Yaman BAŞKAHVECİBookmark and Share

Olağan Kongre!!!


14.6.2016 - Bu Yazı 1998 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Düzcespor Pazar günü gerçekleştirmiş olduğu kongrede takıma sahip çıkacak bir yönetim kurulu oluşturamadı. Divan Kurulu Başkanı Faruk Darıyerli tarafından yapılan kongrede başkan adayı var mı diye sık sık tekrarlanmasına rağmen gördüğüm kadarıyla tüm sezon boyunca yönetime eleştiriler de bulunan onlarca Düzcesporlu sus pus oturarak öylece baktılar. O zaman kimsenin oluşacak olan yönetime öf pöf deme hakkı yoktur. Yazık onlarca Düzceli arasında bir tane bile takıma sahip çıkabilecek delikanlı çıkmadı ve takım tekrardan Belediye Başkanımızın ağzından çıkacak kelimelere kaldı.

Belediye Başkanını eleştirme yarışına giren onlarca iş adamı siyasetçileri ise nedense kongre salonunda göremedik. Başkan zaten yıllardır üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdi. Hatta bundan sonra da eminim yerine getirecektir. Ancak sosyal medya da atıp tutan onlarca kişi takıma sahip çıkmaya geldiğinde Başkan kadar olamıyorlar.

Gördüğüm manzaraya göre Belediye Başkanı Sayın Keleş, takıma sahip çıkacak biri çıkarsa buyursun desteğimiz arkasında diyerek yönetim kurulu listesi oluşturmamıştır. Ancak buna karşılık eğer sahip çıkacak biri olmazsa tekrardan Belediye Destekli bir yönetim kurulu oluşturularak takım yeni sezona hazır hale getirilecektir mesajını hissettim kongreden. Düzcespor sahipsiz kalmaz diyenlerin tamamı Düzcesporu yalnız bırakmışlardır ve şimdi de Düzcespora sahip çıkacak olan Mehmet Keleş’e kayıtsız destek vermek gerekmektedir. Aksi halde gelecek senenlerde ciddi mana da destek olacak birini bile bulamayabiliriz.

Şimdiki Başkan Murat Caymaz, bu zamana dek iyi niyetli olarak takım başkanlığını sürdürerek elinden geleni yapmıştır. Kendisi sezon boyunca iyi bir futbol bilgisinin olmadığını ancak yine de elinden geleni yaptığını söylemiştir. Bizde buna şahitiz. Ancak görüntüye göre Sayın Caymaz da sezon boyunca eleştirenlerin neden takıma sahip çıkmadıkları noktasında haklı bir isyana sahiptir.

Düzcesporun belki de tüm yükünü sırtında hisseden Sayın İsa Eser de kongrede stresli bir haldeydi. Düzcespora onlarca kez destekden kaçan bir çok insanın yanında takıma destek olma noktasında önemli bir işlevi olan Sayın Esere de tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Kendisinin açıklamış olduğu raporlara göre Düzcesporun borcu hallolamayacak kadar büyük meblağlar değildir. Yeter ki doğru planlama doğru bir sistem kurularak hallolabilir. İşte bu noktada Sayın Eser gibi plan ve hesap uzmanlarının mutlak suretle yönetimde olmaya devam etmesi gerekmektedir.

Düzcespor denilince hep şu sıkıntıdan bahsedilmektedir. Tesisleşme ve altyapı. İşte bunlar Düzcesporun kanayan yaralarıdır. Ancak kongreye baktığımda altyapı hocalarının tamamı ordaydı. Hiçbiri söz alıp Altyapıda meydana gelen eksikliklerden bahsetmedi. Hiçbiri bir çözüm önerisi getirmedi ama lafa gelince hepsi bir sürü konuşabiliyor. Yazık. Düzcespor için çalışmayacaksanız kimin için çalışacaksınız. İdari veya teknik bir görev almayan kimse Düzcesporun yanına yanaşmıyor. Asıl görev yokken elinden geleni yapıp Düzcespor için birşeyler üretmeye ihtiyaç vardır.

Bu aşamada Düzcespor için projeler üretenlerden Allah razı olsun. Umarım gelecek senelerde bu seneki gibi boş koltuklarla dolu bir kongre yapılmaz. Aksi halde yazık olacaktır.

Sayın Keleş’e tekrardan binlerce kez teşekkür ediyorum. Eğer herhangi göstermiş olduğu adaya destek vermeyecek bir Düzceli varsa da Düzcesporu sevmiyormuş sayabilirim. Çünkü Sayın Başkan elinden geleni yapacaktır. Hem destek hem de elimden geleni idari veya gönüllü olarak yapacağımı belirterek yazıma son vermek istiyorum.

.

Facebook Yorumları

Emlak8
30.8.2016
Ülkemizde İş Güvenliği Var mı?
11.7.2016
Düzcespor Markası neler başaracak?
14.6.2016
Olağan Kongre!!!
26.5.2016
Çevre Kirliliğine Karşı Alınacak Önlemler
18.5.2016
Eğitimden vazgeçtiğimizde kendimizden vazgeçmiş oluruz
13.5.2016
Mükemmel Çocuklara Dikkat
22.4.2016
Çocuk ve Dans: Dans Etmenin Çocuk için Olumlu Katkıları
16.4.2016
Başbakanımız Düzce’de…
13.4.2016
Eğitim Temel İhtiyaçtır
4.4.2016
YGS’nin ardından Eğitim Durumumuz
20.3.2016
İnternet Hizmeti ve Yeni Milli Eğitim Müdürü
12.3.2016
YGS geldi çattı..
9.3.2016
Düzcelinin çekecek günleri var..
7.3.2016
Düzce’de Tenis
3.3.2016
Düzcespor Ateşten Gömlek Giymeye Çalışıyor
1.3.2016
Bürokratları Uzaklaştırmaya Çalışmanın Manası Nedir?
27.2.2016
Dikkat Düzcesporun Maçı Var!!!
24.2.2016
Genç Ellerden Tutma Zamanı…
23.2.2016
İlahi Adalet…
19.2.2016
Bölüm Seçmede Yapılmaması Gerekenler
16.2.2016
Spor Dolu Hafta Sonu
15.2.2016
Eğitim Huzura Ulaştırır…
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8Emlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive