Su Sorunu İle Topyekün Mücadele

25.07.2020 - Bu Yazı 3639 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Su Sorunu İle Topyekün Mücadele

 Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, AK Parti Belediye Meclis üyeleri ve DSİ Düzce şube müdürü Deniz Yıldız ve beraberindekiler ile DSİ'nin sözünü verdiği 100 Milyon TL'lik içme suyu yatırımlarını yerinde incelediler. İncelemenin ardından açıklamada bulunan AK Parti Grubu Meclis üyesi Hasan Günden, Düzce'nin önümüzdeki yıllarda su sorunu yaşamayacağını bildirdi.

Düzce Belediye BAşkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ve milletvekillerinin girişimleri ile DSİ Düzce'ye 100 Milyon TL'lik yatırım yapma taahhüdü verdi. DSİ tarafından regülatör yapısı yenilenecek, Arıtma tesisi ile Regülatör arasındaki yaklaşık 6 kilometrelik hattın boru çapı 2 katına çıkarılıp kapasite arttırılacak. Yaklaşık 6 kilometrelik hattın boru çapının 2 katına çıkarılarak yenilenmesi ve kapasitesinin artırılması, hattın 4 kilometresine bir ilave depo ve mevcut arıtma tesisinin 2 misli kapasite yeni bir arıtma tesisi yapılması planlanıyor. Yapılacak olan çalışmaları yerinde incelemek için Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, AK Parti Grubu meclis üyeleri ve grup başkan vekili Hasan Günden, DSİ Şube Müdürü Deniz Yıldız, Su Kanalizasyon Müdürü Samet Gümüş, yapılan temizlik ve gölet düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA SIKINTI KALMAYACAK

Uğur suyunun Düzce'nin su ihtiyacını karşılayacak kapasitede olduğunu söyleyen Düzce Belediyesi AK Parti meclis üyesi ve grup başkan vekili Hasan Günden şu bilgileri verdi; "Uğur Suyunuz mevcut haliyle Düzce’mizin su ihtiyacını karşılayacak kapasitededir. İnşallah bu yatırım ve iyileştirmeler neticesinde Düzce’miz önümüzdeki uzun yıllar su sorunu yaşamayacaktır. Şimdiden Düzce halkımıza hayırlı olsun" dedi.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive