CHP ve İYİ Parti’de İstifa Depremi!

23.5.2018 - Bu Yazı 644 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

CHP ve İYİ Parti’de İstifa Depremi!

 24 Haziran milletvekili seçimlerine sayılı günler kala Millet İttifakı’nın iki büyük ortağı CHP ve İYİ Parti’de istifa depremi yaşanıyor. Pazartesi günü Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilen Düzce Milletvekilliği sıralamasını beğenmeyen her iki partinin toplam 21 il yöneticisi, parti genel merkezlerinin tutumunu protesto ederek  görevlerinden istifa etti.

“MİLLET İTTİFAKI” İÇERDEN ÇÖKTÜ!

CHP ve İYİ Parti’de istifa şoku! Pazartesi günü YSK’ya teslim edilen milletvekili aday sıralaması Düzce teşkilatlarında istifaya neden oldu. CHP eski il başkanı Zekeriye Tozan’ın sıralamaya girememesini içine sindiremeyen il başkanı Vildan Cemşit ile 14 yönetim kurulu CHP il yönetiminden istifa etti.  Kurucu il başkanı Ercan Katırcıoğlu’nun milletvekili adayı olma ısrarı İYİ Parti’de 6 yöneticinin istifasına neden oldu.

 CHP’de toplu istifa şoku!

Pazartesi günü YSK’ya teslim edilen CHP Milletvekilliği sıralamasını içine sindiremeyen CHP Düzce il örgütünde istifa depremi. Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Vildan Cemşit ve beraberinde 15 yönetim kurulu üyesi istifa ettiği öğrenildi. 15 yöneticinin istifasıyla il yönetimi düştü.

CHP milletvekili aday adayı olmak için İl Başkanlığı görevinden istifa eden Zekeriya Tozan’ın yerine atama ile gelen CHP Düzce İl Başkanı Vildan Cemşit ve beraberindeki 15 yönetim kurulu üyesinin istifasını açıkladı.

Yönetimin istifasının altında yatan nedenin eski il başkanı Tozan’ın milletvekili adayı gösterilmemesinin olduğu iddia edildi.

CHP kaynaklarından alınan bilgiye göre,  CHP Genel Merkezinin önümüzdeki günlerde yeni il başkanı ve yönetim ataması bekleniyor.

 Katırcıoğlu’nun kapasitesi yetersiz deyip istifa ettiler

İyi Parti Düzce İl yönetiminden 6 isim Ercan Katırcıoğlu’nun, tüm itirazlara rağmen İyi Parti Genel Merkezi tarafından birinci sıra milletvekili adayı gösterilmesine tepki olarak partilerinden istifa etti.

Ercan Katırcıoğlu’nun İyi Parti’den son dakikada birinci sıra milletvekili adayı gösterilmesine partide tepkiler artarak devam ederken 6 isim istifa etti. İstifa eden isimler Katırcıoğlu için “Düzce’mize hizmet etme kapasitesinin yetersiz olduğunu düşündüğümüzden dolayı istifa ediyoruz” dedi. 

Partilerinden istifa eden Aslıhan Atik, Cemil Acar, Banu Tuna, Ertuğrul Çiçek, Melahat Acar ve Murat Öztürk, istifa dilekçelerinde Ercan Katırcıoğlu’nun Düzce için yetersiz olduğunu söylediler.

6 ismin istifa dilekçesi şu şekilde;

“Bizler İYİ Parti Düzce İl Teşkilatı Kurucu Üyeleri olarak ülkemizin içinde bulunduğu durumdan çıkış yolu olarak gördüğümüz İYİ Partimiz, parti programımızdaki ilkelerimiz olan, açık, dürüst, hesap verebilir olmak, çoğulcu katılımcı, kapsayıcı pozitif siyaset yapmak, eleştiriye açık ve özgür düşünceli olmak, siyaseti değerler üzerinden üretmek ve yapmak, farklılıklara saygılı olmak ilkelerini yerine getirebilmek için yaptığımız çabaların boşuna olduğunu üzülerek görmekteyiz.

 Bu bağlamda Teşkilatımızın kurucu İl Başkanı ve Milletvekili Adayı Ercan Katırcıoğlu’nun bugüne kadar yürüttüğü siyasetin, geliştirdiği söylemlerin, veremeyeceği hesapların sonunun gelmeyeceğini, Düzce’mize hizmet etme kapasitesinin yetersiz olduğunu düşündüğümüzden dolayı Düzce İYİ Parti Yönetim Kurulu’nda bulunan görevlerimizden istifa ediyoruz. Gereğini arz ederiz.”

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Karnelerini Vali Dağlı ve Yiğit'ten Aldılar
Karnelerini Vali Dağlı ve Yiğit'ten Aldılar...
  
Sağlık merkezi olarak hizmet verecek
Sağlık merkezi olarak hizmet verecek...
  
Teşekkür Belgesi Verdi
Teşekkür Belgesi Verdi...
  
Meteoroloji saat verdi... Kar geliyor
Meteoroloji saat verdi... Kar geliyor...
  
Yaya geçidinde bekleyen köpeğe yol verdi...
Bolu’da, yaya geçidinde bekleyen köpeğe yol vermek için otobüsü durduran şoför Burhan Parlak, "Köpe...
  
Gençler, Özlü'yü tulum ve meşale ile karşıladı
Gençler, Özlü'yü tulum ve meşale ile karşıladı...
  
Zirveye kar tünellerin arasından ulaştılar
Zirveye kar tünellerin arasından ulaştılar...
  
Kar ve soğuk geri geliyor...
Kar ve soğuk geri geliyor......
  
Bitinya Arkeolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu
Bitinya Arkeolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu...
  
Toplantıya Keşir ve Ay da Katıldı
Toplantıya Keşir ve Ay da Katıldı...
  
İşte Altan kardeşler ve Ilıcak'a ömür boyu hapse itiraz eden Yargıtay Başsavcılığı tebliğnamesinin tam metni
İşte Altan kardeşler ve Ilıcak'a ömür boyu hapse itiraz eden Yargıtay Başsavcılığı tebliğnamesinin t...
  
Özlü’den Derneğe Kıbrıs Gezisi ve Yer Sözü
Özlü’den Derneğe Kıbrıs Gezisi ve Yer Sözü...
  
Düzce ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oldu...
Düzce ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oldu......
  
SORUNLARI ÇOK İYİ BİLİYORUM
SORUNLARI ÇOK İYİ BİLİYORUM...
  
Dağlı ve Ay, 1. OSB’de
Dağlı ve Ay, 1. OSB’de...
  
OKULLARDA MEYVE SATILACAK
OKULLARDA MEYVE SATILACAK...