YENİ BAŞDANIŞMAN GELİYOR

17.07.2019 - Bu Yazı 1879 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

YENİ BAŞDANIŞMAN GELİYOR

 Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'ye Ankara'dan tam yetkili Başdanışman geliyor. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Başkontrollüğü görevinin yanı sıra Ankara'da iki ayrı beledeyide Belediye Başkan Yardımcılığı görevi yürüten Nihat Yıldız'ın kısa süre içinde göreve başlaması bekleniyor.

 Seçildiği günden bu güne kadar Belediye kadrolarının röntgenini çekerek kademe kademe yeniliğe giden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'ye tam yetkili başdanışman geliyor. Geçtiğimiz aylarda Başkan Özlü'ye Düzce'den gönüllü danışmanlar olarak Avukat ve Arabulucu Ali Dilber, Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cengiz Tuncer, Girişimci Ufuk Yılmaz ve Ergin Çelikağ atanmıştı. Geçtiğimiz hafta da Belediyenin tüm Müdürlerini değiştirerek Okan Özkasap ve Cengiz Tuncer'i başkan yardımcısı olarak atayan Özlü son olarak tecrübeli belediyeci Nihat Yıldız'ı  başdanışman olarak seçti. Ankara'da kritir görevlerde bulunan tecrübeli beledeyeci Yıldız İçişleri bakanlığı mahalli idareler kontrolörü ve Kurul başkanlığı görevi esnasında 200'ü aşkın belediyede araştırma, inceleme, teftiş, soruşturma gibi görevlerde bulundu. Mamak ve Keçiören Belediyelerinde Başkan yardımcılığı görevi de yapan Yıldız'ın Düzce için başarılı işlerde önemli rol alacağı konuşuluyor. 

NİHAT YILDIZ KİMDİR?
Nihat Yıldız, 1963 Çorum doğumlu. İlkokulu takiben 1975-1981 yılları arasında Ankara’da okudu. 1981 yılında ortaokulu dışarıdan bitirdi. Lise tahsilini müteakip 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Ortadoğu Teknik Üniversitesinde bir yıl İngilizce hazırlık okudu ve kamu yönetimi konusunda yüksek lisans yaptı.

1990-2004 yılları arasında İçişleri Bakanlığı’nda Mahalli İdareler Kontrolörü, Başkontrolörü ve Kurul Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu sürede iki yüzü aşkın belediyede araştırma, inceleme, teftiş, soruşturma gibi görevlerde bulundu. 2004-2008 yılları arasında Mamak Belediyesi’nde, 2009 yılından bu yana Keçiören Belediyesinde Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2009 yerel seçimlerinde Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı oldu. 

Gerek mesleki ve hemşehri dernekleri, gerekse sosyal içerikli vakıf, dernek vb. sivil toplum kuruluşlarında kurucu, yöneticilik ve üyelik yaptı.
Belediyelerin yönetimi ve denetimi konularında yayımlanmış üç adet kitabı , çeşitli dergilerde ve yayın organlarında yayımlanmış onlarca araştırması ve makaleleri bulunmaktadır.
Evli ve iki çocuk babası olan Nihat Yıldız, iyi derecede İngilizce bilmekte...

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive