KADIN KOOPERATİFLERE BÜYÜK HİBE DESTEKLERİ

7.08.2020 - Bu Yazı 822 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

KADIN KOOPERATİFLERE BÜYÜK HİBE DESTEKLERİ

Ticaret Bakanlığı kadın kooperatiflere 200 Bin liraya kadar hibe desteği sağlayacak.

Ticaret Bakanlığı faaliyet alanında bulunan Kooperatif ve üst kuruluşlarının üretim ve istihdama katkısı olacak yatırım projelerinin desteklenmesi, faaliyetlerinde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, teknoloji ve yeni üretim tekniklerinden yararlanmalarına katkıda bulunulması ve bireysel tasarrufların uygun kooperatif girişimcilik modelleri ile ekonomiye kazandırılması amacıyla Düzce’de faaliyette bulunan Kadın Kooperatiflerine Düzce Valisi Cevdet Atay’ın talimatları doğrultusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Toplantıda, Ticaret İl Müdürü Çiğdem Acar tarafından Koop-Des programının detayları ve Kooperatiflere sağlanacak proje hibe destekleri konularında bilgilendirmede bulunuldu.
Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı kapsamında öncelikle ilk uygulama olarak ortaklarının çoğunluğu kadınlardan oluşan ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden kooperatiflere finansman desteği sağlanacağını, destek miktarı, Kalkınmada öncelikli yörelere %75’i, Diğer bölgelere %50’si Kalkınmada öncelikli yöre şartı aranmaksızın ortaklarının en az yüzde doksanının kadınlardan oluştuğu Kadın Kooperatiflerine  %75  hibe desteği verileceğini.

Kooperatiflerin faaliyetlerine göre, aşağıdaki konularda ortaklarının % 90’ını kadınların oluşturduğu kooperatiflerin işletecekleri yaşlı ve engelli bakım merkezleri ile çocuk kulüpleri, kreş ve gündüz bakımevlerinin demirbaş eşya niteliğindeki yatırım malı alımları,

Kooperatiflerin makine veya ekipman alımında 200.000TL’ye

Sergi ve Fuar katılımlarına yönelik Hizmet alımlarında 30.000 TL’ye

Nitelikli personel istihdamı desteği için, yıllık bir personel için 30.000.-TL hibe desteği hibe desteği sağlanacağını belirtti.

 Başvurular Ticaret İl Müdürlüklerine yapılacaktır.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive