Halkın oylarıyla seçilmiş hükümetleri artık darbe ile devirmek kolay değildi…

 

Ne yapmalıydılar?

 

Omuzu kalabalıklar, gizlilik derecesi  çok yüksek olan bir biri ardına toplantılar yaparak kararlar aldılar.

 

28 Şubat’ta Post  modern darbe yaparak, 1000 yıl sürmesi beklenen süreci başlattılar.

 

Artık hiç bir hükümet, kendilerinden icazet almadan kurulamayacaktı.

İstedikleri kanunları çıkaracak ve kendilerinin onayı olmayan hiç bir icraat yapılamayacaktı. Böylece, darbeyle bile elde edemedikleri imtiyazları  güvence altında olacaktı... Hayaldi, yalan oldu.

 

 

İkna odaları kurdular; böylece, bir şekilde baskıyla kandırılarak başlarını zorla örttürdüklerini düşündükleri kız çocukları akıl ve bilimin ışığında ikna edilecekti ve yıllardır bilimin gelişmesinin önünde engel gördükleri başörtüsü problemi de çözülmüş olacaktı... Hayaldi, yalan oldu.

 

 

Normal şartlarda uzlaşmak için bir araya gelmesi mümkün olmayan; 75 yıllık cumhuriyet tarihinin demokrasi birikimi olan en köklü üç fikir fraksiyonunun uzantısı olan partiler, ANASOL-M adı altında bir araya getirilmişti ve bu hükümet, post  modern darbecilerin tüm isteklerini emir komuta zinciri içinde yapacaktı.

 

Cahil gördükleri halk ise; bu hükümeti  destekleyecek,  böylece post modern darbeleri meşruiyet zemininde devam edecekti... Hayaldi, yalan oldu.

 

Ve tarihler 14 ağustos 2001’ i gösteriyordu.

78 yıllık cumhuriyet tarihinde  emsali görülmemiş halk desteğini arkasına alacak olan; katılacağı tüm seçimlerde oylarını artırarak çıkacak olan bir siyasi hareket, kuruluşunu ilan ediyordu.

 

Post modern darbeciler, beklenmeyen bu gelişme üzerine ne yapacaklardı. Bu hareket, belki  hükümet olabilirdi. Fakat asla iktidar olmamalıydı.

 

1000 yıl sürmesini bekledikleri  iktidarları daha 5.yılında tehlikeye girmeye başlamıştı.

 

Ama onlar için bu tehlikeyi bertaraf etmek kolaydı, geçmişte de bu tip tehlikelerle karşılaşmışlar, üstesinden rahatlıkla gelebilmişlerdi.

 

Ayışıkları, Yakamazlar, Sarı Kızlar ve Balyozlar ardı ardına geldi ama ne çare bu hükümet  çoktan iktidarını ilan etmişti.1000 yıllık emelleri vardı. Hayaldi, yalan oldu...

 

Kendileri imtiyaz sahibiydiler, bırakın tutuklanmalarını yargılanmaları bile akıldan geçemezdi. Kendi içlerinde yargı organları vardı, bir gün gelip cumhuriyet savcısına savunma verecekleri resimli romanlara çizilse karşı çıkarlardı.

 

CIA Başkanı tüm bu gelişmeler karşısında şöyle diyecekti:

“ TÜRK ORDUSU YAKIN BİR ZAMANDA ANADOLU ÇOCUKLARININ HÂKİMİYETİNDE OLACAK. İŞTE O ZAMAN ŞAHİN BİR TÜRKİYE İLE YÜZLEŞMEK ZORUNDAYIZ. “

  • Abone ol