SINIRSIZ YOLCULUK İÇİN AYDA 81 LİRA ÖDENECEK

10.10.2020 - Bu Yazı 1012 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

SINIRSIZ YOLCULUK İÇİN AYDA 81 LİRA ÖDENECEK

 Düzce Belediyesi’nin ulaşım master planı çerçevesinde ele aldığı ve 11-22 yaş arası kişilerin kullanacağı ‘Genç Kart’ için Meclisten karar çıktı. Şehir içi belediye otobüslerinde geçerli olacak olan ve sınırsız iniş-binişe imkan sağlayacak olan abonman kartın ücreti 81 lira olarak belirlendi. Aylık olarak 81 liraya kart alan 11-22 yaş arası kişiler, gün boyunca sınırsız olarak belediye otobüslerinden yararlanabilecek.

 GENÇ KART UYGULAMASI

Belediye Ulaşım A.Ş. tarafından belediyenin ulaşım master planı kapsamında 11-22 yaş  arası gençlerin kullanacağı ‘Genç Kart’ hazırlandı. Belirtilen yaş arasındaki kişiler aylık olarak 81 lira ücretle abonman kart aldıklarında şehir içinde belediyenin tüm güzergahlarında yolculuk yapabilecekler. Bunun için herhangi bir sınırlama yapılmayacak, karta sahip olan kişiler gün içerisinde sınırsız kere belediye otobüslerinden yararlanabilecekler.

MECLİSTE KABUL EDİLDİ

Belediye Ulaşım A.Ş. tarafından Meclise getirilen konu için görüşme açıldı. Ak parti grubu adına açıklama yapan grup başkan vekili Hasan Günden ‘ Belediye şehir içi ulaşımını cazip hale getirmek istiyoruz. Toplu taşıma kültürünün geliştirilmesi ve özendirilmesi için bu yönde bir kart oluşturuldu. Abonman karta sahip kişiler sınırsız kullanım hakkı elde edeceği için şehirde de bir hareketlilik oluşacak’ dedi.

Meclisteki MHP, İyi parti ve CHP’li üyeler ise abonman kart ücretinin yüksek olduğunu 60 lira yapılması gerektiğine değindiler.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.EN ÇOK OKUNANLAR

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive