Beyaz Önlüklerini Giydiler

6.11.2017 - Bu Yazı 1585 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Beyaz Önlüklerini Giydiler

 Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Önlük Giydirme Töreni, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitime yeni başlayan öğrenciler için düzenlenen 22. dönem önlük giydirme törenine; Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

TOPLUM SAĞLIĞI VE KORUYUCU HEKİMLİK ÇOK ÖNEMLİ

Programın açılışında konuşan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, toplumların ve insanların sağlığını koruyan hekimlerin, kutsal ve zor bir görevi üstlendiklerini belirterek sözlerine başladı. Hekimlerin görevlerinin sadece hastaları tedavi etmek olmadığını dile getiren Prof. Dr. Ataoğlu, toplum sağlığı ve koruyucu hekimlik alanlarında da önemli sorumlulukları bulunduğunu ifade etti.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin; insanlığa hizmet eden, hastalara ve çevresine saygılı, anlayışlı, tıbbi etik değerlere bağlı hekimler yetiştirmeyi amaç edindiğini söyleyen Ataoğlu, Fakülteninyeterli fiziki koşullara, eğitim araç gereçlerine ve nitelikli akademik kadroya sahip olduğunu sözlerine ekledi.

ÖNLÜKLERİNİZE LEKE SÜRDÜRMEYİN

Öğrencilerin yetiştirilmesinde büyük emek gösterdikleri için ailelere de teşekkür eden Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, öğrencilerin iyi bir hekim ve iyi bir insan olabilmeleri için ellerinden gelen her türlü çabayı göstereceklerini vurguladı.  Tıp Fakültesi öğrencilerinin beyaz önlüklerini giyerek hekimlik mesleğine ilk adımı atacaklarına işaret eden Prof. Dr. Ataoğlu, “Hekimlikle özdeşleşmiş olan beyaz önlük, dürüstlüğün, aydınlığın ve saflığın simgesidir. Önlüklerinizi sizlere bembeyaz giydiriyoruz.  Sizin de tüm yaşamınız boyunca önlüklerinize leke sürdürmeyeceğinize inanıyor, önünüzdeki uzun eğitim sürecinde başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu. Tıp Fakültesi olarak akreditasyona başvurduklarını da belirten Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, destek ve katkıları için Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 32 bin öğrencilerinin arasına katılan Tıp Fakültesi öğrencilerinin beyaz önlüklerini giyecek olmalarından dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Çok önemli bir meslek olan hekimliğin gönül verilerek yapılması gerektiğini dile getiren Rektör Çakar, hekimlerin en önemli paydaşının insan olduğuna dikkat çekti. Hekimlik mesleğinin insana mutluluk getirdiği kadar sorumluluk da yüklediğinin altını çizen Prof. Dr. Çakar, öğrencilerin sahip olduğu tüm değerleri insanlığın faydasına kullanacaklarından şüphesinin olmadığına vurgu yaptı.

ÇOCUKLARINIZ 6 YIL BOYUNCA BİZİM EMANETİMİZ

Eğitime başlayan öğrencileri 6 yılın sonunda yeni hayatlarına uğurlayacaklarını söyleyen Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, sürekli büyüyen ve gelişen Düzce Üniversitesi’nin bu süre zarfında daha iyi noktalara yükseleceği değerlendirmesinde bulundu. Düzce’nin yaşanılabilir ve güvenli bir şehir olduğunu dillendiren Prof. Dr. Çakar, çocuklarını Düzce Üniversitesi’ne emanet ettikleri için ailelere teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Açılış konuşmalarının sonrasında önlük giydirme törenine geçildi. Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ve öğretim üyelerininelinden beyaz önlüklerini giyen Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, hekimlik mesleğine ilk adımı atacak olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadılar.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
...
  
Amerikan Beyaz Kelebeği İle Mücadele Başlıyor
Düzce’de uzun yıllardan beri görülen Amerikan Beyaz Kelebeği Zararlısı bi...
  
Beyaz Baston Üyelerinden Teşekkür
Gölyaka Beyaz Baston şube Başkanı İsmail Kardüz ve Yönetim kurulu üyeleri, Gölyaka Belediyesi tarafı...
  
Beyaz Önlüklerini Giydiler
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Önlük Giydirme ...
  
BAŞKAN BEYAZ MASAYI ZİYARET ETTİ
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Yazı İleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Beyaz Masa servisini...
  
AMERİKAN BEYAZ KELEBEĞİNE KARŞI MÜCADELE BAŞLADI
Düzce’de Amerikan Beyaz Kelebeğine Karşı Fındıkta İlk Kez Başlatılan Biyolojik Mücadele Büyük İlgi G...
  
BEYAZ TV’DE GÜZELDERE ŞELALESİ TANITILDI
Beyaz Tv’de yayınlanan Beyaz Magazin Programına katılan Milliyet Gazetesi Magazin Müdürü Ali Eyüpoğl...
  
Bakanlar Kurulu'ndan vergi düzenlemesi; ÖTV beyaz eşyada 30 Nisan'a kadar sıfırlandı
Bakanlar Kurulu klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, termosifon, elektrikli süpürge ve bazı küçük ev...
  
Keleş, Beyaz TV’de Düzce’yi anlattı
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, ulusal düzeyde yayın yapan Beyaz Tv.’de Mert Savaş’ın hazırlayı...
  
Beyaz masa yeniden yapılandırılıyor
Mini belediye olarak hizmet gören Düzce Belediyesi Beyaz Masa yeniden yapılandırılıyor. Düzce Beledi...
  
Gölyaka’da 2 okul Beyaz bayrak aldı
Ülke genelinde geleceğin emanet edileceği çocukların beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, ya...
  
...
  
Beyaz Masa’dan 7/24 hizmet
Düzce Belediyesi, ‘Beyaz Masa’ bürosu tarafından 10 ay içerisinde 1929 adet şikayet değerlendirmeye...
  
Yığılca beyaza büründü
Düzce’nin yüksek yerlerinde kar yağışı etkisini gösterirken, Yığılca ilçe merkezi de beyaza büründü...
  
...
  
...