REKTÖR ÇAKAR’A TAM NOT

20.9.2018 - Bu Yazı 1581 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

REKTÖR ÇAKAR’A TAM NOT

 Düzce Üniversitesi, Türkiye’nin en kaliteli ilk 50 üniversitesi arasına girdi. Bu başarıda Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve ekibinin katkısı büyük.

Rektör Çakar’la birlikte Düzce Üniversitesi yerleşkesinde yapımı devam etmekte olan ve tamamlanan projeleri yerinde inceledik.

Kampüs alanının birçok yerinde yatırım faaliyetlerinin hızlı bir şekilde devam ettiğini gördük.

Özellikle, yeni öğrenci kafeteryası dikkat çekici; modern tasarımıyla yeni kafeterya adeta dünyaca ünlü zincir cafe konseptlerini andırıyor. Yeni tesis, öğrencilerin ilgi odağı haline gelmiş durumda.

Yapımı tamamlanma aşamasında olan bir başka proje ise kütüphane.. Bina projesinin yanında ay ve yıldız şeklindeki mimarı tasarım dikkat çekiyor.  Copy center hizmeti de sunulacak olan kütüphane merkezinin öğrencilere önemli bilgi ve doküman desteğe sağlaması bekleniyor.

Düzce Üniversitesi’nde öne çıkan bir başka unsur Araştırma Hastanesi’nin yeni ek binası ile çevresindeki düzenlemeler.

Ek bina adeta 5 yıldızlı özel hastaneleri andırıyor. Hasta karşılanması, hijyen, oturma banklarının rahatlığı, hizmetin hızlı ve etkin şekilde yerine getirilmesi Üniversite Hastanesi’ni kamuoyu nezdinde daha itibarlı ve takdir alan bin sağlık kurumu haline getiriyor.

Başhekim Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ve ekibinin çabaları göz ardı edilemez. Hastanenin çevresinde araç parklarıyla ilgili yeni çevre düzenlemesi yapılıyor. Çalışmalar tamamlandığında hastaneye gelenlerin araç park sorunu kalmayacak.

Hastanenin acil servis girişi de değişiyor. Mevcut acil servis bölümü, ek binanın kuzey doğu bölümüne bakan cephesinin giriş katına taşınacak. Böylece daha verimli ve etkin bir sağlık hizmeti sunulacak.

Hastanede yoğun bakım ünitesinin yatak kapasitesi 81’e çıkartılıyor. Ayrıca kliniklerdeki özel odalar revizyondan geçiriliyor, adeta 5 yıldızlı otel odalarına dönüştürülüyor.

Nükleer Top Merkezi’nin yer aldığı binanın (kantinin bulunduğu bina) üst katı alternatif tıp merkezine dönüştürülüyor. Burada, hacamattan sülük tedavisine kadar her türlü alternatif tıp tedavileri uygulanacak. Bu merkezin oluşumunda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Saracoğlu’nun da desteği ve katkısı büyük. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da, bu sağlık merkeziyle yakından ilgileniyor ve önümüzdeki haftalarda gerçeklemesi planlanan açılışına katılması bekleniyor.

Düzce Üniversitesi yerleşkesine, bundan sonra yeni hastane ek binası yanındaki ana giriş kapısından girilecek. Yeni ana giriş kapısının yapımı tamamlandı. Görsellik açısından da etkileyici olan yeni ana giriş kapısı, üniversitenin imajına uygun yapılmış.

Düzce Üniversitesi Rektörü Çakar, akademik birimlerde önümüzdeki öğretim

yılında toplam 33 bin öğrencinin öğrenim göreceğini söyledi.

Üniversitenin sürekli geliştiğini ve büyüdüğünü anlatan Çakar, yeni kütüphane, kafeterya, ana giriş kapısı, idare birimler, sosyal ve sportif tesisler, alt yapı ve araç parkı gibi çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini anlattı.

Sağlık ve çevre alanında ihtisas üniversitesi olarak çok önemli bilimsel çalışmalar yapıldığını belirten Çakar, özellikle alternatif tıp konusunda yeni bir servisi hizmete açacaklarını ifade etti.

Üniversitedeki cami ve külliye inşaatının hızla ilerlediğin belirten Çakar, yeni kurulan bölümlerle üniversitenin daha fazla büyüdüğünü kaydetti.

Çakar, “Üniversite yönetimi olarak hedeflerimize ulaşıyoruz. Gerek bilimsel çalışmalarda, gerekse çevre ve sağlık alanında önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği ve gösterdiği hedefler doğrultusunda yolumuzda ilerliyoruz” dedi.

Rektör Nigar Demircan Çakar, “Türkiye’nin en başarılı ilk 50 üniversitesi arasındayız. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda daha üst sıralara tırmanmak ve Düzce Üniversitesi’ni sadece ulusal düzeyde değil, uluslararası düzeyde de daha iyi konuma yükseltmektir” diye konuştu.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Çalışma Ortamları İyileştirilecek
1...
  
Üniversite Öğrencilerine Tam Not
Üniversite Öğrencilerine Tam Not...
  
OKAN YANMAZ.. BELEDİYENİN KASASI TAMTAKIR
BELEDİYENİN KASASI TAMTAKIR...
  
Rektör Adayı, ‘Resmi Belgede Sahtecilik’ Suçundan Ceza Almış…
Rektör Adayı, ‘Resmi Belgede Sahtecilik’ Suçundan Ceza Almış…...
  
Miniklere Tam Not
Miniklere Tam Not...
  
EN ŞANSLI ADAY REKTÖR ÇAKAR
EN ŞANSLI ADAY REKTÖR ÇAKAR...
  
TSO BİRİNCİ YILINI TAMAMLADI
TSO BİRİNCİ YILINI TAMAMLADI...
  
Bolu’da ittifak tamam
Bolu’da ittifak tamam...
  
17 ÜNİVERSİTENİN REKTÖRLERİ DÜZCE’DE BULUŞTU
17 ÜNİVERSİTENİN REKTÖRLERİ DÜZCE’DE BULUŞTU...
  
AK PARTİ İL YÖNETİMİNDE GÖREV DAĞILIMI TAMAMLANDI...
AK PARTİ İL YÖNETİMİNDE GÖREV DAĞILIMI TAMAMLANDI......
  
Eğitimlerini tamamlayan itfaiye ekibine belgeleri verildi
Eğitimlerini tamamlayan itfaiye ekibine belgeleri verildi...
  
TÜBİTAK 4004 Tamamlandı
TÜBİTAK 4004 Tamamlandı...
  
Aday Tanıtımları Tamam, Sıra Projelerde
Aday Tanıtımları Tamam, Sıra Projelerde...
  
MHP’li başkan adayı Bıyık’a ev ziyaretlerinde tam destek
MHP’li başkan adayı Bıyık’a ev ziyaretlerinde tam destek...
  
İşte Altan kardeşler ve Ilıcak'a ömür boyu hapse itiraz eden Yargıtay Başsavcılığı tebliğnamesinin tam metni
İşte Altan kardeşler ve Ilıcak'a ömür boyu hapse itiraz eden Yargıtay Başsavcılığı tebliğnamesinin t...
  
Sınava hazırlanan öğrencilere Rektörden çorba
Sınava hazırlanan öğrencilere Rektörden çorba...Emlak8.Net