2018 YILI MALİ RAPORU KABUL EDİLMEDİ

9.4.2019 - Bu Yazı 1239 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

2018 YILI MALİ RAPORU KABUL EDİLMEDİ

YENİ DÖNEMİN İLK TOPLANTISINDA 2018 YILI MALİ DENETİM RAPORU BELEDİYE MECLİSİNDE CHP VE MHP'Lİ ÜYELER TARAFINDAN KABUL EDİLMEDİ

 Yeni dönemin ilk Belediye Meclisi toplantısı bugün yapıldı. Şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra gündeme geçildi.

Gündemin ilk maddesinde Meclis 1. ve 2.Başkan Vekilliği ile Divan Katibi'nin seçilmesi yer aldı.

Yapılan kapalı oylama sonucu Meclis 1.Başkan Vekilliği'ne Şenol Yazgan, 2. Başkan Vekilliği'ne Yüksel Yılmaz, divan katipliklerine asil üye olarak Kadem Direk ve Sinan Akın, yedek üye olarak Hanife Tetik ve Mesut İnceoğlu seçildi. 

Encümen Üyeliklerine; Şenol Yazgan, Hanife Tetik ile Ak Partili Dinçer Pazvant meclis üyelerinin oylarını alarak seçildi. 

DİĞER KOMİSYONLAR AÇIK OYLAMAYLA AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE OLUŞTURULDU

PLAN BÜTÇE KOMİSYONU Şenol Yazgan, Dinçer Pazvant

İMAR KOMİSYONU Mesut İnceoğlu, Şenol Yazgan, Ayfer Yılmaz

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ MECLİSİ Okan Yanmaz (doğal üye), asil üyeler Yüksel Yılmaz ve Hakan Öztaş

DİBKAP Kadem Direk, Mesut İnceoğlu

TURİZM KALKINMA BİRLİĞİ Sinan Akın (asil) Hakan Öztaş (yedek)

OSB ASİL VE YEDEK ÜYELERİ Asiller Okan Yanmaz, Şenol Yazgan, Murat Biriktir, İbrahim Öztaş Yedekler Mesut İnceoğlu, Hanife Tetik, Özgür Seçkin

ESKİ YÖNETİM İBRA EDİLMEDİ

Belediye Meclisi Toplantısının en önemli bölümü 2018 yılı mali denetim raporunun sunumuydu.Daha önce meclis üyelerine yazılı olarak verilen rapor, ana hatlarıyla yeniden okundu. Okunan mali rapor, 2018 yılında belediye bütçesinin 14 MİLYON Türk lirası açık vermesi ve görülen düzensizlikler nedeniyle CHP ve MHP'li üyeler tarafından reddedildi. 2018 yılına ait mali rapora istinaden önceki yönetimin ibra edilmemesi nedeniyle, konunun önümüzdeki günlerde Sayıştay'a bildirilerek müfettiş istenilmesi öngörülüyor. 

İLLER BANKASI'NA 2,5 MİLYON LİRALIK TEMİNAT VERİLMESİ KARARA BAĞLANDI

Belediyenin İller Bankasına olan borcunun ertelenmesi ve banka tarafından yeni ödenekler sağlanabilmesi için İller Bankasına verilmesi planlanan 5 Milyon liralık teminatın şimdilik 2,5 Milyon lirasının onaylaması da belediye meclisinin ilk toplantısında aldığı kararlar arasındaydı.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive