Doğan AKIN

T24.ComBookmark and Share

Kabine revizyonu neler diyor, hangi bakan Erdoğan'a sürpriz yapabilir?


27.12.2013 - Bu Yazı 2017 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Başbakan Tayyip Erdoğan'ın dün gece Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaklaşık 1 saat 20 dakika süren görüşmeden sonra açıkladığı kabine revizyonunda, üç ana  boyut bulunuyor.

Birincisi; yerel seçimlerde aday olan üç bakanın yerine yapılan "rutin" revizyon. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan Binali Yıldırım'ın yerine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na Karaman Milletvekili Lütfü Elvan getirildi. Gaziantep  Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan Fatma Şahin'in yerine Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, Hatay Belediye Başkanlığı'na aday olan Sadullah Ergin'in yerine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ getirildi.

Revizyonda ikinci boyutu; yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla yürütülen soruşturmaya adı karıştıktan sonra dün istifaları açıklanan bakanların yerine atanan isimler oluşturuyor. İstifa eden Muammer Güler'in yerine Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala parlamento dışından İçişleri Bakanlığı'na, Zafer Çağlayan'ın yerine Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi Ekonomi Bakanlığı'na, Erdoğan Bayraktar'ın yerine İstanbul Milletvekili İdris Güllüce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na getirildi.

 

Bağış'a veto kimin takdiri?

 

Kabine revizyonundaki üçüncü boyut için önce, gece yarısı gergin ve yorgun bir ifadeyle gazetecilerin karşısına çıkan ve soru cevaplamayan Erdoğan'ın kullandığı ifadeleri hatırlayalım:

"Bakanların bir kısmı mevcut gelişmeler nedeniyle görevden affını istediler. Bir kısmının durumu (yerel seçimde) adaylıklarıyla ilgili zaten. Bir kısmı da takdirim çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanımıza teklif ettiğim, kendisinin de onayladığı böyle bir değişiklik oluyor."

Erdoğan, kabine revizyonlarında gelenek olan giden bakanlara teşekkür faslını atladı.

Erdoğan'ın ifadesiyle "Başbakan'ın takdiri" ve "Cumhurbaşkanı'ın onayı"yla kabine dışında bırakılan üç isim var. Bu üç isimden birisi sürpriz olması, birisi muhtemel gelişmeleri haber vermesi, birisi de istifa etmediktenden sonra kabine dışında bırakılmasıyla dikkat çekiyor.

Sürpriz isimden başlayalım. Kocaeli Milletvekili Nihat Ergun'un Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan alınması veya kabine dışında bırakılması beklenmiyordu. Genellikle sakin tavrıyla bilinen Ergun'un tartışma yaratan en önemli çıkışı, Balyoz soruşturması sırasındaki tahliyeler üzerine yaptığı tuhaf açıklamayla olmuştu. Ergun, 4 Nisan 2010'da AKP Bursa İl Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada, tahliye kararları için yargıyı suçlamış ve “Görüyoruz ki çeteler sadece çete değilmiş, sadece çete ve avukatından oluşmuyormuş. Meğersem çetenin medyası, rektörü varmış. Maalesef çetenin nöbetçi hâkimi, savcısı oluyor”diyebilmişti.

Ergun'un yerine, ODTÜ'de matematik okumuş, Gümüşhaneli bir işadamı olan Fikri Işık'ın getirildiğini hatırlatıp, devam edelim.

Erdoğan'ın takdiri ile kabine dışında bırakılan ikinci ismin durumu "olası gelişmelere karşı önlem" olabilir mi, bilmiyorum. Ancak, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, uzun süredir kayınpederi üzerinden yöneltilen yolsuzluk iddialarıyla eleştirilirken kabine dışında bırakılmış oldu.

Erdoğan'ı takdiriyle kabine dışında kalan üçüncü isim de, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna adı karışan ve tutuklanan işadamı Reza Zarrab ile yakın ilişkisi saptanan Egemen Bağışoldu. Erdoğan'ın AB Bakanlığı ve Başmüzakerecilik görevinden aldığı Bağış için iki ihtimal var. Birincisi; Bağış, Erdoğan'ın istifa etmesi istemine direndi. Zira, Erdoğan Bayraktar'ın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan ayrılırken yaptığı açıklamaya göre, Başbakan adı yolsuzluk operasyonuna karışan bakanlardan "istifa etmelerini ve kendisini rahatlatacak bir deklarasyon yayımlamalarını" istedi. Dün sabah, adı yolsuzluk operasyonuna karışan Muammer Güler ve Zafer Çağlayan sessizce, Erdoğan Bayraktar ise vuruşarak çekildi. Ancak, soruşturmada adı geçen ve rüşvet almakla suçlanan, Zarrab'la "hediye" konuşmaları telefon dinlemelerine takılan Egemen Bağış'tan akşama kadar açıklama gelmedi. Erdoğan gece yarısına doğru kameraların karşısına geçti ve "kendi takdiri" ile görevden aldığı bakanlar arasında Bağış'ı da saydı.

Bağış'ın durumuna ilişkin ikinci ihtimal ise; Erdoğan'ın Bağış'ın istifasını istememesi, ancak bakan atamalarını onaylayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bu konuda diretmesi. Nitekim, bu yöndeki söylentiler dün kulislerden internet siteleri ve bazı TV kanallarına yansıdı. Erdoğan'ın gündüz saatlerinde planlanan Gül ile görüşmesinin, Bağış'ın revizyon listesinde yer almamasından kaynaklandığı yazıldı, söylendi. İhtimal Erdoğan da, bu yorumları dikkate alarak Bağış'ın da içinde bulunduğu grubun kabine dışında bırakılması için "kendi takdiri olduğu" vurgusunu yaptı.

Bu "takdir" açıklaması gerçeği yansıtıyorsa Bağış'ın istifa etmeye direndiği, yansıtmıyorsa Bağış'ın kabinede kalmasına Gül'ün direndiği söylenebilir.

 

Erdoğan'ın İçişleri çizgisinde bir aşama: Efkan Ala

 

Kabine revizyonunda en dikkat çeken yeni isim, kuşkusuz parlamento dışından İçişleri Bakanlığı'na atanan Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala oldu. Ala, Batman'dan sonra Diyarbakır Valiliği gibi kritik bir görevde bulunmuş, sıra dışı profiliyle kentte itibar kazanmış bir bürokrat. Diyarbakır'da insan haklarına özenli yaklaşımıyla dikkat çeken Ala'nın "vali" olarak dile getirdiği"Ne yapalım çocukları öldürelim mi? Taş atanlar çocuktu. Refleksle değil, akılla hareket lazım. Panzeri üzerine sür olmaz", " Camlar, çerçeveler yerine konur, ama can yerine konulabilir mi" benzeri sözler hâlâ akıllarda.

Erdoğan'ın İçişleri Bakanlığı tercihinde İdris Naim Şahin talihsizliği  ve Muammer Güler'den sonra Efkan Ala'ya ulaşan çizgisi hiç kuşkusuz olumlu. Ancak bu atamada dikkat çeken nokta Efkan Ala'ya değil Erdoğan ve AKP Grubu'na ilişkin olarak dikkat çekiyor. Zira Erdoğan, 325 AKP milletvekili yerine dışardan atama yaparak, son operasyonlarla zirve yaptığı anlaşılan güven arayışının TBMM Grubu'nu da aştığını ortaya koymuş oldu.

İnsanlar çeşitli makamlarda karakterlerinin farklı boyutlarını, zaman zaman izleyenleri hayal kırıklığına uğratacak ölçülerde ortaya koyabiliyorlar. Ancak Efkan Ala bu sürprizi yapmaz da, özellikle Diyarbakır'da sergilediği insan haklarına özenli yaklaşımı, polisin sert tavrına karşı tavrını sürdürürse, hayal kırıklığına uğrayan Gezi Parkı sürecinde öldürülen insanlara rağmen"Polis kahramanlık destanı yazdı" diyebilen Başbakan olabilir!

 

Başbakan Yardımcılığı'ndan bakanlığa terfi!

 

Kabine revizyonunda dikkat çeken diğer isim, Başbakan Yardımcılığı'ndan Adalet Bakanlığı'na kaydırılan Bekir Bozdağ oldu. Evet Bozdağ artık Başbakan Yardımcısı değil. Ancak bu görüntü tenzil-i rütbe sanılmasın. Zira Bozdağ, İçişleri'nin yanı sıra Adalet Bakanlığı için de güven arayışında olan Erdoğan'ın iç kabinesinde terfi etmiş oldu.

Bozdağ'ın Adalet Bakanlığı'na atanmasıyla ortaya çıkan ilginç bir görüntü daha var. Malum, Bozdağ, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını yürüten savcılar hakkında, bilgi sızdırdıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu da (HSYK) bu suç duyurusunu kabul etti. Ancak Bozdağ artık Adalet Bakanı olarak HSYK'nın da başkanı. Ve Anayasa uyarınca, hâkim ve savcılar için soruşturma "HSYK Başkanı"nın iznine bağlı. Bir başka deyişle Bozdağ, Başbakan Yardımcısı olarak şikâyetçisi olduğu savcılar hakkında Adalet Bakanı olarak karar verecek! Elbette Sadullah Ergin'in de, Adalet Bakanlığı'ndan ayrılmadan önce "HSYK Başkanı" olarak bu soruşturma iznini vermiş olması muhtemel.

Zafer Çağlayan'ın yerine Ekonomi Bakanlığı'na (Dış Ticaret Bakanlığı demek daha doğru) Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi atandı. Zeybekçi, Marmara Üniversitesi'nin ardından İngiltere'de ekonomi eğitimi almış Denizlili bir işadamı.

 

Gülen'den 'özür' isteyen Başbakan Yardımcısı

 

Bozdağ'ın yerine Başbakan Yardımcılığı'na atanan Ankara Milletvekili Prof. Emrullah İşler, Suudi Arabistan'da "İslami ilimler" okumuş, daha sonra Ankara Üniversitesi'nde "tefsir" konusunda doktora yapmış bir isim. İşler, parlamentoya girmeden önce Başbakanlık Başmüşavirliği yaptı. İşler'in son dönemde dikkat çeken mesajlarına, Twitter'daki hesabında tanık oluyoruz. İşler Twitter'da, Fethullah Gülen'in beddualarının ne anlama geldiğini, "tefsir uzmanı" olarak yorumlayan tweetler attı. Gülen cemaatini eleştiren İşler'in retweet ettiği mesajlardan biri şu:

"11 yılda onlarca kat büyüyen cemaatin maalesef örgüt tarafı küfranı nimette bulunarak başbakanı hançerlemiştir."

Twitter'da yolsuzluk soruşturması kavgasında Erdoğan için kuvvetli mesajlar atan İşler'in Gülen cemaatini eleştiren birkaç tweetini de paylaşalım:

- Bu tavır bizden mi oldu? Kim başlattı. 7 Şubat 2012 neydi? Cemaat paralel devlet olmak isterse bunlar başına gelir.

- Biz duayı da bilir, bedduayı da biliriz. Hocaefendi devirdiği bu büyük çamdan dolayı çıkıp milletten açıkça özür dilemeli.

- Cemaatin tetikçileri Çölaşan'la gurur duyabilir. Lakin cefakar, fedakar ve saf Anadolu çocukları Çölaşan'la nasıl gurur duyacak?

 

Şehircilik Bakanı belediye ekibinden

 

Başbakan,  Erdoğan Bayraktar'ın açıklamalarıyla zor durumda kaldığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için, kendisine çok yakın bir ismi tercih etti. Üç dönem Tuzla Belediye Başkanlığı yapan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekilliği de bulunan İdris Güllüce, Erdoğan'ın iç kabinesine de girmiş bulunuyor. Güllüce, çok tartışılan TOKİ projelerinin de başına getirilmiş oldu.

 

Kılıç gitti, Kılıç geldi!

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na getirilen 37 yaşındaki Akif Çağatay Kılıç, kabinenin en genç bakanı olacak. Almanya'ya göç eden bir ailenin çocuğu olan, bu ülkede okuyan, Türkiye'de Sabancı Holding'de çalıştıktan sonra kurulduğu yıllarda AKP'de, ardından Başbakanlık Özel Kalem Ofisi'nde görev alan Kılıç, kendisi gibi Samsun Milletvekili olan bakanlıktaki selefi Suat Kılıç'la aynı soyadını taşıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan Binali Yıldırım'ın yerine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na atanan Karaman Milletvekili Lütfi Elvan, İTÜ mezunu bir maden yüksek mühendisi. İngiltere ve ABD'de yüksek lisans yapan Elvan, kabinenin en icracı bakanlıklarından birinde görev alan sürpriz bir isim.

Fatma Şahin'in yerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na atanan Ayşegül İslam da, akademisyen kökenli bir siyasetçi. Ankara Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı okuyan, siyasetten önce akademide doçent ola ve bürokrasi  görevler üstlenen Ayşenur İslam'ın yayımlanmış 10 kitabı var.

 

Yeni AB Bakanı Çavuşoğlu'nun şansı

 

Bağış'ın yerine AB Bakanlığı'na getirilen Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'nun eğitim ve ihtisası Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden ABD Long Island Üniversitesi'nde ekonomi masterına, Ankara Üniversitesi'nde AB uzmanlığına, Bilkent Üniversitesi ve London School of Economics'te "çevre ekonomisi ve sürdürülebilir kalkınma" konusunda doktoraya uzanıyor.  İşadamı kökenli bir siyasetçi olan Çavuşoğlu'nun yeni görevindeki şansı, bu kişisel çizgisinin yanı sıra, Egemen Bağış'ın AB Bakanlığı ve Başmüzakerecilik görevini gayriciddi yaklaşımlarla yürütmesi olacak.

 

Kurtulmuş neden kabineye giremedi

 

Kabine dışında bırakılan ve kabineye giren isimlerden söz ettik. Kabineye alınmaması dikkat çeken bir isimle noktalayalım. Bütün tahminlerde adı Ekonomi Bakanlığı veya Başbakan Yardımcılığı için geçen sosyal politika profesörü Numan Kurtulmuş kabineye giremedi. AKP ekibine karşı Necmettin Erbakan'ın desteklediği isimlerin başında gelen, Erbakan'la yolları ayrılınca HAS Parti'yi kuran, ancak daha sonra bazı yol arkadaşlarının eleştirileri altında AKP'ye katılan Kurtulmuş'un adı, Erdoğan sonrası başbakanlık görevi için de öne sürülmüştü.

Kurtulmuş neden kabineye giremedi?

İstifalar yaşanan parti grubunu kontrol etmekte zorlanacağını düşünen Erdoğan, "öz AKP'li"olmayan Kurtulmuş'u kabineye alırsa doğabilecek tepkileri hesaba katmış olabilir mi?

Bir başka ihtimal, Erdoğan'ın kabinede istediği Kurtulmuş'u, Köşk'ten inerse Başbakanlığın önde gelen adaylarından olacağı bilinen Abdullah Gül'ün reddetmesi olabilir mi?

Revizyon sürecine "kabineye en giremeyen isim" olarak geçen Kurtulmuş'a ilişkin cevapları henüz bilemiyoruz...

 

Twitter: @DOGANAKINT24

.

Facebook Yorumları

Emlak8
2.7.2018
Hazal Özvarış söyleşileri ve şüphenin yararı; önümüze konanın ardına bakmak...
20.6.2018
20 soruda Tansu Çiller Türkiye'sinin karanlığında işlenen o cinayetler
1.6.2018
Mavi en sevdiğimiz renkti...
5.5.2018
Kılıçdaroğlu'nun 'geniş ittifak' çağrısının hedefi Akşener, İnce'nin adaylığı İyi Parti'de beklentileri değiştirdi
24.4.2018
Dört muhalefet partisi uzlaşmaya yakın; Erdoğan'a karşı Gül'ün 'ortak adaylığı' konusunda son gelişmeler neler?
19.2.2018
Bizim 'eğer'li yalnızlığımız...
24.1.2018
Tek başına bir güçtü; gazetecilik can çekişirken Uğur Mumcu 25 yıldır yaşıyor!
29.9.2017
'Gazeteci' Alev Coşkun, 'Fethullahçı' Cumhuriyet'e karşı!
17.6.2017
CHP'ye 'sokak' ihtarları çeken iktidara bir okuma tavsiyesi: Erdoğan biyografisi
8.6.2015
25 maddede azınlık hükümeti, erken seçim, koalisyon ihtimalleri ne, Erdoğan ne yapabilir?
30.5.2015
'Kitleler güruhlaştırılıyor, toplum polisleştiriliyor, artık yarı totaliter bir rejim var!..'
13.4.2015
Bir zavallı yanaşma!..
21.03.2015
Yepyeni Türkiye: Arınç, Erdoğan'ın 'anayasa suçu' işlediği mesajını veriyor!
20.02.2015
Tacize, tecavüze, şiddete ilk taşı günahsız olan atsın!
11.02.2015
Erdoğan'a rağmen, Erdoğan'ın hoşlanmadığı, Erdoğan'ı tedirgin eden şeyler oluyor...
12.12.2014
Çekin ellerinizi gazetecilerin üzerinden!
20.11.2014
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan'ı 'bedelli askerliği kaşımak'la suçluyor!
10.11.2014
'Ezilme Mustafa Karaalioğlu' diyesim var ama...
06.11.2014
40 soruda Balyoz davasında neler oldu, ne oluyor, ne olabilir?
30.10.2014
Zaman gazetesi, ÇYDD'nin burs verdiği 'fahişeleri' ve 'teröristleri' hatırlıyor mu?
27.10.2014
Erdoğan, neden 'Hrant Dink cinayeti paralel yapının işi' diyemez?
02.10.2014
Bir AİHM, iki Erdoğan; zorunlu din dersi, sorunlu matematik
25.09.2014
Doğan grubuna vergi cezasıyla kaç kuş vuruldu, yeni medya düzeni nasıl kuruldu?
12.09.2014
İnternette büyük gözaltı ve Erdoğan'ın Gül'e attığı çizik
19.08.2014
Gazeteler nüfuz kâğıdı olunca editoryal denetim ile sansür birbirine karışır
11.07.2014
20 soruda Tansu Çiller Türkiye'sinin karanlığında işlenen o cinayetler
05.06.2014
TÜSİAD-hükümet hattında ne oluyor, Sütaş'ta da vergi incelemesi mi var?
01.06.2014
Ne yaparsanız yapın, İstanbul artık Gezi Parkı'nın etrafındaki şehrin de adıdır!
11.05.2014
Tarihten güncelliğe bir soru: Başbakan 'edepli' davrandı mı?
02.05.2014
Grev gözcülüğünden devlet sözcülüğüne Erdoğan'ın hikâyesi
19.04.2014
Başbakanlık ve Köşk için iki anayasası olan Erdoğan ile Gül yol ayrımında
07.04.2014
25 soruda Cumhurbaşkanlığı seçimi; neden tartışmalı, nasıl yapılacak?
03.04.2014
TİB Başkanı'na bugünler için yargı dokunulmazlığı sağlandı!
30.03.2014
Halk aldanmaz, inandığı aydınlar aldanırsa aldanır!
28.03.2014
TİB, hangi yasal yetkiyle YouTube'u kapatabildi?
10.03.2014
Demirören'in sıvı hâli ve gözyaşının kirlenmesi
19.02.2014
İnternet yasası değişiyor, 'beyefendi gazeteciliği' ağır yaralı!
18.02.2014
Markar Esayan ve 'kepaze olmadan yaşlanmanın imkânsızlığı...'
05.02.2014
Mahkeme kararında TİB'in yayından çıkarmak istediği CHP önergesi yok!
04.02.2014
25 soruda mevcut internet yasası ve getirilmek istenen yeni düzen
01.02.2014
Yolsuzluk sorularını TBMM'nin sitesinden de kaldıracak mısınız
27.01.2014
Yasadışı kayıtlar Erdoğan'ın dilinde, yasal dinlemelerin yayını ise yasak!
20.01.2014
AKP'nin 'cemaat savcıları'na karşı vefasızlığına dair üç hikâye
30.12.2013
Şemdinli Savcısı'ndan İstanbul Savcısı'na bir memleket hikâyesi...
27.12.2013
Kabine revizyonu neler diyor, hangi bakan Erdoğan'a sürpriz yapabilir?
25.12.2013
Erdoğan 'yargıya hakaret' ve 'adil yargılamayı etkileme' suçu işliyor!
25.12.2013
Erdoğan, AKP Programı'nda yolsuzluk için hangi sözleri vermişti?
23.12.2013
Tutuklanan Halkbank Genel Müdürü için sürpriz tanıklar mı geliyor?
22.12.2013
Gazeteci sorgusunda çekilen tespih, rüşvet baskınında niye sorun oldu?
18.12.2013
18 maddede hükümet ne mesaj verdi, cemaate örgüt operasyonu yolda mı?
18.12.2013
Penguence konuşan medya ve operasyonda cemaatin rolü üzerine...
10.12.2013
Erdoğan'ın 'möbleli zindanı'ndan Erdoğan Türkiyesi'nin cezaevlerine
02.12.2013
Şırnak katliamı ve sonrasında Ankara'da neler oluyordu?
28.11.2013
'1982 Anayasası'nda özel hayat hükmü mükemmel, ama pratikte çiğneniyor!'
26.11.2013
'1982 Anayasası'nda özel hayat hükmü mükemmel, ama pratikte çiğneniyor!'
25.11.2013
'Ağzı olmayan bir çığlık' olarak Türkiye'de gazetecilik!
20.11.2013
Erdoğan-Arınç barışı, kız-erkek evlerinin denetimini rafa mı kaldırdı?
13.11.2013
Erdoğan-Arınç krizinde hangi noktadayız, istifa gündeme gelir mi?
11.11.2013
Gül: Türkiye'nin yolu bellidir, sorun çıkarsa lokomotif değiştirilir!
09.11.2013
25 maddede Arınç'ın Erdoğan'a resti ne anlama geliyor, neler olabilir?
02.10.2013
Gül'ün hatırlattığı; 2014'te başbakan seçimi de yapılacak
17.09.2013
Devlet ayağa kalk; Hrant Dink davası yeniden başlıyor!
04.09.2013
MGK'nın ‘28 Şubat tutanakları’ açıklaması neden önemli?
16.08.2013
Demirtaş: Paketin alternatifi savaş, Öcalan'a göre başka fırsat olmayabilir
12.08.2013
Uzun bir Milliyet hikâyesi: Demirören Köşk'e neden gitti?
09.08.2013
Hüseyin Çelik için bir utanç hikâyesi
05.08.2013
Ergenekon ve Amistad: Hikâye ne?
01.08.2013
35. madde değişikliği darbe girişimi ve 28 Şubat davalarını etkileyebilir mi?
25.06.2013
Erdoğan'ın bir 'marjinal' olarak portresi...
18.06.2013
Gezi Parkı eylemleri suçsa, AK Parti Programı o suçun delili sayılır!
15.06.2013
Gezi Parkı direnişi Erdoğan'ı beş noktada değiştirdi
12.06.2013
Dolmabahçe Camisi'ne asıl sığınan kim, kim hukuku ayaklar altına aldı?
03.06.2013
Neymiş; ekonomi iyiyse, habercilik kötüymüş!
02.06.2013
Bir Gezi Parkı, üç AKP!
01.06.2013
Medya da suskun, bu halkı kim kandırıyor?
31.05.2013
Gezi Parkı'ndaki ağaçlar, kendini gazeteci sanır!
27.05.2013
'Siyasi faaliyet yapanı çok şiddetle cezalandıracağım!..'
22.05.2013
Erdoğan Cumhurbaşkanlığı'na aday olduğunu dolaylı olarak duyurdu
20.05.2013
‘Hasan Cemal’ deyip iki noktayı üst üste koyunca…
10.05.2013
Fethullah Gülen 'Türkiye'de yine darbe olur mu' sorusuna ne cevap verdi?
06.05.2013
15 soruda 1 Mayıs olayları, 1 Mayıs açıklamaları, hukuk ve devlet
02.05.2013
Aktivizm değil, jurnalizm
25.04.2013
Mustafa Kemal ‘light’ bir paşa mıydı
22.04.2013
Cumhuriyet gazetesinde neler oluyor?
18.04.2013
Cemaat’in ‘özgürlük’ çıkışı ne anlama geliyor
11.04.2013
Anadil yasağı Anayasa’ya ne zaman girdi
08.04.2013
Yeni Şafak ve İlhan Cihaner'in yaptırdığı telefon dinlemeleri üzerine
28.03.2013
Her insan kendi heykelini yontar
25.03.2013
Gazeteler sizinse, gazetecilik bizimdir!
22.03.2013
15 maddede Öcalan'ın mektubu
21.03.2013
Evvel zaman içinde Milliyet
14.03.2013
Mâbeyn kâtibi
09.03.2013
Hasan Cemal sansürü Hürriyet'te de yürürlükte!
07.03.2013
Türk basın kuvvetleri işbaşında
28.02.2013
Berfo Ana ile Yaşar Büyükanıt
21.02.2013
Dikkat et, başın öne eğilmesin
19.02.2013
Devletimiz Hollanda'da lezbiyen çifti takipteyken...
14.02.2013
‘Türkiye devleti’ nasıl kuruldu
07.02.2013
Başbakan, Haberal için ne düşünüyor
31.01.2013
‘Önyargı’ örgütünün ‘yasadışı’ eylemleri
24.01.2013
Gazetecilikten ‘şovmenliğe’ Birand
17.01.2013
Dünyadan Türkiye’ye barış için dokuz madde
10.01.2013
Tansu Çiller ve Nimet Baş; tarihselliğin talihsizliği
03.01.2013
Yavaşlamazsan anlayamazsın
27.12.2012
Erdoğan gizli dinleme ve izlemeleri nasıl meşrulaştırdı
20.12.2012
Beklenmedik bir hadise
13.12.2012
Koç ve Sabancı’ya reklam tebligatı
06.12.2012
Evet Hrant, Türklük aşağılandı
29.11.2012
Kanlı liste için 18 yıl sonra gelen açıklama
22.11.2012
Darbe Komisyonu’nda Çiller hayranlığı
15.11.2012
Tansu Hanım, siz zaten bitmiştiniz
08.11.2012
Gazetecileri de konuşalım mı
01.11.2012
Darbelerin ömrü ne kadar
25.10.2012
‘Terör örgütünün önemli açıklamaları…’
18.10.2012
Ve AB raporuna medya patronları da girdi
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8
GÜNÜN YAZARLARI
Günün YazarlarıEmlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive