Recep Özmerdivenli istifa etti!

12.10.2013 - Bu Yazı 34117 Kez Okundu.
Yorum : 12 - Onay Bekleyenler : 0

Recep Özmerdivenli istifa etti!

Özmerdivenli'nin istifa ettiği öğrenildi...

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliğine geçtğimiz Pzartesi günü atanan Recep Özmerdivenli'nin istifa ettiği öğrenildi.

Düzce Üniversitesi’nde sular bir türlü durulmuyor. Düzce üniversitesi Hastanesi Başhekimi Bünyamin Dikici’nin Rektörlük tarafından görevden alınmasının ardından boşalan koltuğa atanan Rektörlük Danışmanı Recep Özmerdivenli’nin atanması kamuoyunda tepki görmüştü.

YAP-BOZ MİSALİ

Bunun üzerine Düzce Üniversitesi yönetimi geri adım atarak Özmerdivenli’nin yerine Doç. Dr. Adnan Özçetin’i başhekim olarak atadı.

İŞİN CİDDİYETİ KAÇTI

Rektör Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun başında bulunduğu Düzce Üniversitesi yönetiminin attığı bu tür kararsız adımları, bir çok Düzceli artık üzülerek izliyor.

Bir çok Düzceli, Düzce Üniversitesinin isminin bu tür olaylarla sık sık gündeme gelmesinin gerek Düzce’nin ve gerekse Üniversitemizin yıpranmasına neden olduğunu düşünüyor. Bu işin en büyük sorumlusunun ise Düzce Üniversitesi yönetimi olarak görülüyor.

Geçen yıl Sakarya Bölge 2. İdare Mahkemesi'nin Başhekim Bünyamin Dikici lehine verdiği kararı Danıştay’ın bozması ile Düzce Üniversitesi Rektörü Funda Şerifoğlu tarafından beşhekimlik görevine getirilen Recep Özmerdivenli’nin hekim olmadığı halde başhekimlik görevine atanması kamuoyunda büyük tartışmalara neden olmuştu. Başta Sağlık-Sen Düzce Temsilcisi Yard.Doç.Dr.Melih Engin Erkan olmak üzere CHP Düzce İl Başkanı Basri Karslıoğlu ve Türk Tabibler Birliği bu atamaya tepki göstermişler ve hastane bünyesinde bir çok doktorun olduğu bir ortamda hekim olmayan birinin hekimlerin başına getirilmesinin doğru olmadığını ifade etmişlerdi.

Rektör Şerifoğlu atamayı savunmuştu

Düzce Üniversitesi Rektörü Şerifoğlu’nun skandal başhekim ataması Türkiye akademik dünyasının birinci gündem maddesi olurken dün akşam saatlerinde Düzce Üniversitesi Rektörlüğü yazılı bir açıklama yayınlayarak, Beden Eğitimi Öğretmeni Recep Özmerdivenli’nin YÖK Kanununun kendilerine verdiği yetkiye dayanarak her şeyin usule uygun olduğunu belirtti. Açıklamada "“ Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Recep Özmerdivenli, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi(Hastanesi) Müdürlüğüne Vekaleten Başhekim olarak görevlendirilmiştir. Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kamu Hastaneler Birliğine bağlı değildir. Özel bütçeli kurumdur.Kendi Yönetmeliği vardır. Söz konusu görevlendirme, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliğine uygun bir görevlendirmedir." ifadeleri yer aldı.

Facebook Yorumları

12 0
hüseyin bulut 12.01.2014 - 14:26:02
yuh size allah sizi kahr perişan etsin bukadar şerefsiz haysiyetsiz olunmaz sırf menfaat uğruna doktor bile olmayan birisini başhekim diye atayan zihniyeti kınıyorum akp ye oymu yağmurlu havada su yok
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,98
Zeki İleri 21.10.2013 - 19:52:50
Rektör ne kadar akıllı bir kadın olduğunu anlamak istersen bu hikayeleri oku? Boğaziçi mezunuymuşmuş, yokİstanbul Erkek lisesini derece ile bitirmişmiş? yok Dünya ileri-eri zekalılar derneği üyesiymişmiş? Bundan başka ne anlaşılabilir? Beden eğitimi öğretmenini başhekim yapan bir rektörden hişbir şey beklenir mi? bekleyen ... zekalı olur mu?
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,93
Sayıyorum: Biiir... 21.10.2013 - 09:04:04
1.Rektör bundan yara aldı 2.Recep zübüğünün müstakbel rektörlüğü ve milletvekilliği suya düştü 3.Bundan başka bir halt olmaz rektöre,milletin böyle şeylerle üzülecek hali kalmadı:AKP milleti menfaat ve parayla satın almasını biliyor.Çünkü halkın nazarı önemli iktidar için,halk da önemsemediği için bu kadar küçük çapta yolsuzlukları,Tayyip de bunu görmeyecek,Yök de görmeyecektir 4.Zübük daha büyük saldırmaya çalışacak,başkaca pozisyonlar arayacak,başka şehre gitme ihtimali zayıf.5.Zübüğün işlerine trene bakar gibi bakanlar sığırlıklarını tescillemiş oldular.Bunlardan bir nane olmaz.Bel bağlamanın da manası yok.Akıllı geçinenlere söylüyorum.
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,95
Mahir 19.10.2013 - 08:24:20
Merdivenli ancak Badonun başhekimi olur. Çok maharetli birisi olacakki ona verilen Görevler; 1- Rektör Başdanışmanı 2-Tıp fakültesi Dekan Yardımcısı 3-Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Müdürü 4-Üniversitenin anteni 5-Fizyoloji Anabilim dalı başkanı, 6-Eski Hastane Başhekimi, 7-Badocu bayan danışmanı, Bizim bilemediğimiz daha çok maharetleride olabilir. Bu kadar maharetli birisinin rektörün yakınında bulunması Düzce Üniversitesinin geleceği için çok Önemli OLMALI?
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,59
23 nisan 16.10.2013 - 14:46:30
Başhekim olmak için bir dahaki 23 nisanı bekleyecek demekti neymiş atamayla hekim olunamıyormuş
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,10
Yavuz 16.10.2013 - 01:46:58
http://saglik.bugun.com.tr/duzce-universitesinde-bashekim-tartismasi-haberi/824691
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,91
HAKAN APİ 14.10.2013 - 18:31:42
ne var bunda kızacak .adam beden mezunu değilmi..sanki doktor olupta başka bişeylemi ilgileniyonuz...
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%55,61
d. gezer 14.10.2013 - 14:23:46
bu atamaları yapan rektörün biran önce istifa etmesi gerekir. beden eğitimi öğretmeninden başhekim olurmu? herhalde hastane personeline sabah jimlastiği yaptıracak;;;)
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,30
Üniversitede başka adam yok mu? 13.10.2013 - 16:05:15
Varsa yoksa recep yada adnan. Bozacı istifa etmiş yerine şıracı atanmış. Basit bir nöbet değişikliği. Al birini vur ötekine..
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%63,92
Sadece ağız dolusu REKTÖR demek istiyorum.. 13.10.2013 - 15:27:42
Rektör kendini yalanladı. İki gün önce açıklama yapmıştı rektörlük her şey hukuka uygun diye, bizim yönetmeliğimiz ayrı falan filan. Peki bu istifa niye. Madem doğru idi neden istifa etti. Merdiven çıkarken de inerken de kullanılabilen bir araç imiş bunu görmüş olduk. Bayanlar baylar merdivenden kayanlar, yakında oturma organınızı kurtarma derdine düşeceksiniz, demedi demeyin...
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%64,57
murtaza esenyel 13.10.2013 - 12:04:02
yaptıkları açıklamalarıyla hekimlik onurumuzu kurtaran yard doç dr melih engin erkan beyefendiye ve prof dr peri meram arbak hanımefendiye kendim ve bu atanmadan ötürü rencide olan tüm hekimler adına teşekkürü borç bilirim. hekimler ideolojik ayrışmaya gitmeden dik durdukları takdirde bu tür mesnetsiz ve kinle gayzla yapılmış atamalara maruz kalmayacaktır.
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,71
tarihçi 13.10.2013 - 07:23:05
Bu atama zaten yasayaya aykırı olarak yapılmıştı. Neden rektör çıkıp basın açıklaması yaparak yaptığı atamayı savunduğu günün akşamında MERDİVEN istifa etti/ettirildi. Bu yönetim derhal istifa etmelidir. Güvenirliği kalmayan bir yönetimin ne Düzceye ne de Üniversiteye fayda sağlayamıyacağı aşikardır. Çok söze gerek yok... Osmanlının son döneminde tutarsız bazı padişahların ülkeyi nasıl yönettiğini araştırın göreceksiniz bu yönetimle ortak çok yönlerini bulacaksınız.
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%57,94
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
10 Kişi daha istifa etti!
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölyaka İlçe Yönetiminde bulunan 10 kişi istifasını verdi....
  
Şoförler Odası Başkanı Öztaş AK Parti’den istifa etti
AK Parti Üyesi ve Akçakoca Şoförler Odası Başkanı Tacettin Öztaş, AK Parti üyeliğinden istifa ettiği...
  
Yığılca’da istifa şoku
Yığılca Belediye Meclis Üyesi Rıdvan Erdoğan görevinden istifa etti....
  
...
  
CHP’li Çakman partisinden istifa etti
CHP Akçakoca Belediyesi Meclis Üyesi Turgay Çakmak partisinden istifa etti. Çakmak, belediye meclis ...
  
...
  
...
  
Murat Şenvardar istifa etti
Spor – Toto 3.lig 1.grupta ilimizi temsil eden Düzcespor Teknik Direktörü Murat Şenvardar, görevinde...
  
İsmail Ustaoğlu adaylık için istifa etti
İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı olan İsmail Ustaoğlu, AK Parti Düzce Milletvekili Ada...
  
Eski Akçakoca Müftüsü istifa etti
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili İhsan Özkes partisinden istifa etti......
  
CHP İl Başkanı Çakman istifa etti!
2014 Nisan ayından CHP Düzce İl Başkanı olan Müjgan Çakman, sürpriz bir biçimde il başkanlığından is...
  
TSO’da şok istifa
TSO’da müfettişlerin incelemesinin ardından Başkan Fahri Çakır ve Yardımcısı Mehmet Danışmaz’a çıkan...
  
Recep Maraşlı: HDP Barajı geçmesin ya da Kürt annesini görmesin
"- Ha o mu? O kazanda Kürtler kaynıyor, içlerinden biri kazandan dışarı çıkmak istediğinde diğerleri...
  
Özyiğit’ten istifa açıklaması
MHP Düzce İl yönetim Kurulu üyesiyken görevinden istifa eden ve istifası kamuoyunda değişik yorumlar...
  
Oğuz Özyiğit görevinden istifa etti
MHP Basın Yayından Sorumlu İl Başkan Yardımcı olan Oğuz Özyiğit görevinden istifa etti....
  
MHP 2.sıra adayı istifa etti
Yüksek Seçim Kuruluna verilen listede MHP Düzce 2......Bu Dünya Hepimize Yeter
Nevzat CİNGİRT
T: 0380 512 19 16 - G:0507 241 37 24
duzceyerelhaber@hotmail.com

2010 - 2013 © Tüm hakları saklıdır.Reklam - Künye - İletişim
DüzceyerelHaber Reklam Hizmetleri
Görkem Özdemir
0543 931 11 58
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Reklam Ajansı

Mini Hobi Bahçe Seraları
Düzce Web Tasarım
Yandex.Metrica