Rektör Adayı, ‘Resmi Belgede Sahtecilik’ Suçundan Ceza Almış…

9.05.2019 - Bu Yazı 2857 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Rektör Adayı, ‘Resmi Belgede Sahtecilik’ Suçundan Ceza Almış…

 Düzce Üniversitesi Rektörlüğü seçim süreci devam ediyor. Üniversite kaynaklarından alınan bilgiye göre, Düzce Üniversitesi rektörlüğüne 17 öğretim üyesinin aday olduğu öğrenildi.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne aday 17 öğretim üyesinden biri olan, Prof.Dr. Recep Özmerdivenli’nin, yerel bir mahkeme tarafından  resmi evrakta sahtecilik suçundan ceza aldığı ve cezasının Yargıtay tarafından onandığı iddia edildi.

Recep Özmerdivenli’nin evrakta sahtecilik suçu işlediği iddiasını ortaya atan 24’üncü dönem AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, Özmerdivenli ile geçmişte yaşadıkları mahkeme olayının belgelerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü, Fizyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi olan Prof. Dr.  Recep Özmerdivenli’nin, Düzce Üniversitesi rektörlüğüne aday olduğu öğrenildi. YÖK kaynaklarından alınan bilgiye göre, Çarşamba günü Ankara’da YÖK tarafından mülakata alınan Özmerdivenli’nin, bir  dönem Düzce Üniversitesi’nde  öğretim üyeliği yaptığı ve ardından Adnan Menderes Üniversitesi’ne gittiği öğrenildi.

Olayın Düzce kamuoyu tarafından duyulması üzerine harekete geçen 24’üncü dönem AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, sosyal medya üzerinden Merdivenli ile yaşadıkları mahkeme olayının belgesini yayınladı.

"Yetimin hakkını zimmetine geçirmek gibi son derece iğrenç bir yolsuzluğu işlemekten dolayı, 1 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılmış ve cezası Yargıtay tarafından onanmıştır” diyen Korkmaz, Özmerdivenli’nin arkasında kimler var diye sormaya başladı.

İbrahim Korkmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda özetle şunları söyledi…

SEVGİLİ DOSTLAR

Recep Özmerdivenli isimli bu şahıs kendisine 'HIRSIZ' dediğim için beni dava etmiş ve her ne hikmetse kısa sürede davayı kazanmıştı.

Vekillik dönemimde beni birkaç farklı davadan çok kısa sürede mahkum eden o şerefsiz hakimlerin şimdi FETO'dan hapiste olduklarını, bir tanesinin ise Düzce Üniversitesi hastanesinden almış olduğu rapor sayesinde yurtdışına kaçtığını bilesiniz. O zaman bu Recep Tıp Fakültesi Dekan yardımcısı idi ve yurtdışına kaçan bu şerefsiz hakim O'nun kankası idi.

Ben bu hırsızlık ile ilgili davayı Yargıtay'a taşıdım. Yargıtay davayı benim lehime bozdu. Hem de ne bozma. Evlere şenlik cinsinden.

Yargıtay özetle diyor ki; Recep'in yaptığı her ne kadar 'HIRSIZLIK' olmasa da, dava dosyasına bakıldığında bu adamın 'EVRAKTA SAHTECİLİK' yaptığı kesindir. Yani adam 'YOLSUZLUK' yapmış.

Ben de sonradan öğrendim ki 'Hırsızlık' bu suçun yanında çok daha masum bir şey imiş. Yani ben bu şahsa 'Hırsız' demekle aslında onun suçunu hafifletmişim. Adam bana teşekkür edeceğine utanmadan hakaret davası açıp beni FETÖ'cü kankalarına mahkum ettirdi.  :)

Böyle bir tip, niçin hep el üstünde tutulur? Bu ilişkinin altında yatan asıl gerçekler nelerdir? Anlayan birisi varsa söylesin de biz de bilelim.

Zaman herşeyi ortaya çıkaracak. Bekleyip göreceğiz inşallah. Yorumunda bulundu.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive