Yasemin YILDIRIM

yldrmysmn@gmail.comBookmark and Share

Tayyip Erdoğan “DÜNYA 5’ten BÜYÜKTÜR” derken salon “elbette” boş kalacaktı!


27.09.2014 - Bu Yazı 2943 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Işid operasyonu merkezli toplantıda Obama’nın hamaset yüklü bildik ikiyüzlü, çare üretmeyen, sorgulamayan, pragmatist konuşmasından sonra, “Birleşmiş Milletler, zulme darbeye katliamlara soykırımlara açlığa sefalete susuyorsa çare olamıyorsa niye var? Merak ediyorum!" diye soran Tayyip Erdoğan isimli 1 adam!

1 adam düşünün, dünyadaki bütün terör örgütlerinin, darbecilik faaliyetlerinin, uyuşturucu kaçakçılarının, silah tüccarlarının finansörlerinin olduğu Birleşmiş Milletler meclis toplantısında dilsiz şeytanların yüzüne çarparak daha önce de Mısır darbesinden sonra seslendiği gibi DÜNYA 5’ten BÜYÜKTÜR!Dedi!

Bu söylem aslında kabaca “hepinizden büyük Allah var!” söylemine denk!

Sadece bununla da kalmadı, “Gazze’de 490, Suriye’de 17 bin… Geçtiğimiz yıl 5 yaşın altında dünyada toplam 6 milyon 300 bin çocuk öldü/öldürüldü!”de dedi!

Daha bitmedi; “Çocukların öldüğü ve öldürüldüğü bir dünyada, hiç kimse masum değildir, hiç kimsenin can güvenliği yoktur.” Dedi salondan “kaçarak” gidenlerin arkasından!

Ve Erdoğan, bunun sürdürülebilir 1 durum olmadığını her zamankinden farklı tutum, davranış biçimleri, ekonomik düzen, siyasal ahlak, erdem, kararlılık sergilenmesi gerektiğini söylerken elbette o salon dolu olmayacaktı!

Salon boştu sevinci!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in TRT’de 3 Gün programında söylediği gibi “Cemaat, insanların maneviyatını çalmıştır!” Görmez’in bunu söylerken ki samimiyeti ve üzüntüsü ekrandan yansıyordu. Bu, servetten, paradan maldan mülkten de öte, günahı büyük 1 hırsızlık biçimidir. “Din kisvesi” fitnelerin en lanetlisidir.

Salon boştu!Siz, BM meclisinde #WorldBiggerThan5diyen adamın karşısında büyük kalabalıklar ve alkışlar olur mu sandınız sahi? Bu söylemin muhataplarının Erdoğan’ın sırtını sıvazlayacağını tebrik edeceğini mi düşündünüz! Salonun boşluğuna sevinenler, Erdoğan’ın suratlarına şamar üstüne şamar indirdikleri arasında!Salonun boşluğu Erdoğan’ın, Hıristiyan, Musevi, Müslüman müminlerin, dünya halklarının zafer nişanıdır!

Bende o salondaki “Allah’ı unutmuş, tanrıcılık oynayan” katillerle, darbecilerle, soykırımcılarla, kalbi zerre kadar mazlumla, aç açıkta kalanla çarpmayan, iyilikle atmayan, aralarında “Müslümanların” da olduğu haçlılarla, aynı safta olsaydım “salon boş” olduğu için sevinebilirdim!

Boş salonların arkasındaki ahaliyi, mazlumları, kapitalist düzenden sıtkı sıyrılmış, “başka 1 dünya mümkün” özlemini duyan ve buna inanan dünya halklarını hiçe sayan, güç nerde ve kimdeyse orada, o alanda pozisyon alan, bağının mesafesince düşünebilen, girdiği kabın şeklini alan omurgasızlardan olsaydık, bizde sevinebilirdik, “salonun boş” Erdoğan’ın “yalnız” bırakıldığına!

Çok şükür ki o katillerle aynı safta değiliz Türkiye olarak!

Güzide Cemaatçiler ve Ulusalcı Kemalistler hariç!

Kemalist rejim biçiminin 1 tür hastalık ve son gösterilen reflekslerin de bu hastalığın artık son aşamasının ölümcül komplikasyonları olduğunu var sayarsak, can çekişiyorlar.

Bu güruha söylenecek tüm iyi niyet, öneriler, “hüsn-ü zan” ve ağır sözler ve küfürler tüketildi! “Allah fırsat vermesin”den başka edecek duamız, sığınacak kapımız yok! Yargıyı zaten içindekilerle beraber at çöpe!

Biz bunların gerçek yüzlerine Gezi’den beri defalarca şahit olduk. Son olarak, çok şükür sağ salim burnu dahi kanamadan kurtarılan 49 insanımızın, Hollywood’un gerçek efsane senaryoları arasına girecek, üstün başarı ve sıfır zayiatla getirilme hikâyesinde de kalplerinin ne derece kapandığına, karardığına da, …

Sıkıntılara ve sevince ortak olmayan, olmadığı gibi ıvır zıvır her şeye “teşekkür, üzüntü, kınama” ilanı yayınlayanlar, dünyanın gıpta ile baktığı hatta kendi rehin vatandaşları içinde yardım dilendiği başarının sahiplerine kör kaldılar!

Bilemiyoruz, belki 1 “taziye” mektubu bile vardı, tüm bu operasyon sürecinden habersizce hazırda tutulan! Ama onlar tüm siyasi, ideolojik ve dini argümanlarını “Erdoğan nefreti” üzerine kurguluyor ve taraftarlarını motivasyonunu böyle sağlıyorlar.

Son olarak, Erdoğan’ın sözlerinden çıkan şudur ki;

İtiraz da etseniz, direnseniz de, artık hiç 1 şey eskisi gibi olmayacak. Bu çarkı bu düzende daha fazla devam ettirmekte direnmek daha fazla acıya sebep olacak. Terörü var edenler İslam’ı terörle anılır hale getirenler, “terörle mücadele” adı altında İslam coğrafyasında işgal ve sömürü politikalarını sürdüremeyeceklerini bilmeliler.

İnsanlık, silahlı gücüne, imtiyazlarına, maddi kaynaklarına, sermayesine güvenenlerin omuzlarında yükselmeyecek. Onuru, ahlakı, özgürlüğü, maksimum eşitliği ve paylaşımı, adaleti vaat edenlerin omuzlarında “yeni 1 dünya mümkün” fikriyle yükselecek.

İnsanı önceleyen ve insanın kıymetini işaret eden yeni 1 dünya düzeni önerisi yapan, üzerine basa basa bunun mümkün olduğunu söyleyen, alışıldık tüm klişeleri yerle 1 eden Erdoğan şüphe yok ki rahatsız ediyor!

Ve onlar, ikiyüzlülüklerini yüzlerine çarpan, katil olduklarını yüzlerine haykıran insanları alkışlamayacaklar, konuştukları yerden, bulundukları ortamdan daima kaçarak uzaklaşacaklar!

Herkes nasibini yer, nasibini bulur, nasibince görür, akleder!

Sizin de nasibinize bu başarıları, dünyanın gözünün içine baka baka itiraz edebilme cesaretini gösterenleri küçümsemek düştü!

.

Facebook Yorumları

Emlak8
21.8.2015
Değişen devlet dilinden “anladıkları dilden” konuşan devlete…
5.6.2015
Edibese Selahattin edibese!
7.5.2015
Odaklar yeniden kaymışken…
16.03.2015
Çözüm Süreci ve Demokratikleşme Çalışmalarında Yerel Yönetimlerin Yetersizliği ve Sivil Toplumun Atağı
07.03.2015
Memleket Meselesi
16.01.2015
İfade Özgürlüğünüzü Nasıl Alırsınız?
23.12.2014
Yalan Alıp Yalan Satan “Kutsal İttifak” ve Batı
12.12.2014
İnsan gerçekten hayret ediyor!
07.12.2014
Kilit Cümle, “Kim Çözüm İstemez Ki…”
20.11.2014
Barışa Bak! Dedik 1 şey demedik!
06.11.2014
Barışa Bak!
03.11.2014
Seküler Kürt Siyaseti
25.10.2014
Alın Size Eski Türkiye!
11.10.2014
IŞİDÇİ DE SİZSİNİZ ESADÇI DA!
29.09.2014
Sokakta hayat var, siyaset yok…
27.09.2014
Tayyip Erdoğan “DÜNYA 5’ten BÜYÜKTÜR” derken salon “elbette” boş kalacaktı!
19.09.2014
Havanda Su Dövmeleyelim…
05.09.2014
KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZ
26.08.2014
GÜL ÇIKMAZI
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8Emlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive