Üniversiteden Tanıtım Günlerine Ev Sahipliği

24.11.2017 - Bu Yazı 2043 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Üniversiteden Tanıtım Günlerine Ev Sahipliği

 Düzce Üniversitesi, Unilook Türkiye tarafından Düzce’de ilk kez düzenlenen “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” etkinliğine ev sahipliği yaptı.

 Düzce Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi’ndeorganize edilen tanıtım etkinliği, açılış töreni ile başladı. Açılışa;Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin,Düzce Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul yöneticileri, rehber öğretmenler ve iki bine yakın orta öğretim öğrencisi katıldı.

Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Düzce Üniversitesi RektörüProf. Dr. Nigar Demircan Çakar, bilinçli tercih, seçim ve geleceğin öğrenciler için çok önemli olduğunu vurguladı. Düzce Üniversitesi olarak bu fırsatı öğrencilere sundukları için mutluluk duyduklarını ifade eden Rektör Çakar, üniversite tercihleri başta olmak üzere öğrencilerin yapacağı seçimlerin gelecek için yol gösterici olduğunu dile getirdi. Öğrencilerin tercihlerini verimli, etkin ve geleceğe ışık tutacak şekilde yapmalarını temenni eden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, katılımcı üniversitelere teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

“Doğru Öğrenci Doğru Tercih” sloganıyla devlet ve vakıf üniversitelerinin tanıtımlarının gerçekleştirildiği etkinlikteüniversiteye hazırlanan 12. sınıf öğrencileri başta olmak üzere orta öğretim öğrencileri; öğrenim görmek istediği üniversitelerle buluşup meslek ve üniversite seçimi konusundaki tüm merak ettikleri soruların cevaplarını,yükseköğretim kurumlarının uzmanlarından öğrenme imkanına sahip oldu. Ayrıca Düzce Üniversitesi İstiklal Konferans Salonu’nda düzenlenen ve eğitim uzmanlarının katıldığı seminer programlarında öğrenciler; test teknikleri, yükseköğretimde öğrenme modelleri, yeni sınav sistemi ve geleceğin meslekleri hakkında bilgi edinme fırsatını yakaladılar.

“Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” etkinliğinde ev sahibi yükseköğretim kurumu olanDüzce Üniversitesi’nintanıtım standını ziyaret eden öğrencilere; Fakülteler, Yüksekokullar, Meslek Yüksekokulları, lisans ve ön lisans programları hakkında detaylı bilgiler aktarıldı. Modern eğitim müfredatı, donanımlı akademik kadrosu ve teknolojik olanaklara sahip derslik ve laboratuvarlarıyla Düzce Üniversitesi’nin öğrencilerine nitelikli bir eğitim verdiği vurgulandı. Yeni yatırımlarla Düzce Üniversitesi’nin; öğrencilerine bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda kendilerini geliştirebilecekleri fiziksel ortamlar sunduğu ifade edilerek Üniversitenin kazandığı akademik başarıları, bölgesel kalkınmaya olan katkıları ve sosyal sorumluluk çalışmaları da ziyaretçilerle paylaşıldı.

“Düzce Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” etkinliğine katılan öğrenciler;hem üniversite eğitimi ve yaşamıyla ilgili merak ettikleri soruların yanıtlarını öğrendiler, hem de Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesini de ziyaret etme imkanını elde ettiler.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive