AK Parti’ye Kendi Yaptırdığı Anketten Kötü Haber

22.3.2019 - Bu Yazı 1405 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

AK Parti’ye Kendi Yaptırdığı Anketten Kötü Haber

 AK Parti’nin Akçakoca genelinde  son yaptırdığı anketlere göre partinin oyları yüzde 38’in üzerine çıkmıyor. AK Parti’liler ittifakın hedeflerinin tutmadığını seçmenin MHP’ye kaydığını ifade ediyor.

Önceki anketlerde kararsızlar dağıtıldıktan sonra yüzde 38 dolayında çıkan oy oranının, son yapılan ankette yüzde 39 olduğu belirtiliyor.

Ekonomide kötü gidiş, işsizlik gibi sorunlar başta olmak üzere, mevcut belediye yönetiminin özellikle işçi alımlarında uyguladığı tarafgir tutum nedeniyle seçmen tabanının MHP adayı Okan Yanmaz’a  kaydığını söyleyen yetkililer, partisine küsen seçmenin gönül rahatlığı ile MHP adayına oy verebileceğini ileri sürdüler.

Seçime 10 gün kala tüm devlet, belediye  ve parti olanaklarıyla propaganda çalışmalarını hızlandıran AK Parti, kamuoyu anketleri ve sahadan gelen analizlerle durum değerlendirmesi yapıyor. İttifak yapılan ve yapılmayan illerin durumu, muhalefet adaylarının güçlü olduğu yerler ve riskli iller masaya yatırılırken, bugüne kadar uygulanan seçim stratejisinin artı ve eksileri ile söylemlerin seçmendeki etkisi, bundan sonra partinin oyunu artırabilmek için neler yapılması gerektiği üzerinde duruluyor. Parti kulislerinde, son kamuoyu anketleriyle bağlantılı olarak şu değerlendirmeler yapılıyor:

YÜZDE KIRK AŞILAMIYOR, AKÇAKOCA KAYBEDİLİYOR

Partinin oyu artmıyor, seçmen MHP’ye kayıyor: Son yapılan anketlerde partinin oyunda çok fazla bir kıpırdanma yok. Daha önce kararsızlar dağıtıldıktan sonra yüzde 38 dolayında çıkan oy oranı yüzde 39’lara çıkıyor. Ancak henüz yüzde 40 sınırı aşılamıyor. Partinin kendi seçmeni birçok il ve ilçede ittifak nedeniyle MHP’ye kayıyor. 24 Haziran seçimlerinde yüzde 48 olan oy oranının ilçe genelinde yüzde 10 seviyesinde düştüğü görülürken, bu düşüş ilçe merkezinde yüzde 20 seviyesine ulaşabileceği öngörülüyor. MHP’nin oyları ise yükseliyor. Akçakoca’yı MHP adayı Okan Yanmaz'ın kazanması bekleniyor.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive