Baskın ORANBookmark and Share

Espriler diyarı Türkiye’den enstantaneler


7.9.2018 - Bu Yazı 1487 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Espri seven milletiz. Uygur Türkleri’nin oruç tutmasının Çin tarafından engellendiği haberleri üzerine 2015’te Ülkücü gençlerimiz, Sultanahmet’te G. Koreli turistleri, hatta bir Çin lokantasında çalışan Uygur Türkü aşçıyı pataklamışlardı. D. Bahçeli de, “Bunlar genç çocuklar. Baktı ki ikisi de çekik göz... Fark eder mi efendim?” demişti. 

Yine Ülkücüler, Tünel’deki Rus Başkonsolosluğu niyetine bayrağı benzeyen komşu Hollanda Başkonsolosluğu’na yumurta atmış, Ermenistan bayrağı diye bir Kolombiya bayrağı yakmıştı. Pamukoğlu’nun partisi HEPAR’ın Erzurum İl Başkanı Yusuf Özkan ise PKK bayrağı diye bir Kamerun bayrağıyla birlikte ceketini de tutuşturmuştu

Son bir buçuk ay içinde okuduğumuz esprili haberleri tarih sırasına koyup topluca izleyelim de, kriz ortamında yüzlerimiz gülsün.

* * *

Dış politikadan başlayalım.

T.C. Dışişleri Bakanlığı, rahip Brunson’ın Trump tarafından “rehin” diye nitelendirmesine, “Türkiye bir hukuk devletidir” şeklinde yanıt verdi.

Gazeteci Nedim Şener, papaz Brunson’ın amacının Kürtleri Hıristiyanlaştırmak olduğunu açıkladı.

CB yardımcısı Fuat Oktay, Trump’ın rahip Brunson’la ilgili tehdidine karşı Twitter’dan yazdı: “Türkiye bir hukuk devletidir ve Türk adaleti herkese eşit mesafededir. Ucuz tehditlere karşı da tahammülümüz yoktur. ABD’nin herkes gibi Türk yargısının kararına saygı duyması gerekir”.

Müzisyen Bülent Ortaçgil, “Türkiye’nin diğer Müslüman ülkelere model olacak bir ülke olduğunu düşünüyorum” dedi.

İYİP Sözcüsü ve Genel Sekreteri Aytun Çıray’ın İstanbul’daki Trump Towers’a el konmasını isteyen yazılı açıklaması, bu merkezin Trump’a değil Aydın Doğan’a ait olması nedeniyle sosyal medyada yoğun ilgiye mazhar oldu

Brunson için Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “ABD Büyükelçiliği'nden konsolosluk erişimi için yardım istedikleri güne kadar böyle bir kişinin tutuklandığını bile bilmiyorduk" dedi.  

F-35 krizindeki tartışmalar “radar izi” üzerinde yoğunlaştı. ABD’li yetkililer Rus S-400 sisteminin F-35’leri radarda göreceği sakıncasını dile getirince, Türk tarafı iki sistemi aynı anda çalıştırmayarak sorunu çözebilecekleri biçiminde çok pratik bir yol önerdi.

Antalya’dan oto tamircisi Rasim Küçük'ün Twitter’dan yaptığı ve Türk esnafının özgüvenini iyi yansıtan paylaşım, sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girdi: "Sayın Cumhurbaşkanım bana destek verin, size F-35 uçaklarının aynını esnaf arkadaşlarla sanayide yapalım. Yeter ki elimizde örneği olsun".

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “AB standartlarına uyma konusunda arkadaşlarımıza net talimatım var” demesi bir heyecan dalgası yarattıysa da, Soylu’nun bu sözü Balıkesir’de trafik denetimi yaparken söylediği öğrenildi.

* * *

Dış politika faslını, halkımızın Türk bağımsızlığına atfettiği büyük hassasiyetin bikaç örneğiyle tamamlayalım:  

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem (AKP), Trump ambargolarına karşı ABD’nin ürettiği meşrubatları belediye tesislerinde yasakladıklarını söyledi

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan (AKP), medya reklam planlamalarında Facebook, Google, İnstagram, Twitter ve Youtube‘a ayrılan bütçeyi tamamen kaldırdığını duyurdu

Urfa’da işadamı Hasan İzol, 1’er dolarlık 100 banknotu çakmağıyla yaktı. Memleketi Rize'de halka seslenen CB Erdoğan vatandaşın doları yere ataması üzerine ''Sahte mi hakiki mi'' diye sordu.

Türk bayrağı önünde tekbir getirerek balyozla İphone kırmaya girişen vatandaşın telefonu o sırada çaldı. Bu arada, CB Erdoğan’ın İphone yerine yerli ve milli olarak kullanılmasını tavsiye ettiği markalardan Vestel’in parçalarının büyük bölümünün, yazılımının da tamamen ABD malı olduğu ortaya çıktı

Erzurum’da “Dadaş Mucit“ olarak tanınan Ebubekir Taşbaşı, doların hızla yükselmesini protesto için oğlu Abdülsamet’i belden yukarısına TL, belden aşağısına dolar yapıştırarak kent meydanında gezdirdi.

* * *

Hukuk ve adaletten devam edelim.

AKP Milletvekili ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kürt meselesi konusundaki görüşünü açıkladı: “Türkiye Cumhuriyeti devleti bugüne kadar hep hukuk içerisinde kalarak bu mücadeleyi sergiledi. Ama şu gözüktü ki hukukun dışına çıkılması gerekiyorsa artık oraya da çıkılmalı”.

HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, yargı mensuplarına yönelik Adli Yıl mesajında, “Unutma; Kıyamet günü Allah’ın gölgesinde öncelikli olarak şu kimseler yer alacaktır…” dedi ve yer alacakları saydı.

Adli Yıl dolayısıyla mesaj yayınlayan CB Erdoğan, "Tüm yargı mensupları, tarafını daima hukukun üstünlüğünden yana seçmek zorundadır. Yargı mensuplarının tamamı, adalet sancağını, her hal ve şart altında dimdik ayakta tutacak cesarete sahip olmalıdır" dedi. Erdoğan sözlerini, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, yasama ve yürütme ile birlikte yargının da gelişmesine, güçlenmesine, bağımsızlığına ve tarafsızlığına katkı sağlayacaktır” diyerek bitirdi. 

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, adli yıl açılışında, "Bir yabancı devlet vatandaşının tutuklanması ve yargılanmasına ilişkin kararları verecek tek ve mutlak güç, bağımsız ve tarafsız mahkemelerdir" dedi.

* * *

Ekonomiyle bitirelim. 

TBMM Başkanlığı, TBMM, İsmail Kahraman’ın son günlerinde ilanı yayımlanan fakat “yüksek maliyet” gerekçesiyle iptal edilen lüks araç kiralama ihalesini, araç sayısını artırarak yeniden açtı.

Yol ve köprü geçişlerinin dolara bağlı bulunduğu Türkiye’de Bakan Berat Albayrak, “AVM’lerdeki dükkanlarda, gayrimenkullerde döviz ile kiralama ve satışın önüne geçmek için gerekli adımları en kısa sürede atacağız” dedi.

“Bu kardeşinize yetkiyi verin; şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz diyerek göreve gelen CB Erdoğan, milletin direniş gücünü yükselten konuşmalar yaptı: 

Onların doları varsa bizim de Allah’ımız var”. “Onların uzaya giden şusu, busu, tankları topları, her şeyi olabilir. Olsun be! Bizim de Allah’ımız var!". “Dolar molar bizim yollarımızı kesemez".

CB Erdoğan, dolar 6,4 TL iken ve resmî verilere göre dış borç 453 milyar dolara ulaşmışken, “Bazıları ‘Halimiz ne olacak?’ diyor. Ne varmış halimizde…” diyerek milli moralleri yükseltti.

Döviz krizinin çözümü için vatandaşı dolarlarını bozdurmaya çağıran, ama kendisinin döviz veya altın bozdurduğuna ilişkin bir dekont henüz yayınlamamış olan CB Erdoğan, kurdaki istikrarsızlığın Türkiye’ye yönelik dış mihraklı bir operasyondan kaynaklandığını belirterek, “Ne olacak diyen varsa, bu da geçer ya hû” dedi. 

Erdoğan’ın dolar bozdurmak konusundaki tavsiyeleri, Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Ebubekir Sifil’in, "Elinde dövizi, altını olanların bozdurup TL’ye çevirmesi farz-ı ayndır [her Müslüman’ın bizzat yapması gereken farz]" demesiyle dinsel açıdan da desteklenmiş oldu. 

Yrd. Doç. Sifil’i hatırlamış olabilirsiniz. Kendisi, Temmuz 2017’deki Habertürk canlı TV programında deve idrarıiçmenin şifalı olduğunu belirten hadisin hadis-i sahih (güvenilir) olduğunu savunmasıyla kamuoyunun gündemine gelmişti. Sifil, programda diğer konuk Prof. Caner Taslaman’ın ikram ettiği bir şişe deve idrarını, “sadece damızlığa çekilen deve idrarının” içilebileceğini söyleyerek geri çevirmişti. 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu yurt dışına seslendi: “Türkiye yatırım için en doğru adreslerden biridir”.

Ekonomik sıkıntı ortamında bile olsak “itibardan tasarruf” olmaması gerektiği için, AkSaray’ın 30 Ağustos davetinde özenli bir ikram yapıldı. İçecek olarak Ejder Meyveli Smoothie (Chia tohumu eşliğinde), Efuli (Liçi meyvesi eşliğinde), Aloevera (Starex meyvesi eşliğinde) sunuldu. Yiyecekler arasında da Pataşur içerisinde Çerkez Tavuğu, Zencefilli Somonlu Suşi, Tartalet içerisinde Antakya usulü Humus, Susamlı Levrek Simidi yer aldı.

İtibardan tasarruf’tan bahis açılmışken, Malazgirt zaferinin 947. Yıldönümünde konuşan CB Erdoğan “Sultan Alparslan’ın otağ kurduğu Ahlat’a bir cumhurbaşkanlığı köşkü yaraşır” dedi. Ankara Beştepe’deki 1.150 odalı AkSaray’dan ve 350-400 odalı olması beklenen Marmaris Okluk Koyu‘daki yazlık saraydan sonra bu üçüncünün en az 10.000 dönümlük bir alana kurulacağı Malazgirt belediye başkanı tarafından açıklandı

* * *

Bu dış politika, hukuk/adalet ve ekonomi konularına tam girmeyen, ama atlamaya da gönlümün razı olmadığı bikaç durumla bitirelim:

Nevşehir’e bağlı Acıgöl Belediyesi tarafından sokak köpeklerinin canlı canlı pres makinasına atılması görüntülerine tepki göstermek için belediye binasına gelen hayvanseverler, “Gusül aptesini bilmeyenler bize hayvanseverlik öğretemez!” diyen bir grup tarafından protesto edildi.

Mazbatasını alırken “Sayın cumhurbaşkanımıza yapılacak olan en ufak hakarette karşılarına benim çıkacağımdan kimsenin şüphesi olmasın" diye baştan uyarmış olan ve Ahmet Şık’ın kürsüdeki konuşmasını saldırarak yarıda kesen eski futbolcu AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan konuştu: “2002’deki dünya kupasında ülkemizin başında Erdoğan olsaydı finali oynardık”.

Türkücü Yavuz Bingöl konuştu: “Tillahına kadar Erdoğancıyım. Dünyadaki bütün solcular hasta”.

Rock şarkıcısı Haluk Levent konuştu: “İnancım gereği ben vegan olamam; Allah'ım bana kurban eti vermiş. İktidarı seven her sanatçıya yalaka diyemezsiniz".  

Malatya Türk Ocakları Şube Başkanı Nadir Günata şehirdeki Atatürk heykelinin yanında yer alan çıplak genç figürü hakkında konuştu: “Bu durum asla Atatürk gençliğine yakışmamaktadır. Bu genç figüre en azından bir şort giydirilmelidir

Şarkıcı Yıldız Tilbe’nin, “TL basıyorsak dolar da basarız; nedir yani?” esprisiyle bitirmek mümkündü ama, milletçe başka derdimizin olmadığını, birlik ve beraberliğimizin ise çok kavi olduğunu gösterip içimizi ferahlatan “Menemen soğanlı mı olmalı soğansız mı?” tartışmasıyla bitirmenin daha esprili olacağını düşünüyorum. Vedat Milor’un sosyal medyada yaptığı anket tam 51.000 kişi tarafından beğenilmiş, 2.200 yorum almış ve sonuçta % 51’le “soğanlı” diyenler kazanmış…

Bu anket sonuçları bir olasılıkla, milletimizin başkaca derdi kalmadığını gösteriyor. Bir olasılıkla da, tvit atıp içeri atılmamanın yolunun böyle bulunduğunu…

.

Facebook Yorumları

Emlak8
30.05.2020
AKP için turnusol: Çav Bella olayı
22.05.2020
Battıkça saldırmanın son bir aylık tarihçesi
15.05.2020
Ölüm tehditleri ve nefret eylemleri karşısında Türk yargısı
9.05.2020
Bir soru: T.C. laik midir teokratik mi?
2.05.2020
Son yerli ve milli şovlar üzerine düşünceler
26.04.2020
Sen kendine yetersin Rejimim!
10.04.2020
Bu zihniyet varken tümümüz koronadan gitmezsek iyidir
3.04.2020
Bektaşi babasının ağzından Rejim’in korona testi
27.03.2020
Tek Adam Rejimi Çin alfabesini tersinden okuyor
6.03.2020
Günümüzde Türk dış politikası: İç kapının dış mandalı
28.02.2020
Şehitler Tepesi ne taraf oluyor?
21.02.2020
1998 Adana Mutabakatı hikâyesi
14.02.2020
Emperyalizm ve Suriye politikamız
8.02.2020
Erdoğan: Suriye, Suriye toprağından çekilsin!
30.01.2020
Suçu Allah’a yükleyip kurtulmak
24.01.2020
'İster inan ister inanma': Son ayın zaytungsal haberleri
16.01.2020
Kayıp ilanı: Türk dış politikası ve T.C. Dışişleri Bakanlığı
10.01.2020
CB Erdoğan’ın Kanal İstanbul ısrarının altında ranttan başka ne var?
28.12.2019
Beladan kaçan TDP’den bela aranan EDP’ye ve Montrö’den Kanal Erdoğan’a
21.12.2019
Son ayın seçilmiş incileri - dedikodular refakatinde
13.12.2019
Almanya’ya son ihracatımız: Üniversiteden hoca attırmak
1.12.2019
Sırtını devlete dayamanın büyük cazibesi ve neticesi
23.11.2019
Bana birbirinden önemli iki şey öğreten hocamın ardından…
15.11.2019
Cumhuriyet nedir, ne değildir?
8.11.2019
'Hıristiyan imam-hatip lisesi kapalı tutulmalıdır!' paneli
2.11.2019
'Eyy Lepuvancılar!' olayı ne sonuç verecek?
26.10.2019
'Tarihten bir yaprak': Menderes’in Suriye macerası
17.10.2019
Nusaybin’in oraları kim bombalıyor?
10.10.2019
Ceren Hoca cinayetindeki AKP’li prof avukatın cemaziyülevveli
4.10.2019
Bu haberlerin hepsi doğru, ama inanmayı reddediyorum
28.09.2019
Adam gibi adam Rafi kardeşime ağıt
12.09.2019
Bir İngiliz bilimkurgu romanının alla turca çeşitlemesi
6.09.2019
Şu uluslararası hukuk bi olmasa…
25.08.2019
Çok berbat ve çok hayırlı bir musibet karşısındayız
9.08.2019
Oğlan analarına ilanen duyurulur: Fırat’ın Doğusu’na giriyoruz
29.07.2019
Bölücü ve bölücülük derken?
11.07.2019
Düzelmemek bir yana, CB Erdoğan kör kör parmağım gözüne gidiyor
5.07.2019
Bir mukayese: Kayyımlı+AKP’li belediyeler ile HDP’li+CHP’li belediyeler
28.06.2019
Olan nedir, niçin oldu, şimdi neler olmalı, olabilir
8.06.2019
S-400’leri alıp naapıcaz bilen var mı?
31.05.2019
TAY’ın son iki aylık seyir defterinden özet
24.05.2019
Yargı’nın silkinme vakti geldi ve geçiyor
17.05.2019
YSK esprileri: Bir derleme
6.05.2019
YSK ilan etmeden ben yazayım size
3.05.2019
CB Erdoğan büyünün bozulduğunu ne zaman fark edecek?
27.4.2019
'Tarihten Bir Yaprak': İsmet İnönü’ye 1959 Uşak saldırısı
20.4.2019
12 Eylül Davası’nın örtbas edildiği duruşmadan tarihe notlar
12.4.2019
Yükselen sarmalın son çemberi: 2019 seçimleri
6.4.2019
DP ile AKP, 1957 ile 2019
22.3.2019
Yazın bi kenara: Bu Kürt düşmanlığı iktidarı seçimlerde 'çikin' edecek
15.3.2019
İyi ki gitmişiz
1.3.2019
HDP hâlâ kapatılmadı mı yahu?
23.2.2019
Adana Mutabakatı'nda Suriye'ye girme hakkı diye bişey yok!
8.2.2019
Korkunç: Sadece ne söylediğinden değil, ne söylemediğinden de yargılanıyorsun artık
1.2.2019
Eşsiz kahraman Trump! Vatan sana minnettardır!
26.1.2019
Milletvekili Leyla Güven ölmeye yürürken seçim gözlemlerim
18.1.2019
Kenevir: AKP’nin seçim için nevzuhur tutamağı
4.1.2019
Türkçe rezaletlerini konuşmaya devam
29.12.2018
Erdoğan’ın zorlama alınganlıkları: Toplumdaki tahribat
21.12.2018
'Fırat’ın doğusu' derken…
15.12.2018
170 imzalı mektup
7.12.2018
İnsanı sinir eden Türkçe rezaletleri
1.12.2018
Kaçırmış olabileceğiniz Zaytungsal haberler
24.11.2018
Hukuk bırakmadınız. Lütfen artık durunuz!
17.11.2018
Yargıcın kararı tamamen hukuksuzdu. Ama yargıç haklıydı
10.11.2018
AYM-AİHM ilişkisinden tatsız kokular geliyor
3.11.2018
95 yaşındaki Cumhuriyet: Bir toparlama
19.10.2018
THY’den biletiniz varsa dikkatli olun
12.10.2018
Kürtlerimize bu denli takmanın çok önemli bir sebebi olmalı
5.10.2018
Zaytung’dan son inciler
30.9.2018
Vaziyetimizin özetidir
21.9.2018
G. Depardieu üşütmüş olabilir mi?
14.9.2018
Bir 'Beşinci Kol' remake’i olarak Cumhuriyet operasyonu
7.9.2018
Espriler diyarı Türkiye’den enstantaneler
1.9.2018
Erdoğan ve Soylu: Kim kimden korkmalı?
24.8.2018
Belediye seçimleri yaklaşırken 'Tek Hesap' ve Kürt meselesi
17.8.2018
Türk Tarih Kurumu, vah…
10.8.2018
Ağlamadan gülmeye doğru: Dışişleri, İçişleri, Milli Eğitim, hele de Maliye
4.8.2018
Türkiye’nin bağımsızlığına müdahale meselesi
27.7.2018
Cevat Abi üzerinden 12 Eylül faşizmi ile günümüzün mukayesesi
21.7.2018
131.182 kardeşime: Söke söke döneceksiniz!
13.7.2018
Baba Diyalektik: Tek Adam, R. T. Erdoğan’a karşı…
6.7.2018
AYM ne durumda?
30.6.2018
Bekri Mustafa devrinde Türkiye’nin zoru ve Tek Adam’ın sonu
22.6.2018
Oylarımı açıklıyorum
16.6.2018
Bu Zaytung derhal KHK’yle kapatılmalı ve 299’dan tutuklanmalıdır
9.6.2018
Apo kalmadı, Kandil verelim
2.6.2018
AKP ve Erdoğan’a ülkemiz büyük teşekkür borçludur
26.5.2018
Armudun sapı üzümün çöpü diyecek zaman değil!
19.5.2018
Sen kimselere böylesi bi paniklemeyi reva görme Yarabbi!
11.5.2018
Rabiacı takım kendine güveniyorsa Mandela’yı serbest bıraksın
2.5.2018
Vahim derecede önemli: CHP adayının niteliği
28.4.2018
Aday işinde hata yapılmazsa, Tek Adam parantezi nihayet kapanıyor
21.4.2018
İfade özgürlüğü gün gelir, herkese lazım olur
14.4.2018
Eğer buna ülke yönetmek deniyorsa…
7.4.2018
Emareler belirdi, büyü bozuluyor…
30.3.2018
Hem Küçük Amerika, hem Küçük Rusya
24.3.2018
Suriye fütuhatı ve uluslararası hukuk
16.3.2018
Ara bilanço: Şu anda neyin neresindeyiz?
9.3.2018
Dünya Kadınlar Gününde bunu da işittik ya…
2.3.2018
Erken seçime giderken, zina üzerine önemli bilgiler
23.2.2018
Kürt partisi kapatma el rehberi
16.2.2018
Kayyım atanmadık Ermeni Patrikhanesi kalmıştı
9.2.2018
Ne olmuş çıkardıysa harp; harbiden tuttum bu lafını Erdoğan’ın
2.2.2018
Kilis’e düşen bu roketleri kim atıyor?
26.1.2018
Bu ortamda en sağlamı futbol takılmak
19.1.2018
Yerli ve Milli Şiarımız: 'Yurtta baskı, cihanda savaş'
12.1.2018
Tanımıyorum demeyin; çok bildik biri: Roy Moore
5.1.2018
'Yunan işgalindeki Ege adalarımız' meselesi
29.12.2017
Çakma KHK’ler varken, TBMM niçin hâlâ açık?
22.12.2017
Şu anda en ıstıraplı iş vicdanlı ve ahlaklı Müslüman olmak
15.12.2017
Can simitleri: Emlakçı Trump’ın Kudüs’ü, 'Siyaset Hukukçusu' Erdoğan’ın Lozan’ı
8.12.2017
Yunanistan’ın bize verdiği ve bizim hâlâ anlamadığımız iki büyük ders
1.12.2017
Sincan F Tipi Cezaevi duruşma salonundan hazin notlar
24.11.2017
'Allah’ın Büyük Lütfu' No. 2: NATO’cunun eşekliği
17.11.2017
Erdoğan niye Atatürkçü oldu?
10.11.2017
Bizi oğlumuz Hasan evlendirmişti
3.11.2017
Ayrı dünyaların referandumları: Katalonya ve Kürdistan
27.10.2017
CHP için iyi, 'İyi Parti' için kötü haber
20.10.2017
'PKK’lidir ve FETÖ’cüdür' söylemi de olmasa AKP ne yaparmış?
14.10.2017
İngiltere’de imamların resmî nikah kıyması hakkında yararlı olabilecek bilgiler
8.10.2017
AKP’nin iktidara gelmiş olmasından ben çok memnunum
29.9.2017
Her Musul-Kerkük dendiğinde hortlayan ulusalcı yalanları teşhirimdir
23.9.2017
Mezara saldırıp resim çektirmek üzerine
16.9.2017
Dinbazın hakkından…
8.9.2017
Acı duymayan kurbandan Myanmar’a, Türkiye’de tutarlılık
1.9.2017
“İşte Cenab-ı Hakk'ın hayvanlara yerleştirdiği muhteşem sistemin ayrıntıları”
25.8.2017
Kürt Fobisi’nden Münih Sendromu’na CHP ve Türkiye
18.8.2017
Hoş geldiiin, 30’ların “tenkil” ve “temsil” politikası
11.8.2017
Bodrum’da niye gürültü (ve deprem) oluyor?
4.8.2017
Bu ağır tahriklerin sebebini bilen var mı?
28.7.2017
Lozan kutlamamız ve şehir efsanelerimiz
21.7.2017
Rezil darbenin yıldönümünde karşılaştırmalı bir muhasebe
15.7.2017
Adalet derken: Yargımızdan bir vesikalık fotoğraf
8.7.2017
Mardin nire Bodrum nire: İki “büyükşehir uygulaması”
30.6.2017
Ördek Hayri hikayesinin epey ötesindedir bu olay
23.6.2017
Kürtler üzerine bazı trajikomik deneyler
16.6.2017
Değerli ve Şahane Yalnızlık’ın son fotoğrafı
9.6.2017
'Ülkede yaşanan sürece uygun düşen' bir yargımız var
2.6.2017
Cevabını çok merak ettiğim sorulardan bazıları
27.5.2017
Demiyorlarsa zaten, onlara verdiğim emekler haram olsun
19.5.2017
Türk dış politikasını nasıl bilirdiniz?
12.5.2017
Ülkemiz yönetiminde trajikomik durum vaziyetleri
5.5.2017
O benim canım sekreterimdi
28.4.2017
CHP Nasıl Kurtulur
21.4.2017
Referandum 2017: Erdoğan için son’un başı olabilir
14.4.2017
Referandumda mazoşizm vaziyetleri
7.4.2017
En âlâsından sansür: ‘Pıstırıcı Etki’
31.3.2017
Fetocular ve Fetöcüler
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8
GÜNÜN YAZARLARI
Günün YazarlarıEmlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive