Sağlık Bakanı Düzce için ne dedi?

2.07.2020 - Bu Yazı 347 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Sağlık Bakanı Düzce için ne dedi?

  Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Bilim kurulu sonrasında kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Düzce vaka sayısında istikrarlı şekilde azalma gösteren tedbirleri uygulama başarısı ile örnek olan 5 ilden birisi oldu.

Korona virüs ile mücadele kapsamında Düzce’de alınan tedbirler sonuçlarını vermeye başladı. Alınan kararlara riayet eden Düzceliler korona virüs vakalarının artmasının önüne geçti. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’da Düzce gibi 5 şehri örnek göstererek, Tüm Türkiye’de aynı şekilde olmasını beklediklerini ve vatandaşların kararlara riayet etmesi gerektiğini hatırlattı.

Bakan Koca yaptığı açıklamada: “ Vaka sayısında istikrarlı şekilde azalma gösteren tedbirleri uygulama başarısı ile örnek olan 5 ilimizi de anmak istiyorum. Tekirdağ 2 hafta içerisinde günlük ortalama vaka sayısını yüzde 35,31 oranda azaltmıştır. Balıkesir günlük ortalama vaka sayısını iki hafta içerisinde yüzde 21,74 oranında azaltmıştır. Samsun günlük ortalama vaka sayısını iki hafta içerisinde günde yüzde 20,42 oranında azaltmıştır. Kırşehir günlük ortalama vaka sayısını iki hafta içerisinde günde yüzde 20,27 oranında azaltmıştır. Düzce günlük ortalama vaka sayısını iki hafta içerisinde günde yüzde 19,91 oranında azaltmıştır. Gümüşhane’de ise iki haftadır hiç vaka görülmemiştir. Verdiğim bilgileri tüm şehirlerimizi kapsayacak şekilde diğer bazı kriterleri de içeren ayrıntıları ile yarından itibaren bakanlığımızın web sitesinde bulabilirsiniz” dedi.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive