ONLAR DA ARTIK ÇALIŞMA HAYATINDA

23.11.2018 - Bu Yazı 1351 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

ONLAR DA ARTIK ÇALIŞMA HAYATINDA

 Düzce Belediyesi engellilere yönelik ‘pozitif ayrımcılık’ çalışmalarına devam ediyor. Engellilerin çalışma hayatına kazandırılması için sürekli proje üreten belediye bu kez de bünyesine 7 engelli stajyer kattı.

Düzce Belediyesi engellilerin sosyal hayata karışması, iş yaşamında yerlerini alması için çalışmalarına devam ediyor. İlk olarak engellilerin eğitim alarak meslek sahibi olmalarını sağlamak ve becerilerini sergilemeleri için Kusursuz Kafe’yi hayata geçiren Düzce Belediyesi bu kez de kendi bünyesinde henüz öğrenci olan hafif mental engelli bireylere kapılarını açtı. Düzce Özel Eğitim Meslek Okulu’ndan gelen 7 engelli öğrenciyi stajyer olarak başlatan Düzce Belediyesine okul yöneticileri de teşekkür ziyaretinde bulundu. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Elif Sezer Cebar’ın ev sahipliğinde hem stajyer öğrencileri ile görüşen hem de Başkan Yardımcısı Cebar nezdinde tüm belediye çalışanlarına teşekkür eden Okul Müdürü Muhammet Selçuk, öğrencilerin ürettiği ahşap işleme tabloları göstererek engellilerin artık hayatın her alanına kazandırıldığını belirtti. Okul yöneticileri ve öğrencilere de teşekkürlerini ileten Başkan Yardımcısı Cebar yaptığı açıklamada “biz bir kamu kurumu olarak tüm vatandaşlarımızın eşit şartları hak ettiğine inanıyoruz. Bu inancımız doğrultusunda da bu konu gündeme geldiğinde hiç tereddüt etmeden kabul ettik. Çünkü her zaman ne diyoruz; hepimiz birer engelli adayıyız. Dolayısıyla bir arada yaşamayı birlikte çalışmayı öğrenmeliyiz. Bu anlamda onların da meslek öğrenmeye ve aktif iş yaşamında yer almaya hakkı var. Bizlerden hiçbir farkları yok. Engelli bireylerimizin her zaman yanındayız. Bu iş birliği için de ve ziyaretiniz dolayısıyla değerli okul müdürümüz ve yöneticilere de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Görüşme Başkan Yardımcısı Cebar’ın öğrencilere hediye vermesinin ardından sona erdi.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Yeni parti kurma çalışmaları için AK Partili eski bakanlardan bir heyet oluşturuldu; perde arkasındaki isim Abdullah Gül
Yeni parti kurma çalışmaları için AK Partili eski bakanlardan bir heyet oluşturuldu; perde arkasında...
  
FINDIK ÜRETİCİSİNE BÜYÜK DARBE
FINDIK ÜRETİCİSİNE BÜYÜK DARBE...
  
TEM çıkışında Akçakoca tabelası yok
TEM çıkışında Akçakoca tabelası yok...
  
ŞİKAYETLER ANINDA GİDERİLDİ
ŞİKAYETLER ANINDA GİDERİLDİ...
  
DAGEM ZONGULDAKLI ARICILARA EĞİTİM VERDİ
DAGEM ZONGULDAKLI ARICILARA EĞİTİM VERDİ...
  
Özlü'den Özel İdare Ziyareti
Özlü'den Özel İdare Ziyareti...
  
Artık Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfları Var
Artık Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfları Var...
  
Bolu’da ittifak tamam
Bolu’da ittifak tamam...
  
Jandarmadan Gece Yarıcı Şok Uygulama
Jandarmadan Gece Yarıcı Şok Uygulama...
  
MHP İGM MERKEZ ADAYLARI BELLİ OLDU
MHP Düzce Merkez İl Genel Meclisi aday listesi belli oldu....
  
KAZADA 1'İ AĞIR 7 YARALI VAR
KAZADA 1'İ AĞIR 7 YARALI VAR...
  
KOMŞUDA FECİ ÖLÜM!
KOMŞUDA FECİ ÖLÜM!...
  
Ukrayna'da Boğazı Kesilerek Öldürüldü
Ukrayna'da Boğazı Kesilerek Öldürüldü...
  
Dünya Lezzetleri Artık Düzce'de
Dünya Lezzetleri Artık Düzce'de...
  
DEPLASMANDAN ÜÇ PUAN İLE DÖNDÜK 0-1
DEPLASMANDAN ÜÇ PUAN İLE DÖNDÜK 0-1...
  
Özlü, Fabrikadaki İşçilerle Buluştu
Özlü, Fabrikadaki İşçilerle Buluştu...