TFF'ye Tepkiler Dinmiyor

14.07.2020 - Bu Yazı 1073 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

TFF'ye Tepkiler Dinmiyor

  Geçtiğimiz günlerde TFF'nin alt ligler için almış olduğu ve Düzcespor'u da mağdur eden karar nedeniyle tepkiler dinmiyor. Düzce'deki STK temsilcileri ve Düzce'nin yakından tanıdığı bazı isimler Şıralık Tesislerine gelerek TFF'nin aldığı kararı kınadı.

 Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alt ligler ile ilgili alınan karar tepkilere neden olmuştu. Bir tepki de Düzce'deki Sivil Toplum Kuruluşlarından geldi. Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, Düzcespor eski kulüp Başkanlarından Bayram Ali Kubilay, HUDER Düzce Şube Başkanı Avukat Ali Dilber ve İstanbul Düzceliler Başkanı İlyas Çelebi Düzcespor'un tesislerine gelerek tepkilerini dile getirdi.

BAŞARILI YÖNETİMİN SİNERJİSİNİ BALTALADILAR

Düzce Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı Düzcespor'a büyük bir haksızlık yapıldığını söyleyerek şu cümleleri kurdu; "Düzcespor'un yaşadığı mağduriyet nedeniyle buraya geldik. Düzcespor sadece Düzce'nin değil tüm bölgenin markası, Düzcespor esnafın markası, Düzcespor çatısı altında birlik beraberlik var. Burada konuşmayanlar, görüşmeyenler, siyasi olarak ayrı olanlar Düzcespor şemsiyesi altında birleşti.

Gökhan Kapoğlu ve yönetimiyle birlikte Düzcespor'a daha çok destek olmak adına hep yanında olmaya gayret ettik. Bir maç oynamasaydık 5. ydik. Pandemi döneminde oynadığımız maçta berabere kalarak playoff potasından çıktık. TFF Bize haksızlık yaptı, bu kararın biran önce düzeltilmesi gerekiyor. Bugün yaşanan durumun başka manası var bizim açımızdan. Düzcespor kulübü son dönemde yeni yönetimle aldığı sinerjiyi görerek bu cümleleri kuruyorum. Hakkımız geri verilmeli. Düzcenin birlik beraberliğine hiçbir şekilde zarar vermemelerini rica ediyorum. Düzcespor kaldığı yerden maçlarını oynasın. Eminiz ki Düzcespor maçları oynarsa üst lige çıkacaktır" dedi.

HAKSIZ KARARDAN DÖNÜLECEKTİR

İstanbul Düzceliler Derneği Başkanı İlyas Çelebi ortada haksız bir karar olduğunu söyleyerek; "Keşke bugünlere kalmasaydık. TFF'nin aldığı olumsuz kararı ben de kınıyorum. Bu karardan vazgeçip hakkımızın verileceğini düşünüyorum. Umudumuzu kesmiyoruz. Düzcespor'a tekrar başarılar diliyorum" dedi.

BU KARAR BİZİ İNCİTTİ

HUDER Düzce Şube Başkanı Avukat Ali Dilber kameraların karşısına Eski kulüp başkanı Bayram Ali Kubilay ile birlikte geçti. TFF'ye 1 TL'lik tazminat davası açan ikiliden Ali Dilber şu ifadeleri kullandı; "Biliyorsunuz Pandemi sürecinin ilk başlarında biz playoff potasındaydık o dönem bir maç oynatıldı ve biz 5. sıradan 6. sıraya düştük. Ondan sonra da oynanmamasına karar verildi. Düzcespor üyesi olarak biz de buna tepki olarak onursal mücadele başlattık ve manevi tazminat davası açtık. Bu bizi incitti diye yaptık. Burada oynanmasına karar verdiyseniz oynatacaksınız. Oynatmama kararı nedeniyle Düzcespor'a haksızlık yapıldı. Hiç oynanmasaydı biz zaten playoff'taydık. Her bir Düzceli manevi tazminat davası açabilir, böyle bir hakkı var. Biz Düzceli olarak ve Düzcespor üyesi olarak üzüntü duyarak tepkimizi koyduk. Dilekçemiz TFF'nin önüne gidecek."

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive