Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz

Belediyenin Bütçe Sıkıntısı Yok

4.1.2019 - Bu Yazı 1591 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Belediyenin Bütçe Sıkıntısı Yok

 Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, 2018 yılında Düzce’de yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunmak için basın toplantısı yaptı. Başkan Ay, yapılan çalışmalara değinerek belediyenin bütçe konusunda sıkıntısı olmadığını vurguladı.

2019 yılına girilirken Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, basın toplantısı düzenleyerek 2018 yılında yapılan çalışmalara değindi. Başkan Ay, her zaman halkın hizmetinde olduklarını söyleyerek çalışmaya hazır olduklarını dile getirdi.

“Her konuda sürekli çalışıyoruz”

Yapılan çalışmalara değinen Başkan Ay, şu ifadelere yer verdi:

“Bunun gibi böyle sosyal faaliyetlerimizin yanı sıra belediyemizin asıl görevleri, su ulaşım, kanalizasyonda çalışıyoruz. Hizmetlerin kalitesini artırıyoruz. 200 bin ton asfalt döktük. 25 yıldır yapılamayan sanayi sitesinin asfaltını yaptık, sanayi çarşımızı tertemiz teslim ettik. Bunun yanı sıra otoban yol bağlantısı konusunda çalışmalar yaptık. Birinci organize sanayinin yolunu çift şeride çevirdik. Geliş gidişli yola çevirdik. İkinci organizenin de yolunun otobana bağlanması noktasında çalışmalar sürüyor. Yarım kalan projeleri bitirdik. Melen Su Parkı bitirdik. Dışarıdan Melen Su Parka gelen misafirlerimiz İstanbul boğaz köprüsünün minyatüründe fotoğraf çektiriyorlar. Pazaryerimizi yaptık. Bir de Dützcespor’u iyi bir mekana kavuşturduk. Bir dahaki toplantımızı Düzcespor tesislerinde yapalım. Düzcespor’un kullandığı tesiste bir dahaki kahvaltımızı yapalım orayı da görün. Düzce belediye sınırları içinde her noktaya elimizi uzatıyoruz. Ulaşım konusunda sürekli çalışıyoruz. Suyumuzun arıtılmasından deşarj edilmesine kadar çalışıyoruz. Her hangi bir su sıkıntısında anında müdahale ediyoruz. Şehirde yaşam kalitesini artırmak için arkadaşlardan gelen tüm talepleri değerlendiriyoruz. Halkımız ne istiyorsa ona göre hareket ediyoruz. Bir belediye başkanı adayı değiliz ama aynı tempoda çalışıyoruz. Gece gündüz devam edeceğiz. Karla mücadele konusunda ekiplerimiz hazır. Arkadaşlarımız günlük hava tahminlerine göre geliyorlar ve hazırlanıyorlar. Operasyonel olarak müdahale ediyoruz. Kar yağsın, karı nasıl temizleyeceğiz göstermek istiyoruz. Yeterli tuzumuz var. Bütün firmalarla görüştük. Onlar da araç gereçle destek olacak.”

“Düzce Belediyesi’nin ekonomisi yerindedir”

Belediye çalışanlarına maaşların ödenmediğine dair çıkan söylentilere de değinen Ay, belediyenin mali gücünün yerinde olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Geldiğimiz günden itibaren işçinin memurun maaşını düzenli ödüyoruz. Maaşın bir kısmında aksama oldu. Hemen bazı kişiler belediyenin parası bitti, belediyenin kasası boşaldı dediler. Belediye devletin kurumu. Hatta Düzce Belediyesi konkordato ilan etti diye manşet attı. Düzce Belediyesi güçlüdür. Bir nakit problemi oldu, çok düzenli şekilde ödüyorduk. İller Bankası’ndan gelen payımız var. Oradaki kesinti biraz fazla oldu, beklediğimizden fazlaydı. O da bir haftalık gecikmeye neden oldu. Daha önce belediyenin 1-2 ay maaş veremediği oldu. Belediyemizin kasasında para yok diye bir şey yok. Düzce Belediyesi’nin 40 milyon alacağı var. Kimsenin suyunu kesmek istemiyoruz. Belediyeye olan borçların zamanında ödenmesini istiyoruz. Vatandaşa mesaj atıyoruz. Bu mesajları alan arkadaşlarımız düzenli ödeme yaparsa biz de sıkıntı çekmeyiz. Belediyenin gücü yeterlidir. Belediye konkordato ilan etmez bunu kabul etmiyorum. Ben yaklaşık olarak 10 yıl genel müdürlük yaptım belirli şirketlerde. Ekonomiyi yönetme konusunda tecrübeliyim. Maaşların yarısı bir hafta gecikmesi bu kadar ses getirmemeliydi. Bu tür şeyler olabilir. Kimseyi mağdur etmedik, belli bir para yatırdık. Düzce Belediye’sinin ekonomisi yerindedir. Tabi ki ödemeler dengesinde bazı sorunlar olabilir. Bunlar normal şeylerdir. Ama vatandaşımızın bizden istediği bir konu olduğunda sonuna kadar yanındayız. Cenazesi olduğunda yanındayız.”

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
30 İlde İttifak Sıkıntısı
30 İlde İttifak Sıkıntısı...
  
Konut Sıkıntısına Bu da Eklendi
Konut Sıkıntısına Bu da Eklendi...
  
Belediyenin Bütçe Sıkıntısı Yok
Belediyenin Bütçe Sıkıntısı Yok...
  
Bütçede açık 54 milyar
Bütçede açık 54 milyar...
  
Meclis bütçe görüşmelerinden indirim çıktı
Meclis bütçe görüşmelerinden indirim çıktı...
  
Bütçe maratonu tamamlandı
İl Genel Meclisinin bütçe çalışması sona erdi. 10 gün süren toplantıların ardında, İl Özel İdaresi ...
  
Akçakoca’da ortopedi uzmanı sıkıntısı yaşanıyor
Akçakoca’da ortopedi uzmanı sıkıntısı yaşanıyor...
  
Personel sıkıntısı aşıldı
Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde özellikle kadın-doğum alanında yaşanan sıkıntının önüne geçmek i...
  
...
  
Türkiye'nin bütçe açığı ve cari açığı nasıl finanse edildi?
Mahfi Eğilmez*...
  
BELEDİYENİN RESMİ ARACINI ÇALDILAR
Çilimli İlçesi Belediyesi’ne ait resmi plakalı minibüsü çalan hırsızlar, Bolu’da polis ekiplerinin k...
  
'Torba tasarı' Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi
Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun...
  
Üniversiteye 73 milyon 247 bin liralık dev bütçe!
Düzce Üniversitesi’ne Sağlık ve Çevre Alanında Kalkınma Bakanlığından Dev Bütçe ...
  
BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ SONA ERDİ
İl Genel Meclisinin bütçe çalışması sona erdi. İl Genel Meclisinin Kasım ayı 10 uncu birleşimi Mecli...
  
ÖZLÜ;ÜRETİCİNİN SIKINTISINI ÇÖZECEĞİZ
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, fındık üreticisinin fiyat sıkıntısını engellemek i...
  
Ticari taksi belediyenin çukuruna düştü
Bolu belediyesi tarafından yapılan yol, yağan yağmur nedeniyle çöktü.......Emlak8.Net