
Başbakan Erdoğan İslam Âlimlerine seslendi:
15.07.2014
GAZZE VE KRALKULLAR
12.07.2014
VİZYON BELGESİ ve PARLAMENTARİZME VEDA
09.07.2014
VE REİS SAHAYA İNER
05.07.2014
ARAP-FARS-İŞİD, NEDEN?
02.07.2014
Yeni Türkiye'nin Başkanı, Recep Tayyip Erdoğan
28.06.2014
Oruçta Bayram: Çözüm ve Kardeşlik Bayramı
25.06.2014
TAYYİP ERDOĞAN SONRASI AK PARTİ
21.06.2014
Balyoz da Madanoğlu cuntası gibi olmasın
18.06.2014
Ekmelettin welleh nabe, billeh nabe, tilleh nabe
14.06.2014
İŞİD 1, IRAK 3
12.06.2014
LİCE’DE YENİ TÜRKİYE’NİN SANCILARI
07.06.2014
ENSEST KÜRTLER! SİZE PRİM VERMİYOR
04.06.2014
ASELSAN MÜHENDİSLERİDE MİİBDA'CIYDI?
31.05.2014
AK PARTİDEN NE ALDIM?
28.05.2014
DİYARBAKIRLI ANNELERİN EYLEMİ
25.05.2014
AHMET DAVUTOĞLU GERÇEĞİ
21.05.2014
TÜRKİYE HAÇLI BLOKAJINI YARACAK
17.05.2014
O BOTLARINI BAŞIMA KOY
15.05.2014
PAHOM-FETULLAH GÜLEN BENZERLİĞİ
10.05.2014
1. Başkan Recep Tayyip Erdoğan
07.05.2014
Kılıç mılıç war verdo, Tayyip Erdoğan çi vaco onayo
03.05.2014
ÜÇ HAİN! ERDOĞAN, ATALAY, FİDAN
30.04.2014
BİNGÖL’ÜN BAŞARISI: GÖNÜL BAĞI
27.04.2014
ERMENİ AÇILIMI, LİDERİN CEARETİ
23.04.2014
30 MART DİYARBAKIR SEÇİMLERİ, NEDEN?
19.04.2014
DİCLE ÜNİVERSİTESİ VE 30 YIL AKAN KAN
16.04.2014
FENA Fİ’L KİBR: ABDULLAH AYMAZ
12.04.2014
YALAN DEĞIL, BÜHTAN
09.04.2014
YARI BAŞKAN TAYYİP ERDOĞAN
06.04.2014
KİM KAZANDI?
02.04.2014
MİLLET: YOLUN AÇIK OLSUN TAYYİP ERDOĞAN
31.03.2014
TÜRKİYE YÜRÜ YİĞİDİM TAYYİP ERDOĞAN DEDİ
29.03.2014
YARIN KARAR SİZİN: YA İSTİKLAL YA İZMİHLAL
26.03.2014
1915 ÇANAKKALE - 2013 İSTANBUL
22.03.2014
TÜRKİYE'NİN DİBİNİ OYANLAR
19.03.2014
ABLA, HAMMALETEL HATAB OLMA
18.03.2014
GÜLE GÜLE ERDEMLİ İNSAN RIZA ULUCAK
16.03.2014
SEVGİLİ RACHEL
15.03.2014
Memur-Sen açıklaması ve Türk ulusolculuğu
12.03.2014
F. GÜLEN VE KUR'AN'Î OLANA YAKLAŞIMI
10.03.2014
ÖTEKİ TEK, SEVGİLİ
08.03.2014
BAŞBAKAN, RECEP, TAYYİP VE ERDOĞAN İSTİFA!
05.03.2014
HERKESİN BİR FİYATI VAR, BENİM DE…
03.03.2014
28 ŞUBAT VE 17 ARALIK DARBELERİ
26.02.2014
İYİ Kİ DOĞDUN BÜYÜLEYEN ADAM
25.02.2014
DiN’LE ALAKASIZ DiNLEME
23.02.2014
MİT YASASI
21.02.2014
ŞAHİD OLUN, BEN ALİ’DEN YANAYIM
19.02.2014
Zehra Develioğlu’nun kemik eriten acısı
17.02.2014
MELA HASAN AMCAYA ÖZGÜRLÜK
15.02.2014
UZUN ADAM’A BEDDUA
13.02.2014
BACCOOO YÜRRÜÜÜ…
10.02.2014
SAHİ SİZ KİMSİNİZ?
08.02.2014
HAYALİ KORKULAR, GERÇEK TEHLİKELER
03.02.2014
BASİRET YOK, TUZLUK VAR
01.02.2014
Hoşgörüden horgörüye, sulhtan bertarafa
30.01.2014
ALLAH İLE ALDATAN
28.01.2014
DİK DURAN SURİYELİ ÇOCUK
27.01.2014
FEDAKÂR MİLLETİMİZE
23.01.2014
CEMAAT TAMAMEN MASUM!
20.01.2014
SAVCIGATE
15.01.2014
THE ROOTS OF CHRİSTİAN RAGE
13.01.2014
ZİNA ve KUR'AN
10.01.2014
İHH TIRI VE EL KAİDECİ BAŞBAKAN!
04.01.2014
ÜSLUP DERSİNDE BAŞBAKAN HARAMİ, BİZ SALYALI!
02.01.2014
DİYARBAKIR’IN İNTİKAMI
28.12.2013
EL KAİDECİ ÖYLE Mİ?
24.12.2013
HESAP ÇOK AĞIR
23.12.2013
NELER OLUYOR?
22.12.2013
KRALIÇE NEDEN RAHATSIZ?
19.12.2013
BAŞBAKANIN HATIRI YOK!
17.12.2013
YA BAŞBAKANIN HAKKI?
14.12.2013
SURİYE, KANAYAN YARAMIZ
12.12.2013
YARADAN AŞKINA!
10.12.2013
O BİRİLERİ KİM?
29.11.2013
DERSHANE NİREEE, İSRAİL NİRE?
25.11.2013
İKTİDAR SAVAŞI
22.11.2013
BELEDİYECİLİK ÜNİVERSİTESİ
20.11.2013
YENİ BİR MEDENİYETE
15.11.2013
HEZAR CAR TAYYİP ERDOĞAN…
09.11.2013
KİRLİ OYUN: PKK-HİZBULLAH ÇATIŞMASI
03.11.2013
BAHTİYAR AYDIN GERÇEĞİ
30.10.2013
HÜKÜMETİN KIRMIZI ÇİZGİSİ: HAKAN FİDAN -2-
29.10.2013
HÜKÜMETİN KIRMIZI ÇİZGİSİ: HAKAN FİDAN -1-
24.10.2013
İgnatıus’u iplemeyelim
17.10.2013
YUSUF, DÖN MISIR’A
05.10.2013
GURUR DUYDUK
02.10.2013
Konvansiyonel Yasaklar Yasak
30.09.2013
Müjdeler olsun bölünüyoruz!
27.09.2013
COVERFOBİA
25.09.2013
Enteleküel Çöküş
18.09.2013
HERRE İŞÊ XWE LÊÊÊ
13.09.2013
BU YÜZ KARASI ACI BİN YIL SÜRECEK
11.09.2013
Çekilmeyen PKK çekilecek mi?
07.09.2013
HAMENEY’E ACI MEKTUP
05.09.2013
SULH YOLUNDA
01.09.2013
KANLI SURİYE OYUNU
29.08.2013
Başbakan Erdoğan'ın Gözyaşları
26.08.2013
Cengiz Çandar’ın ihvan alerjisi
21.08.2013
TÜRKİYE İSTİKLAL SAVAŞINDA
18.08.2013
BİR MUSA ÇIKAR ELBET
15.08.2013
PKK ÖZGÜR-DER VE NUSRA
11.08.2013
ETÖ yoksa bu ne?
08.08.2013
İMDAT İLAHİ!*
05.08.2013
LEYALİN AŞR VE LEYLE-İ KADR
02.08.2013
Musa’nın Sandığı Yolda
25.07.2013
Kim Tayyip Erdoğan'dan ne istiyor? -2-
23.07.2013
ÖLÜRÜM SANA BEBEĞİM
21.07.2013
Kim Tayyip Erdoğan’dan ne istiyor? -I-
18.07.2013
Tayyip Erdoğan Ve Alds’ciler
15.07.2013
YENİ KCK YÖNETİMİ VE ÇÖZÜM SÜRECİNE ETKİSİ
11.07.2013
İlklerin Mısır’ı
07.07.2013
Mesele Diktatörlük Değil
04.07.2013
Canlanın, Canlanalım, Can Olalım
30.06.2013
Provokatöre Ebuzer diyelim!
26.06.2013
Batı İle Savaşı(mı)mız
23.06.2013
Kim savaşım verebilir?*
21.06.2013
ÇÖZÜM BİZDE, HEPİMİZDEDİR.
19.06.2013
Sorun Sizsiniz Sayın Hasan Cemal
16.06.2013
Park Eylemi Olmaktan Çıktı
15.06.2013
Aziz dost Tayyip Erdoğan
12.06.2013
Bizler Özgürlük Eylemcileriydik
09.06.2013
Sosyal Medya Hediyesi
07.06.2013
O HALK YOK
04.06.2013
İçkili cemaatle! Verilen mesaj
03.06.2013
Gezi Parkı Eylemi
30.05.2013
Suriye Politikamız
28.05.2013
DARBELER VE ANILARIM -1-
26.05.2013
BEN DE BARIŞA KARŞIYIM!
24.05.2013
KILIÇDAROĞLU AYAR YEDİ
19.05.2013
Hizbulesad
15.05.2013
Esad kime çalışıyor?
13.05.2013
Yeni Anayasadan kaçamazsınız
08.05.2013
Kürt Kardeşleriniz Geliyor
05.05.2013
Diyarbekir’i Kundakladılar
01.05.2013
En Büyük Kürt Şehri İstanbul
25.04.2013
Soğuktu,
23.04.2013
Belediyeler ne iş yapar?
22.04.2013
Saflarınızı Netleştirin
19.04.2013
Malazgirt-Çanakkale-Diyarbekir kardeşlik hattı –II-
18.04.2013
Malazgirt-Çanakkale-Diyarbekir kardeşlik hattı -I-
16.04.2013
Sarp yokuş
14.04.2013
İleyhi Raciun’da İrtifa Kaybı
11.04.2013
Dicle Üniversitesinde PKK-Hizbullah gerginliği
09.04.2013
Özkökgiller ne istiyor?
08.04.2013
Çok Kabih Hareketler Bunlar
02.04.2013
Toplumsal sünnetullah ve İsrail'in özrü -2-
31.03.2013
Toplumsal Sunettullah Ve İsrail'in Özrü -1-
26.03.2013
Yeniden yeni bir Türkiye
24.03.2013
Öcalan asılmalıydı
19.03.2013
Memur-sen'in serbest kıyafet uygulaması
17.03.2013
Hoş musan, boş musan, serhoş musan?
16.03.2013
HALEPÇE AH HALEPÇE!
12.03.2013
Kardeşliğin seri katilleri; Zodiac 2
12.03.2013
Kardeşliğin seri katilleri: ZODİAC 1
08.03.2013
TÜRKİYE TÜRKLERİN MİDİR? 2
06.03.2013
Türkiye Türklerin midir?
28.02.2013
CENGİZ ÇANDAR'IN 'HAVA'SI
26.02.2013
AK Parti'yi övme, döv!
22.02.2013
BERFO NİNE'ME
19.02.2013
Zehir içmek
14.02.2013
Batı, battıkça batıyor
07.02.2013
SALİH MİRZABEYOĞLUNA ÖZGÜRLÜK
05.02.2013
Darbeci devrimcilik ve Deniz Gezmişler
30.01.2013
Türkiye'nin Korkuları
25.01.2013
ALEMLERE RAHMET, MUHAMMED (SAV)
23.01.2013
28 ŞUBAT MI BİN YIL SÜRER YOKSA..?
22.01.2013
Bin yıl sürecek olan 28 Şubat mı yoksa?
19.01.2013
HRANT, GÜVERCİNİM!
18.01.2013
MUTLU-UMUTLU-GURURLUYUZ
16.01.2013
BU ZULÜM TANIDIK
11.01.2013
İMRALI GÖRÜŞMELERİ VE FRANSIZ TİPİ SUİKASTLER
09.01.2013
AMAN BARIŞ OLMASIN DA
07.01.2013
Anadolu kardeşlik baharı
02.01.2013
RESULULLAH as. BEN-İ CEZİME VE ULUDERE
31.12.2012
O bir gün
28.12.2012
PKK’LİLERİ KÖYLÜ, KÖYLÜLERİ PKK’Lİ GÖSTEREN HERON!
24.12.2012
İmdat, Suriye donuyor
21.12.2012
12 Eylül işkencelerim
19.12.2012
ABD'nin ŞİDDET NESLİ
13.12.2012
Kürtten gazeteci mi olur?
11.12.2012
Akan kan bizim
07.12.2012
Dersim müşkilesi (2) Rakamlar- Kayıp kızlar
05.12.2012
Dersim müşkilesi (1) İnönü'nün öfkesi
03.12.2012
Sivas Davası da DDK'da
27.11.2012
Dinimiz,kadın,şeytan,şiddet ve BDP'li N. Aydoğan
26.11.2012
Huseyn de Yezid de anılacak
23.11.2012
İsrail bizden toprak istiyor
20.11.2012
Kürt sorunu - Dindarlar 4 - Müslümanca çözüm
19.11.2012
Kürt sorunu - Dindarlar: 3 neden?
16.11.2012
Kürt Sorunu ve Dindarlar 2 yeni bir halk
14.11.2012
"KÜRT SORUNU-DİNDARLAR 1- Giriş"
12.11.2012
Açlık grevleri
09.11.2012
ENCÜMEN-İ DANİŞ-ERGENEKON VE ÖTESİ -II
08.11.2012
ENCÜMEN-İ DANİŞ-ERGENEKON- VE ÖTESİ –I-
05.11.2012
ÇİFT BAŞLILIK VE BAŞKANLIK
02.11.2012
Kürtlere Alternatif Arayışı -II- Kemal Burkay Mümkün mü?
31.10.2012
Kürtlere Alternatif Arayışı: Kemal Burkay
27.10.2012
Ölürüm sana bebeğim
24.10.2012
Kürt sorununda medyanın çirkin yüzü
22.10.2012
AHMET TÜRK’ÜN HALİD B. VELİD’İN YEZİDİ KATLİAMI SÖZLERİ ÜZERİNE
19.10.2012
Darbeci Medya
16.10.2012
CHP-MHP'DE BÖLÜCÜLÜK VE İHANET
11.10.2012
HAZRET! KILIÇDAROĞLU
5 0
Hasan Yolbu 29.12.2012 - 14:47:25
yazar insani ve objektif yaklaşmış ve doğru olan budur.ben bir türk olarak uludere katilleri bulunsun amaçları başlarına yıkılsın.kürtlerle eşit iki halk olarak yaşamaya engel olan derin güçleri bertaraf edelim
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,96
Erkan yildiz 29.12.2012 - 08:21:43
Sayin Yazar AKP ve rte aklamak için çok çabalamış ama misrak çuvala sığmıyor. Birde bu sahte kardeşlik hikayeleri yokmu insanı çok derinden yaralıyor, kurdlere kardeşlikten bahis etmeyin çünkü kardeş olsaydık ilk önce eşit olurduk. Birde her konuşmasında tek tek deyip sonrada beğenmeye çeksin gitsin diyen bir ırkçının kurdlerin hangi haklarını verecekmiş çok merak ediyorum. Din konusuna gelince kurdler yeterince dindar din tüccarlarının yalanlarına karnı tok
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,53
süleyman Bayraktar 28.12.2012 - 20:49:59
Uluderenin aydınlığa kavuşturulması terör meselesinin çözümünde çok büyük bir adım olabilir.Hükümet bunu çözerek Türk devleti'nin kürt halkı ile barışına ve kürt kardeşlerimizin devlete olan aidiyet duygusunun gelişmesine yardımcı olabilir.
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,92
cevdet alperen 28.12.2012 - 20:21:18
Bu köylülerin öldürülme olayı belliki planlanmış. Ancak birçok yazarlarımızın bu kaçakçıları masum göstermesi doğrusu beni üzüyor.Bu okadar masum değil.Bunlar yıllardan beri işbirlikçi olarak çalışıyorlar ki oraya korkusuzca gidip geliyorlar. Kaçakçılık meşru gösteriliyor. Geçim yapmak için yapıldığı vurgulanıyor. Bunlar hem PKK ile hemde derin güçlerle işbirliği içinde olsalar gerek. Aksi halde oralarda serbestçe dolaşamazlar.Kendilerini işbirliği yaptığı kişiler vurmuştur. Bunun ötesi berisi yok. teşekkür ederim tahlile genel olarak katılıyorum.
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,29
Sare Yuce 28.12.2012 - 14:59:53
insanlık budur, yazınca adil yazar ve katillerin bulunmasını ister.evet katiller ortaya çıksın acil. demekki pkk gözüyle ve devlet gözüyle bakmasak doğru görürüz Allah razı olsun ahmet ay bey
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,79
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8
GÜNÜN YAZARLARI
Günün YazarlarıEmlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive