Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz

Faruk Özlü Sayıştay Raporundan Neden Rahatsız?

27.12.2020 - Bu Yazı 3187 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Faruk Özlü Sayıştay Raporundan Neden Rahatsız?

  Pusula gazetesi sahibi Mustafa Armutçu, Sayıştay'ın Düzce Belediyesi için hazırladığı raporun gerçek ve doğru biligiler içerdiğini söyledi. 

Mustafa Armutçu, " Devletin en üst denetim organı olan Sayıştay, belediyelerle ilgili rutin denetimlerini yapar, sonuçları bir rapor haline getirerek kamuoyu ile paylaşır" dedi.

İŞTE O YAZI:

Sayıştay denetim raporlarında, belediyelerin faaliyetleriyle ilgili yanlışlar, eksiklikler ve usulsüzlükler tespit edilerek, uyarılarda bulunulur.
Sayıştay raporları, gerçek ve doğru bilgiler içerir.
Raporlarda yalan, yanlış ya da abartılmış bir unsur olmaz.
Düzce Belediyesi’ni ilgilendiren denetim raporunda yer alan bazı konular haber şeklinde yayınlandı.
Başkan Faruk Özlü,  bu haberlerin “açık ve kusur aramaya dayılı kasıtlı ve maksatlı” yapıldığını, belediyeyi yıpratmak ve itibarsızlaştırmak amacı taşıdığını ifade ederek, “Kamuoyunda Düzce Belediyesinin ve yönetimin itibarını zedelemek amacıyla çarpıtılan bu tür haberlerin asıl maksadı tarafımızca bilinmektedir. Bu sebeple, bu tür haberlere itibar edilmemesini önemle rica ediyoruz” dedi
Anlaşılan Sayın Özlü, Sayıştay raporu kaynak gösterilerek yapılan haberlerden çok rahatsız olmuş.  Bu rahatsızlığını da, basın açıklamasında belli etmiş zaten..
Özlü, resmi belgelere dayanan gerçek haberlerden belli ki rahatsız olmuş.
Siyasetçiler ve yöneticiler, çok ağır, rahatsız edici ve hatta abartılı olsa bile eleştiriye tahammül etmek zorundadır.
Demokrasiyi, düşünce ve ifade özgürlüğünü gerçekten benimsemiş yöneticiler eleştirilere katlanmak durumundadır.
Memlekette medyanın büyük bölümü zaten eleştirel, sorgulayan haber yapmıyor. Yapan birkaç kişiden niçin rahatsız olunuyor?
Kimse kusura bakmasın, biz belediye kaynaklı ve övgü içerikli haberleri yayınladığımız gibi, belediye yönetimini eleştiren haberleri de yapacağız.
 
 
Dursun Ay dönemindeki harcamaların dökümü açıklansın!
 
Düzce Belediyesi’nin 2019 yılı temsil, ağırlama ve tanıtım giderinin 1 milyon 683 bin lira olduğu Sayıştay raporlarıyla ortaya çıktı.
Belediye’den yapılan açıklamada, sözkonusu para miktarının 404 bin 568 lirasının Faruk Özlü’nün başkanlık yaptığı 9 aylık dönemde harcandığı belirtildi.
Bu açıklamaya göre. Dursun Ay’ın başkanlık yaptığı son 3 ayda 1 milyon 278 bin 432 lira ikram için harcanmış. Dursun Ay, 2019’daki seçim öncesi ayda 426 bin 144 lira temsil ve ağırlamaya harcamış.
Bu inanılmaz bir rakam.
Düzce halkının parası kime, nereye ve nasıl harcanmışsa, bu kamuoyuna açıklanmalı, izah edilmelidir.
Dursun Ay, müsriflik yaparak halkın parasını çarçur etmişse, gereği yapılmalı, o 3 aylık dönemdeki harcama dökümü kamuoyu ile paylaşılmalıdır.
Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Dursun Ay’ın son 3 ayında yapılan bu harcamaların dökümünü ve faturalarını kamuoyu ile paylaşmalıdır.
Şeffaflık, dürüstlük ve ilkeli yöneticilik bunu gerektirir.
Kamuoyu ve Düzcelilerin gerçekleri öğrenme hakkı vardır.
Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı nereye, kimlere ve nasıl gitmişse, bu gizli kalmamalı, üstü örtülmemelidir.
 
Ender Çakar
 
İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Ender Çakar, eğitimi, entelektüel bilgisi, siyasi tecrübesi ve pratik zekasıyla fark yaratmaya devam ediyor.
Belediye meclisinde kimi zaman tek başına kalsa dahi, ilkelerinden ve duruşundan taviz vermeyerek muhalefet görevini yapan Çakar, İstanbul ile Düzce arasında koordinasyon sağlamak için İSKİ koordinatörü oldu.
İnanıyorum ki, Çakar’ın en çok Başkan Faruk Özlü’ye faydası ve desteği olacaktır.
Zira, Çakar’ın Düzce’de İSKİ sebebiyle karşılaşılan sorunların çözümünde önemli rol oynayacağı, dolayısıyla Düzce Belediyesi’ne ve hatta Özel İdare’ye ciddi destek sağlaması beklenmektedir.
Umarım Çakar’ın üstlendiği yeni görev ve sorumluluğun kıymetini herkes bilir.

Mustafa Armutçu / Pusula gazetesi

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.EN ÇOK OKUNANLAR

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive