O toplantıda neler oldu?

22.09.2019 - Bu Yazı 603 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

O toplantıda neler oldu?

 Son dönemde Düzce’de kalp krizi sonucu yaşanan ölümlerin ardından sosyal medya, ulusal ve yerel basında yer alan haberler üzerine bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilirken toplantıda Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ve Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Osman Kayapınar’da açıklamalarda bulunmuştu.

Toplantını sonunda yakın zamanda kalp krizi geçirerek vefat eden Tamer Hoşver’in yeğeni Yılmaz Hoşver tepkisini dile getirerek “Bu açıklama bize yapılmalıydı. Niyetimiz kimseyi suçlamak değil. Bir özür bekliyoruz” demişti. 


 Aslında o toplantıda neler oldu? 
 Ulusal medyaya yansıyan ve Türkiye’de büyük bir kamuoyu oluşturan sağlık sıkıntısı Atatürk Devlet Hastanesinde Kalp doktorları olmasına rağmen anjiyo cihazı olmamasıydı. Peki bu toplantıya Üniversite Hastanesi ve Kardiyoloji Anabilim Dalı başkanı niye katıldı. Yani mevzu Atatürk Devlet Hastanesinde Anjiyo cihazı olmaması iken tam bu arada da konu hedefinden saptırılıp dikkatler üniversite hastanesine yönlendirildi. Yani vatandaşa bir hedef saptırma yapıldı. Hele birde Kardiyoloji Anabilim Başkanı Osman Kayapınar’ın serzenişleri bu hedefleri üstüne aldıklarını gösterdi. Aslında medya ve kamuoyu doktor yok derken Düzce’de daha fazla doktor gelsin eksik branşlar dolsun mevcut doktorlarımız 7/24 çalışmak zorunda kalmasın halk daha kaliteli hizmet alsın noktası da olmuştur.


 Aslında basın toplantısı da dar ve sorulara açık değildi. 
Düzce’de sağlıkta başarılı mıyız? Değil miyiz? Başarılıysak Kocaeli, Sakarya ve Bolu hastanelerindeki otoparklarda karşılaştığız oldukça fazla 81 plakalar o hastanelere hasta ziyaretine mi gitmiştir? Ne kadar eksik cihazlarımız var ve bunlar neden tamamlanamıyor. Yoksa yapımı devam eden önümüzdeki yıl açılacak olan Kocaeli Şehir hastanesi var. Düzce’ye ekipman ve doktora gerek yok mu deniyor?


 Düzce’ye depremden önce dışarıdan görev yapmaya gelen doktorlar Düzce’ye yerleşir kentten gitmezdi. Bu oluşum deprem sonrası neden tersine döndü siyasi baskı Mobbing adam kayırma doktoruna sahip çıkmama yani yönetimsel sorunlar var.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive