Tecrübelerini Paylaşacaklar

7.2.2019 - Bu Yazı 1135 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Tecrübelerini Paylaşacaklar

 “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında ihtisas üniversitesi seçilen yükseköğretim kurumlarının ilk tecrübe paylaşım toplantısı, 08 Şubat 2019 Cuma günü Düzce Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Toplantıya; Cumhurbaşkanlığı ile Yükseköğretim Kurulu’ndan yetkililer, ihtisas üniversitelerinin rektörleri, rektör yardımcıları ve koordinatörleri katılacak.

2015 yılında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Kalkınma Bakanlığı tarafından başlatılan Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi’nde; Düzce Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi, bölgesel kalkınma için ihtiyaç duyulan alanlarda desteklenen ilk ihtisas üniversiteleri olarak seçilmişti.

Proje kapsamında daha sonra; Aksaray Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Siirt Üniversitesi ihtisaslaşacak yeni üniversiteler olarak belirlendi.

Toplantıda, sağlık ve çevre alanında desteklenen ve projede yükselen başarı grafiğini sürdüren Düzce Üniversitesi dışında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi ile Aksaray Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Siirt Üniversitesi’nin faaliyet performansları değerlendirilecek. İhtisas üniversiteleri, bölgesel kalkınma odaklı çalışmalardaki gelinen aşamaları, projeleri, plan ve hedefleriyle ilgili sunumlar gerçekleştirecek. Programda ayrıca üniversiteler, süreç içinde edindikleri tecrübeleri de paylaşacak.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Tecrübelerini Paylaşacaklar
Tecrübelerini Paylaşacaklar...
  
...
  
Öğrencilere tecrübelerini anlattılar
Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ...
  
...
  
...
  
...
  
Tecrübelerini paylaştı
Genç MÜSİAD 2015 tecrübe paylaşım toplantılarının ilk konuğu İstanbul Başakşehir Belediye Başkan Vek...
  
Bilgin tecrübelerini paylaştı
Ak Parti Akçakoca İlçe Başkanı ve Akçakoca İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Bilgin, Genç MÜSİAD Düzce Ş...
  
...
  
Başkan Özhaseki, Düzce Ak Partililere tecrübelerini anlattı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Düzce teşkilatının düzenlediği Siyaset...
  
Altay, tecrübelerini paylaştı
Kaynaşlı MYO Geleneksel El Sanatları Bölümü’ne davet edilen üç boyutlu hat sanatçısı ve yazar Hayrul...
  
...
  
...Emlak8.Net