*Allah kimseyi hasta etmesin. Allah kimseyi hastanelere düşürmesin ama hastaneleri de, hekimleri de, sağlık personelini de başımızdan eksik etmesin. Doktorumuz var ama doktorlarımız poliklinik yaparlarken hastaları üç kişi, beş kişi içeriye alıyor ve muayeneyi bu şekilde yapıyorlar. Bu problemin kaynağı ve ne zaman çözülecek?

***

*Düzce Üniversitesi Cami inşaatı yavaş mı ilerliyor?

***

*Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin müstakil binası neden hala yok?

***

*Eski Film platosunun olduğu yerin görüntüsü çok çirkindi. Buranın yıkılması, yerine park ve cami yapılması için yazılar yazdım. Nihayet orası yıkıldı. Park ve caminin yapılacağı günleri merakla bekliyoruz. Ne dersiniz, yakışmaz mı?

***

*Nusrettin Mahallesi, eski Bolu Caddesinin kuzey tarafı, eski fiskobirlik alışveriş merkezinin bulunduğu yer olarak bilinen, Kültür Kolejinin bulunduğu ada, Nusrettin Mahallesi sınırları içinde olması normal bir durum mu?

***

*“Amerikan Beyaz Kelebeği”ile mücadele ancak il, ilçe Gıda Tarım ve HayvancılıkMüdürlükleri, Ziraat Odaları ve halkımızın sahip çıkmaları ile yapılabilir dedik. Bu konuda çok sayıda yazı yazdım. Maalesef köklü bir çözüm için gereken adım atılmadı. En son 2018 yılı içinde gerekenin yapılacağı sözünü ilgililerden aldık. Sonucu ve yapılacak uygulamayı heyecanla bekliyoruz.

***

*Taşeron işçilerle ilgili çok sayıda yazı yazdım. Nihayet kadro işi gerçekleşti. Dikkate alanları tebrik ediyorum.

***

*Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje ile şehir merkezindeki bazı noktalara “Engelliler için şarj istasyonları” kuruldu. Şarj noktaları şehir merkezinde üç ayrı yerde hizmete açıldı. Şarj noktaları “Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri”nin dış kısmında hizmet veriyor. Şarj istasyonlarının bir tanesi Cedidiye camiinin, bir tanesi Merkez camiinin, diğeri de Anıtpark meydanının yan tarafına kuruldu. Düzce Belediyesini tebrik ediyorum.

***

*Düzce’de bildiğim kadarı ile 2390 civarında sokak, 125 civarında cadde, 30 civarında da bulvar var. Yine bildiğim kadarı ile yaklaşık 50 adet caddenin, 10 civarında da bulvarın hala konulmuş bir adı yok! Düzce Belediyesi “İsimleri Yaşatmak” adına örnek bir uygulama başlattı. 09.02.2017 tarihli basında çok güzel bir haber vardı. Bulvar, cadde ve sokaklara, ülkemize ve Düzce’mize mal olmuş tarihi şahsiyetler için isimleri verilen bulvar, cadde ve sokakların başlarına kısa özgeçmişleriyle birlikte tabela asılacak. Doğrusu çok güzel bir uygulama. Bu kararı alanları tebrik ederim.

***

*Düzce Öğretmenevi binası yıllardan beri prefabrik bir binada hizmet veriyor. Kiremitocağı Mahallesinde bulunan Gençlik Merkezi binasının yanında yaklaşık 12 dönümlük boş bir alan var. O boşluk alanın bir bölümüne, içinde düğün salonunun, toplantı salonlarının da olacağı çok amaçlı bir öğretmenevi binası yapılacaktı. Ne oldu o iş?

***

*Efteni Otelin şu anki haliyle ilgili, muhtelif tarihlerde çeşitli başlıklar altında sekiz adet yazı yazdım. Ne olacak bu Efteni Otel’in hali?

***

*Valilik binası hizmet bloklarından F Blok girişinde merdivenlerden çıkarken, vatandaşın kafasına yukarıdan su damlıyor. Yukarıya doğru baktım yağmur suyu oluğu delik! Bu durum birkaç yıldan beri aynı ve maalesef bir türlü düzeltilmedi. Anlamak istediğim şey şu? Güvenlik biriminden içeriye giren ve o bloklarda görev yapan arkadaşlar bu durumu görmüyor mu?

***

*Devletin valisi hizmetinde bulunduğu insanını tanıyacak. Onunla tanışacak. Onunla zaman zaman bir araya gelecek. Halk da kendisine hizmet eden valisini tanıyacak. Sayın valimiz Zülkif Dağlı ilimize atandığı günden beri herkesin de malumu olduğu üzere mümkün olduğunca halkın içine girdi. Belediye başkanlarıyla, Muhtarlarla, daire müdürleri ile, esnaflarla, pazaryerleri ile, basın ile, öğretmen ve öğrencisi ile, cami cemaatiyle, cenazede, düğünde hasılı kelam toplumun her kesimi ile birlikte oldu. İyi olmadı mı? Kendilerine teşekkür ediyoruz. Hoşçakalın.

  • Abone ol