Yasemin YILDIRIM

yldrmysmn@gmail.comBookmark and Share

Alın Size Eski Türkiye!


25.10.2014 - Bu Yazı 3017 Kez Okundu.
Yorum : 1 - Onay Bekleyenler : 0

 6-7 Ekim Kobani olaylarında Pkk/Hdp çetelerinin sistematik olarak cinayetlerine devam ettiği ilk günler, 40 küsür kişi öldürüldü.

Pkk/Hdp çetelerinin bulunduğu şehir ve kasabalarda güvenlik güçleri yüzlerce çete elemanını etkisiz hale getirdi.

Hükümet ve TSK, MGK toplantısında sınır içi ve dışı operasyon yapma kararı ile Çözüm Süreci’nin fiilen sona erdiğini bildirdi.

Bölgede tekrar helikopterler, F16’lar, tanklar devriye gezmeye başladı. Bölge askeri yeşil!

Şehir sınırlarında giriş ve çıkışlarda, otogarlarda sıkı güvenlik önlemleriyle kontroller tekrar başladı.

Uğursuz 1 çağrı ile başladı her şey,

Ve her şey uğursuz 1 çağrı ile bitti,

Emekler zayi olmadı!

1 efsane olarak kaldı Çözüm Süreci.

Bu sadece Kürtleri içine alan 1 girişim değil, Türkiye’nin kaybettiği özü, toplumsal 1 hafızası ve karşılığı olan, renkliliğine hafızasına kavuşmasını sağlayacak büyük 1 medeniyet projesiydi.

Türkiye’nin kuruluşundan bu yana, herkesten bağımsız, aracısız en önemli “iç” sorununu çözmesine ramak kala, ilk millilik, yerlilik şuuruyla dünyaya karşı en büyük ve tek kozu olan Çözüm Süreci bitti!

Ortadoğu halklarının da umudu, darbecilerin diktatörlerin, yüz yıllık kraliyetlerin, baskıcı rejimlerin, emperyalist sömürgeci batının korkulu rüyası Çözüm süreci bitti!

Türkiye’nin 1 daha böyle 1 şansı olur mu bilinmez. Fakat bu son olanlar umudu olan insanları 1er “canlı” haline getirdi, ruhsuz, umutsuz, hevessiz, inançsız hale. Belki 1 kısmı direniş gösterecek, tutuklamalar, ölümler, mahalle çatışmaları, gruplar arası çatışma, etnik kimlik kavgaları vs.her gün ölüm haberleri alıyoruz ve malum medya 1 yandan olayları köpürtüp 1 yandan faşizme itiraz ediyor. Tıpkı eski günlerdeki gibi. Yoğun çatışmalar ve güvenlik güçlerinin müdahalesinden kaçmak isteyen insanların göç edecek, onlara kucak açacak 1 ülke de yok.

Şimdi tekrar ve tekraraynı kara, kan kokan, gözyaşlarının sel olduğu, faili meşhur, herkesin “demokrat” olduğu, anneler ağlamasın diye avaz avaz bağıran Hasan Cemallerin, Cengiz Çandarların, Selahattin Demirtaşların ve Toros marka araçların en meşhur olduğu günlerden de beterine döndük. Ve elbette haçlıların istihbarat elemanlarının, terör örgütlerinin ülkede bölgede cirit attığı günler.

İnsan Hakları Dernekleri de boş kalmamış olur, hem niye varlar ki?

Ardı ardına rapor hazırlayıp faşizme sözde lanetler okurlar…

Buradan sonra Demirtaş’a CHP’nin Genel Başkanlığı görünür yüksek ihtimal, Türkiye’nin darbeci, faşist “kurucu” partisi, yarım asırdır ana muhalefet olan partinin en yüksek koltuğu.

Herkes saat/gün sayarak ürkek endişeli 1 biçimdeaynı şeyi bekliyor. Darbe!

Muhtemelen olacak olan o. Ortam öyle hazır ki, nerdeyse darbecilere ayıp olmasın diye olacak.

Erdoğan, Davutoğlu, Özel, Fidan ve hükümetin diğer üyeleri… Akıbetlerinden haber yok!

Öcalan mı? Belki 1 daha konuşamayacak.

Bazı demokratlara göre asker İslamcıların yanında tabi, ne darbesi!

Zaten onun adı da darbe değil, arkasında cemaatin ulusalcıların, medyanın ve çok uluslu ittifakların desteğini alan Marksist komünist Kemalist HDP eliyle olduğu için “devrim” sayılır.

Belki Sisi bile tebrik eder.

Mutlak kurtarıcı IMF faize, enflasyona, işsizliğe çözüm de olur, yerli/yabancı yatırımcı 1 süre daha tutulur.

 

Ha Işid mi, 1 günde uçtu gitti!

Kobani düşmedi, Suriyeli mülteciler sınır dışı edildi…

Israil Gazze’yi boşalttı. Elbette tahliye ederek değil, gömerek.

Bitti!

“”””

Bunu mu hayal ediyoruz?

Daha fazla devam edemeyeceğim bu “kan uykusu” günleri bizler için kâbus, onlar için düş, fakat imkânsız değil!

Çok şükür ki tüm bunların olmasına engel, eksiklerine rağmen dirayetli, basiretli sağduyulu ve “barış barış” diye böğüren Kürt siyasetinden, solcusundan, bunak liberallerinden daha fazla barışa inanan, aksiyon alabilen 1 devlet, hükümet ve toplumsal mutabakat var karşımızda.

Türkiye, halkı, hafızası, toplumsal iradesi ve komşuları, Çözüm Süreci’nin vadettiği zengin, refah, huzurlu, erdemli 1 geleceği hak ediyor.

Kürtler ve Türkler ve diğer tüm herkes, gelin Çözüm Süreci’ne destek olun, biz olmazsak olmaz.

Hepimiz bu ülkenin olmazsa olmazlarıyız. Hepimiz, dinimizle, dilimizle, ait olduğumuz kimliklerimizle, ortak tarihimizle, kayıplarımızla ve kazanımlarımızla, kültürel zenginliğimizle çok değerliyiz.

Onlar, onlar her kimse, her kimlerle ittifak halindeyse ve ne tür planları varsa bunların üstesinden sadece ve sadece Çözüm Sürecimize inanmakla gelebiliriz.

Onlar nereyi, neyi işaret ederse etsin, ne vaatlerde bulunursa bulunsun bizim göstereceğimiz tek istikamet “barış” olmalı. Eşit vatandaşlık çatısı altında kurabileceğimiz medeniyeti, geleceği göstererek, ön yargılarımızdan arınarak samimiyet ve inançla “Barışa Bak!” Diyeceğiz.

Herkes şimdi sahip olduğu ideolojisini yavaşça ve sakince yere bıraksın vebu hayale omuz versin!

Bundan başka şansımız olmayabilir. Bunu kaybedersek, o çok kıymetli, övündüğümüz uğrunda birbirimizi öldürdüğümüz dayatma ideolojilerimiz kimliklerimiz var ya, hepsini unutmak zorunda kalabiliriz. Türk “Türk”, Kürt “Kürt” kalabilmek için buna muhtaç.

Çünkü barışın vaat ettiği o zengin, bereketli erdemli gelecek çok yakın, bizim size, Ortadoğu’nun ve dünya haklarının Türkiye’nin“Dünya 5’ten Büyüktür” diyerek önerdiği geleceğe, Çözüm Süreci’ne hepimize ihtiyacı var.

@yildirimyasemin

.

Facebook Yorumları

Emlak8
21.8.2015
Değişen devlet dilinden “anladıkları dilden” konuşan devlete…
5.6.2015
Edibese Selahattin edibese!
7.5.2015
Odaklar yeniden kaymışken…
16.03.2015
Çözüm Süreci ve Demokratikleşme Çalışmalarında Yerel Yönetimlerin Yetersizliği ve Sivil Toplumun Atağı
07.03.2015
Memleket Meselesi
16.01.2015
İfade Özgürlüğünüzü Nasıl Alırsınız?
23.12.2014
Yalan Alıp Yalan Satan “Kutsal İttifak” ve Batı
12.12.2014
İnsan gerçekten hayret ediyor!
07.12.2014
Kilit Cümle, “Kim Çözüm İstemez Ki…”
20.11.2014
Barışa Bak! Dedik 1 şey demedik!
06.11.2014
Barışa Bak!
03.11.2014
Seküler Kürt Siyaseti
25.10.2014
Alın Size Eski Türkiye!
11.10.2014
IŞİDÇİ DE SİZSİNİZ ESADÇI DA!
29.09.2014
Sokakta hayat var, siyaset yok…
27.09.2014
Tayyip Erdoğan “DÜNYA 5’ten BÜYÜKTÜR” derken salon “elbette” boş kalacaktı!
19.09.2014
Havanda Su Dövmeleyelim…
05.09.2014
KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZ
26.08.2014
GÜL ÇIKMAZI
1 0
Ad Soyad Giriniz... 24.10.2014 - 21:34:36
"Marksist, komunist, Kemalist HDP"... Vayy. HDPnin Kemalist oldugunu bilmiyorduk. Bir yasima daha girdim. Marksizmin ve komunizmin tarifini bilen biri boyle bir cumle yazmaz. Kose yazari olmanin, aklina her geleni, yalan-yanlis yazmak oldugu bir devirde yasiyoruz. AK Partiyi savunmak icin abuk-subuk seyler yazmanin elzem oldugunu sanan bir yazar daha. Yazar demeye bin sahit ister. Sadece icerik olarak degil, bozuk gramer, yanlis cumle kurulusu ile dolu, Turkceyi katleden bir yazi. Yazida defalarca kullanilan "bir" kelimesini de sayisal "1" olarak yazmakta bir amac var miydi acaba? (1 yandan, 1 sure, 1 daha, 1 kismi, 1 bicimde, erdemli 1 gelecek, buyuk 1 medeniyet, vs)...Cumleyi sayisal"1" ile baslatmanin da yanlis oldugunu ogretmemisler hanimefendiye.
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%44,90
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8Emlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive