Diyarbakır’dan bir İmamoğlu geçti… Ferit Aslan, İmamoğlu’nun Diyarbakır ziyaretinden izlenimlerini yazdı

1.09.2019 - Bu Yazı 1964 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Diyarbakır’dan bir İmamoğlu geçti… Ferit Aslan, İmamoğlu’nun Diyarbakır ziyaretinden izlenimlerini yazdı

  Daha önce planlanan ancak 19 Ağustos’ta İçişleri Bakanlığı’nca HDP’li 3 büyükşehir belediyesine kayyım atanmasıyla farklı bir anlam yüklenen Diyarbakır ziyaretinde İmamoğlu’na ilgi yoğundu. Bir belediye başkanından çok bir lider gibi karşılanan ve ilgi gören İmamoğlu’na bir vatandaş, “Seni Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz” derken, bir genç ise Kayapınar Belediyesi çıkışında seslenerek, “Sayın Başkan biz seni İstanbul’da yalnız bırakmadık, sen de bizi yalnız bırakma” diye seslendi. İmamoğlu ise “Buradayım” diye yanıtladı.

 FERİT ASLAN

TARAFSIZ HABER AJANSI/DİYARBAKIR

İmamoğlu ziyareti aslında Batman’da katılacağı bir nikah vesilesiyle planlamıştı. Kayyım atamalarından sonra ziyaret İmamoğlu’nun deyimiyle “demokrasiye sahip çıkma ve sarılma” ziyaretine dönüştü.

Diyarbakır Havalimanı’ndan kent merkezine CHP’nin seçim otobüsü ile gelen İmamoğlu, CHP il binası girişinde partililer ve Diyarbakırlıların yoğun ilgisi ile karşılandı.

Bir lider gibi ilgi gören İmamoğlu ile vatandaşlar fotoğraf selfie çekmek için adeta yarıştı. Basının da yoğun ilgi gösterdiği ziyaret, il binasında yapılan basın toplantısı ile başladı.

İmamoğlu kayyum atamalarını eleştirirken, “Kendi iradesini halkın iradesinin üstünde görenler bunun bedelini sandıkta öderler” dedi ve 31 Mart ile 23 Haziran seçimlerinde İstanbul’da yaşananları örnek gösterdi.

TAHİR ELÇİ’NİN KABRİNE ZİYARET

İmamoğlu ardından 4 yıl önce öldürülen ve failleri hala meçhul olan, Diyarbakır Barosu’nun eski başkanlarından Tahir Elçi’nin kabrini ziyaret etti.

Bir sonraki durağı görevden alınan HDP’li başkanlarla buluşacağı Kayapınar Belediyesi oldu. Belediye girişinde görevden alınan Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı ve Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz tarafından karşılanan İmamoğlu’nu, belediye binasında ise yine görevden alınan Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk ve HDP milletvekilleri bekliyordu.

İmamoğlu’nun buradaki konuşmasında “Birbirimize sarılalım” sözü dikkat çekici bulundu. Konuşmalardan sonra hediye takdimi yapılırken, İmamoğlu Atatürk’ün bir vatandaş ile sohbet ederken çekilen fotoğrafını Kayapınar Belediye Başkanı’na hediye etti. “Atatürk’ün bir vatandaş ile konuma nezaketini gösteren tablo İstanbul’daki duvardan indirilmişti, biz gelince bir daha astık, aynısını size hediye etmek istiyorum” dedi.

HDP-CHP FOTOĞRAFI

Belediyedeki görüşme sona erip İmamoğlu ve beraberindekiler binadan çıkarken, merdivenlerde toplu fotoğraf çektirildi. HDP ve CHP’liler birlikte kameralara poz verdi. Bu sırada belediye çıkışında İmamoğlu’nu bekleyen bir genç kendisine seslenerek, “Sayın Başkan, biz sizi İstanbul’da yalnız bırakmadık, siz de bizi burada yalnız bırakmayın” dedi. İmamoğlu ise, “Buradayım” diye yanıt verdi.

İmamoğlu, tam aracına binerken de bir vatandaş “Seni Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz sayın başkanım. Bir dahaki gelişinde Cumhurbaşkanı olarak geleceksin” diye seslendi.

200 METREYİ YARIM SAATTE YÜRÜDÜ

Merkez Sur ilçesinde bir ciğerciye giden İmamoğlu’na HDP’li başkanlar ve vekiller de eşlik etti. İmamoğlu’na puşi, eşine de flar hediye edildi. Ardından esnafı ziyaret eden İmamoğlu’na ilginin çok yoğun olduğu gözlendi. “Cumhurbaşkanım”, “Her şey çok güzel olacak” sözlerinin duyulduğu ziyarette İmamoğlu 200 metrelik yolu yaklaşık yarım saatte yürüyebildi.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive