REKTÖR ÇAKAR’A TAM NOT

20.9.2018 - Bu Yazı 1341 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

REKTÖR ÇAKAR’A TAM NOT

 Düzce Üniversitesi, Türkiye’nin en kaliteli ilk 50 üniversitesi arasına girdi. Bu başarıda Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve ekibinin katkısı büyük.

Rektör Çakar’la birlikte Düzce Üniversitesi yerleşkesinde yapımı devam etmekte olan ve tamamlanan projeleri yerinde inceledik.

Kampüs alanının birçok yerinde yatırım faaliyetlerinin hızlı bir şekilde devam ettiğini gördük.

Özellikle, yeni öğrenci kafeteryası dikkat çekici; modern tasarımıyla yeni kafeterya adeta dünyaca ünlü zincir cafe konseptlerini andırıyor. Yeni tesis, öğrencilerin ilgi odağı haline gelmiş durumda.

Yapımı tamamlanma aşamasında olan bir başka proje ise kütüphane.. Bina projesinin yanında ay ve yıldız şeklindeki mimarı tasarım dikkat çekiyor.  Copy center hizmeti de sunulacak olan kütüphane merkezinin öğrencilere önemli bilgi ve doküman desteğe sağlaması bekleniyor.

Düzce Üniversitesi’nde öne çıkan bir başka unsur Araştırma Hastanesi’nin yeni ek binası ile çevresindeki düzenlemeler.

Ek bina adeta 5 yıldızlı özel hastaneleri andırıyor. Hasta karşılanması, hijyen, oturma banklarının rahatlığı, hizmetin hızlı ve etkin şekilde yerine getirilmesi Üniversite Hastanesi’ni kamuoyu nezdinde daha itibarlı ve takdir alan bin sağlık kurumu haline getiriyor.

Başhekim Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ve ekibinin çabaları göz ardı edilemez. Hastanenin çevresinde araç parklarıyla ilgili yeni çevre düzenlemesi yapılıyor. Çalışmalar tamamlandığında hastaneye gelenlerin araç park sorunu kalmayacak.

Hastanenin acil servis girişi de değişiyor. Mevcut acil servis bölümü, ek binanın kuzey doğu bölümüne bakan cephesinin giriş katına taşınacak. Böylece daha verimli ve etkin bir sağlık hizmeti sunulacak.

Hastanede yoğun bakım ünitesinin yatak kapasitesi 81’e çıkartılıyor. Ayrıca kliniklerdeki özel odalar revizyondan geçiriliyor, adeta 5 yıldızlı otel odalarına dönüştürülüyor.

Nükleer Top Merkezi’nin yer aldığı binanın (kantinin bulunduğu bina) üst katı alternatif tıp merkezine dönüştürülüyor. Burada, hacamattan sülük tedavisine kadar her türlü alternatif tıp tedavileri uygulanacak. Bu merkezin oluşumunda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Saracoğlu’nun da desteği ve katkısı büyük. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da, bu sağlık merkeziyle yakından ilgileniyor ve önümüzdeki haftalarda gerçeklemesi planlanan açılışına katılması bekleniyor.

Düzce Üniversitesi yerleşkesine, bundan sonra yeni hastane ek binası yanındaki ana giriş kapısından girilecek. Yeni ana giriş kapısının yapımı tamamlandı. Görsellik açısından da etkileyici olan yeni ana giriş kapısı, üniversitenin imajına uygun yapılmış.

Düzce Üniversitesi Rektörü Çakar, akademik birimlerde önümüzdeki öğretim

yılında toplam 33 bin öğrencinin öğrenim göreceğini söyledi.

Üniversitenin sürekli geliştiğini ve büyüdüğünü anlatan Çakar, yeni kütüphane, kafeterya, ana giriş kapısı, idare birimler, sosyal ve sportif tesisler, alt yapı ve araç parkı gibi çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini anlattı.

Sağlık ve çevre alanında ihtisas üniversitesi olarak çok önemli bilimsel çalışmalar yapıldığını belirten Çakar, özellikle alternatif tıp konusunda yeni bir servisi hizmete açacaklarını ifade etti.

Üniversitedeki cami ve külliye inşaatının hızla ilerlediğin belirten Çakar, yeni kurulan bölümlerle üniversitenin daha fazla büyüdüğünü kaydetti.

Çakar, “Üniversite yönetimi olarak hedeflerimize ulaşıyoruz. Gerek bilimsel çalışmalarda, gerekse çevre ve sağlık alanında önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği ve gösterdiği hedefler doğrultusunda yolumuzda ilerliyoruz” dedi.

Rektör Nigar Demircan Çakar, “Türkiye’nin en başarılı ilk 50 üniversitesi arasındayız. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda daha üst sıralara tırmanmak ve Düzce Üniversitesi’ni sadece ulusal düzeyde değil, uluslararası düzeyde de daha iyi konuma yükseltmektir” diye konuştu.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Rektör ve Belediye Başkanı öğrencilerle buluştu
Rektör ve Belediye Başkanı öğrencilerle buluştu...
  
HASTANE YÖNETİMİ TAM NOT ALDI
Düzce Üniversitesi yönetimi tarafından Kampüs içerisine ve Araştırma hastanesinin bulunduğu alana y...
  
Bütçe maratonu tamamlandı
İl Genel Meclisinin bütçe çalışması sona erdi. 10 gün süren toplantıların ardında, İl Özel İdaresi ...
  
Düzce Üniversitesi Rektörü TRT Radyo 1’deki Bilal Eren'le Dijital Hayat Programına Konuk Oldu
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, TRT Radyo 1'de canlı olarak yayınlanan "...
  
Arsa işi tamam, sıra bina yapımında
g...
  
Cumhurbaşkanlığı politikalar kurullarına yeni atamalar
Cumhurbaşkanlığı politikalar kurullarına yeni atamalar...
  
Belediyeden Tam Saha Çalışma...
Belediyeden Tam Saha Çalışma......
  
REKTÖR ÇAKAR’A TAM NOT
REKTÖR ÇAKAR’A TAM NOT...
  
Rektörlerin eli güçlendi
Rektörlerin eli güçlendi...
  
REKTÖR ÇAKAR: FINDIĞA ALTERNATİF GELİR
REKTÖR ÇAKAR: FINDIĞA ALTERNATİF GELİR...
  
BAŞKANLAR TOPLANTISI TAMAMLANDI
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay başkanlığında her ay düzenli olarak yapılan istişare toplantısı il...
  
Hastanelere 10 gün içerisinde 50 personel ataması yapılacak
2019 yılında Düzce’de asfaltsız köy yolu kalmayacağını söyleyen Keskin, Eksiklikler ile alakalı sağl...
  
RESMİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ TAMAMLANDI
Kurban Bayramı dolayısıyla resmi bayramlaşma bugün gerçekleştirildi. Düzce Belediyesi Kültür merke...
  
Mahfi Eğilmez: Türkiye'de tam anlamıyla var diyebileceğimiz tek grup küçük burjuvalardır
Kapitalizm, üretim araçlarının mülkiyetinin özel kesimde olduğu ekonomik sistemin adıdır....
  
CHP Düzce örgütünden olağanüstü kurultaya tam destek...
24 Haziran sonrasında başlayan olağanüstü kurultay tartışmalarında muhaliflerin topladıkları imzala...
  
Gölyaka’da yeni yol yapım çalışmaları tamamlandı
Gölyaka Orman İşletme Müdürlüğü Kardüz Or...