Gölyaka Kültür Parka ilçe yönetimi el attı

2.05.2019 - Bu Yazı 675 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Gölyaka Kültür Parka ilçe yönetimi el attı

 Düzce’nin çok önemli turistik merkezlerinden birisi olan Gölyaka Kültür Parkta büyük bir temizlik operasyonu yapıldı. Gölyaka Kaymakam Adem Keleş ve Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın da katıldığı çevre temizliğinde iki yüze yakın görevli hazır bulundu. Çevre temizliğinde bir kamyona yakın çöp toplandı. Büyük çoğunluğu alkollü içki ve meşrubat şişesi ile piknik sonrası gelişigüzel bırakılan poşet ve çöplerden oluşan kirlilik Tescilli bir tabiat Parkı olan Kültür parkı kullanılmaz hale getirmişti. Uzun zamandır şikâyet konusu olan ve Kültürpark ziyaretçilerinin de muzdarip olduğu insan kaynaklı yoğun kirlenme konusuna ilçe yönetimi el attı.

 Kirlenme konusuna ilçe yönetimi el attı.

Gölyaka Kaymakamı Adem Keleş yaptıkları çalışma ile Bölgenin önemli doğal güzelliklerinden olan Tescilli tabiat parkına sahip çıktıklarını ve bu çalışmaya bizzat katılara bu kirliliğe dikkat çekmek istediklerini belirtti. Kaymakam Keleş “Kültür Parkımız insanımıza hizmet veren İlimizin Allah vergisi doğal güzelliklerinin başında geliyor. Burada resmi özel birçok kurum program düzenliyor, eğleniyor, dinleniyor. Ancak son zamanlarda daha da yoğunlaşan bir şekilde kendini bilmez kişilerce kirletilmişti. Günün değişik zamanlarında buraya alkol almak için gelen şahısların işlerini bitirdikten sonra bıraktıkları içki şişelerinde geçilmez olmuştu. Ayrıca piknikçilerce bırakılan poşet ve diğer atıklar burada otlayan besi hayvanları için de tehlike yaratmaktaydı. Özellikle ağaç kovuklarında yakılan keyfi ateşler ağaçlarımızı da birçok ağacı yakmış durumda. Gelişigüzel doğaya bırakılan cam içki şişeleri büyük bir kirlilik haline gelmişti. Bilindiği gibi açık alanlarda ve topluma açık yerlerde alkol alınması Kanunen yasaklanan bir fiildir. Bu konuda Düzce Valiliği Genel Emri de bulunmaktadır. Bundan böyle bu alanlarda alkol tüketimine müsaade edilmeyecek ve aksi davrananlar hakkında Polis Vazife Ve Selahiyet Kanunu uyarınca cezai işlemler uygulanacaktır. Çevreyi kirleten ve atık bırakan kişiler hakkında da gerekli yasal işlemleri yapacağız. Bu doğa harikası güzelliği kirletmeye kimsenin hakkı yok. Buna izin vermeyeceğiz. Belediye başkanımızla buranın bir düzene sokulması konusunda görüştük Giriş çıkışları kontrol altına alarak bir düzen getireceğiz. Herkesin düzensiz bir şekilde buraya girerek bu kirliliğe neden olmasını engelleyeceğiz. Elbette ki edebi ile gerektiği şekilde buraya pikniğe gelip çöpünü götüren vatandaşlarımı tenzih ederim ama birkaç kendini bilmez tarafından buranın kullanılmaz hale getirilmesine müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Gölyaka Kültür Parka ilçe yönetimi el attı
Düzce’nin çok önemli turistik merkezlerinden birisi olan Gölyaka Kültür Parkta büyük bir temizlik o...
  
GÖLYAKA'DA DEMİRCAN KAZANDI..
GÖLYAKA'DA DEMİRCAN KAZANDI.....
  
KÜLTÜR KOLEJİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK
KÜLTÜR KOLEJİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK...
  
DEMİRCAN'DAN GÖLYAKA'YA MEGA PROJELER !
DEMİRCAN'DAN GÖLYAKA'YA MEGA PROJELER !...
  
Tarihi ve kültürü 10 metrekarelik dükkanında yaşatıyor
Tarihi ve kültürü 10 metrekarelik dükkanında yaşatıyor...
  
Gölyakalı Anne ve Kızından 4 Gündür Haber Alınamıyor
Anne ve Kızından 4 Gündür Haber Alınamıyor...
  
Gölyaka Kurucu İlçe Başkanı belli oldu
Gölyaka Kurucu İlçe Başkanı belli oldu...
  
Vekil Yılmaz Gölyaka'ya Çıkarma Yaptı
Vekil Yılmaz Gölyaka'ya Çıkarma Yaptı...
  
Yakup Demircan, Gölyaka Belediye Başkan Adayı Oldu…
Yakup Demircan, Gölyaka Belediye Başkan Adayı Oldu…...
  
Kültür Koleji Matematik Köyü'nde
Kültür Koleji Matematik Köyü'nde...
  
Gölyaka'da Kışlık Çalışmalar Sürüyor
Gölyaka'da Kışlık Çalışmalar Sürüyor...
  
KÜLTÜREL ÇALIŞMALARA İMZA ATTILAR
Üniversite öğrencileri anaokulu öğrencileriyle kültürel çalışmalara imza attı...
  
Gölyaka'da Toplu Taşımaya Gizli Zam!
Gölyaka'da Toplu Taşımaya Gizli Zam!...
  
GÖLYAKA'DA DEPREM!
GÖLYAKA'DA DEPREM!...
  
CHP'de Akçakoca adayı Albayrak, Gölyaka'da Şahin...
CHP'nin Parti Meclisi toplantısı sona erdi. CHP’nin Akçakoca’da yarışa gireceği isim geçmiş dönem b...
  
Gölyaka-Düzce Bağlantı Yolunda ki Çalışmalara Başlandı
Gölyaka-Düzce Bağlantı Yolunda ki Çalışmalara Başlandı...Emlak8.Net