Doktor cinayetine bir tepki de Akçakoca’dan

1.6.2015 - Bu Yazı 1695 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Doktor cinayetine bir tepki de Akçakoca’dan

 Son günlerde yaygın hâle gelen sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları kınayan Akçakoca Devlet Hastanesi personeli, yaptıkları basın açıklaması ve yürüyüşle tepkilerini dile getirdiler.

Basın açıklaması metnini okuyan Hastane Başhekimi Muhammet Raşit Aydın, geçtiğimiz günlerde Samsun’da cinayete kurban giden Doktor Kâmil Furtun’a Allah’tan rahmet dilerken, vatandaşlarımızın da ‘’şifa veren ellere saygı duymaları’’ çağrısında bulundu. 

Saat 09.00’da başlayan basın açıklaması, poliklinik giriş kapısı önünde başladı. Hastanenin acil servisi dışında tüm servis çalışanlarının katıldığı açıklama metnini başhekim Aydın okudu.

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların kınandığı açıklamaya destek olmak üzere çok sayıda vatandaş açıklama alanında yerlerini alırken, bazı vatandaşlar hastane personeline desteklerini belirten konuşmalar yaptılar.

Basın açıklamasının tamamlanmasının ardından, sağlık çalışanları, poliklinik kapısından acil servis girişine kadar yürüyerek, bir süre de acil servis önünde beklediler.

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların kınandığı açıklama ve yürüyüş eylemi 15 dakika sürerken, eylemin bitmesinin ardından, kurum personeli çalışmak üzere görevli oldukları servislere döndü.

Akçakoca Devlet Hastanesi Başhekimi Muhammet Raşit Aydın’ın yaptığı açıklama şu şekildeydi:

Ülkemizin güçlü yarınlarına daha sağlıklı bir toplumla ulaşılabilmesi adına hekimden ebe ve hemşiresine, eczacısından teknisyenine ve memuruna yaklaşık 700 bin çalışanıyla sağlık için emek veren büyük bir aileyiz.

Bu büyük ailenin her türlü zorluklara rağmen sunduğu hizmet birçok ülkede gıptayla bakılmakta ve büyük bir saygı gösterilmektedir.

 Maalesef ülkemizde sağlık kendisine yakışmayan ‘’şiddet’’ kelimesiyle sık sık gündeme gelmektedir. En son Samsun’da meslektaşımız Dr.KâmilFurtun görevi başında vahşice katledilmiş ve bu ‘’şiddet’’ farklı bir boyuta daha taşınmıştır. Görev şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

Yetkililere sesleniyorum; şunu bilmenizi isterimki, şifa veren eller ve onların ailelerinin moral ve motivasyonları tükenme noktasına gelmiştir.

Bu konuda gerekli yasal düzenlemelerin ivedilikle yapılmasını talep ediyoruz. Vatandaşlarımızdan beklentimiz; şifa veren ellere ‘’saygı’’ ve ‘’anlayış’’ diyor, görev şehidimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum.

 

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive