DÜZCE BELEDİYESİ FAZLA GIDA PLATFORMUNU GENİŞLETİYOR

23.2.2019 - Bu Yazı 1915 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

DÜZCE BELEDİYESİ FAZLA GIDA PLATFORMUNU GENİŞLETİYOR

 Düzce Belediyesi Türkiye genelinde ‘Fazla Gıda’ adıyla giderek yaygınlaşan gıda tedarik zincirine katıldı. Fazla Gıda Platformu olarak hazırlanan projede, gıda şirketlerinden ve marketlerden ele edilen kuru gıda, sebze ve meyveler sosyal sorumluluk kapsamında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Düzce Belediyesi de Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile projeye dahil oldu.

Düzce Belediyesi tarafından Fazla Gıda projesi ile gıda şirketleri ile market ve manavlardan toplanan gıda, sebze ve meyveler paketlenerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü Koordinatörü Gönül Asuk, projeye ilişkin şu bilgileri verdi “Fazla Gıda Platformu Türkiye’de giderek yaygınlaşmaktadır. Buradaki amaç, büyük market, manav ve hatta gıda şirketlerinden temin edilen ürünlerin belli bir tasniften geçirilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasıdır. Müdürlük olarak zaten bu kapsam içinde gerçekleştirdiğimiz bir sosyal ağımız bulunuyor. Tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelere belli dönemler halinde kuru gıda yardımı, sıcak yemek servisi yapmaktayız. Bu proje ile de özellikle sebze ve meyvelerden oluşan paketler hazırlıyoruz ve dağıtıyoruz.” Asuk, projenin daha da yaygınlaşması için marketlerle iş birliği yapılmasının zorunlu olduğunu dile getirdi ve “ Marketlere ve manavlara çağrı yapmak istiyoruz. Hayır yapmak isteyenler bize başvurarak ürün getirebilirler. Biz aracı konumundayız zaten. Bize ulaştırılan ürünleri, farklı türleri karıştırarak eşit bir şekilde poşet hazırlıyoruz. Bunları da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz” dedi.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive