Hey yavrum hey. Düzce Belediyesi iş yapmıyor diyenlere görmek istiyorum. Belediye çalışıyor. Hem de ne çalışma! Gerçekten Düzce Belediyesini hele de Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram’a teşekkürlerimi sunuyorum.

Neden bu genç şimdi teşekkür etti diye aklınıza bir soru takılabilir. İşte şu yüzden… Düzce Belediyesi yaptığı mahalle iftarları sayesinde binlerce mahalle sakinine iftar verdi. Vermeye de devam ediyor. Bu konu gerçekten inanılmaz bir şey.

Kimin aklına geldiyse bu konu bu iftarlar, gerçekten çok güzel olmuş. Düzce Belediyesi çalışmıyor diyen yüzlerce insan eminim gidiyordur bu iftarlara…

15 akşam iftarlarını takip ettim. İftarlara Başkan katılıyor. Ama protokol masası yok. Vatandaşla birlikte yemek yiyor. Hele birde vatandaşların sorunlarını masada dinliyor ve çözmeye çalışıyor.

Şahit olduğum birkaç konu var. Onları başkan olmasa da Belediye müdürleri hallediyor. Sıkıntılar çözülüyor. Her mahallede özenle masalar kuruluyor. Özenle işlemler yapılıyor. Özenle yemekler dağıtılıyor. Her şey özenle yapılıyor.

Bunlara karşılık olarak ise Düzce Belediyesi ekipleri çocukları eğlendirmek için çeşitli etkinlikler yapıyor. Mahalleliler bir araya geliyor ve bu kadar kalabalık bir şekilde sohbet etme imkanı sunuluyor. İşte bu da güzelliğe bir güzellik daha katıyor.

Mahalle iftarları sayesinde bir çok yetime, fakire fukaraya yardım yapılıyor. Bir iftar yemeği karşılanıyor. Şu güne kadar 15 mahalle iftarında yaklaşık 35 bin kişilik iftar dağıtıldığını öğrendim. Ne kadar mutlu oldum bilinmez.

Belediye Başkanımız bu kadar güzel bir etkinlik yapıyor. Oda yetmezmiş gibi her mahallede bunu yapıyorsa, bu başkanın yaptığı çalışmanın ne kadar güzel bir çalışma olduğunu gösterir.

Düzce Belediyesi tarafından ayrıca Kalıcı Konutlarda birde Ramazan Sokağı açıldı. Bu sokakta Kalıcı Konutlara öyle bir renk kattı ki her gün binlerce kişi oraya akın ediyor. Çeşitli sanatçılar da bu etkinliklere katılarak vatandaşlara güzel anlar yaşatıyor.

İşte bu çalışmaların altında bir başkan yatıyor. Oda İsmail Bayram. Başkan’ın yaptığı bu çalışmalar sadece bununla sınırlı değil tabi. Fakat Ramazan ayında bu yapılanlar sonrasında Başkanlık koltuğuna yakışacak bir isim olduğu gözler önüne seriliyor.

Çocuklara yapılan etkinlikler, yarışmalar, oyunlar. Palyaçolar sihirbazlar ve sanatçılarla halka verilen güzel anlar. Belediye’nin bahçesinde ki irfan meclisinde her akşam çalınan tasavufu müzik ile sahura geçilen zaman. Her mahallede iftar organizasyonları düzenleyerek mahalleliyi bir araya getirmek. İşte bunların hepsi bir belediye başkanının yaptığı çalışmalar.

Bir Başkan bu kadar güzel bir çalışma gerçekleştiriyorsa bunda art niyet aramamak lazım. Bunda tam tersine bir olumlu sonuçlar çıkarttığını kabul etmek lazım. Muhalefetlerden ben pek bir şey göremedim bu konu ile ilgili olarak.

Düzce Belediyesi, Düzce’nin belediyesidir. Sonuçta o koltukta oturan Başkan, Düzce’nin sorunlarını en iyi haliyle çözmeye çalışıyor. Ayrıca Yılların sıkıntısı olan Çoban Dal-Çık çalışması da Ramazan ayının ilk başlarında açılmış ve sıkıntının önüne geçilmiş.

Halen böyle bir belediye başkanına suç atmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Yanlışlar zincirine katılmalarını istemiyorum bu suç atanların. Yürü be başkan Kim tutar seni !! 

  • Abone ol