Yeni OSB’ler İçin Çalışmalar Sürüyor

18.05.2019 - Bu Yazı 577 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Yeni OSB’ler İçin Çalışmalar Sürüyor

 Akçakoca Tircaret Odası tarafından Akçakoca Diapolis Otel’de, Oda üyelerine ve protokol mensuplarına iftar programı düzenlendi. İftar programına Akçakoca ve Düzce’den çok sayıda iş adamı ve protokol üyesi katılım sağladı.

 Akçakoca Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant tarafından üyelerine ve protokol mensuplarına iftar programı düzenlendi. Düzenlenen İftar programına Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin çok sayıda iş insanı ve protokol üyesi katıldı.

Program sonrasında konuşan Akçakoca TSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant; “Organize ne oldu diye aklınızda sorular var. Malum ekonomik nedenlerden dolayı durağan şekilde ilerliyor. İnşallah bu hafta görüşmelere başlayacağız. Başka bir kamulaştırma modeline gideceğiz. Akçakoca'da başka hangi OSB’leri yapabiliriz diye. 3 tane daha OSB projesi için fizibilite çalışmalarını başlattık. Sera OSB, Hayvancılık OSB ve Tarım OSB ile ilgili fizibilite çalışmaları devam ediyor. Doğu Marmara kalkınma ajansı bununla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah görev süremiz boyunca bir OSB daha kazandırırız.

 

KAYMAKAMIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Pazvant kendilerine verdikleri destekten dolayı Kaymakam Öztürk’e teşekkür ederek devam ettiği konuşmasında; “Akçakoca sarı fındığının coğrafi işaretini aldık. Bundan sonra fındığımızı daha kullanabilir hale getirmek daha pahalıya satmak amacıyla çalışmalarımız devam ediyor. Ziraat Odasına ve Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. TYP’den 15 kişi istihdam ederek iyi tarım uygulamalarını Devlet eliyle yapmaya başladık. Sayın Kaymakamımız birebir takip ediyor. Onları da yürütüyoruz. Dünyada artık coğrafi işaretler önde çıkartıyor ürünleri. Bunu üyelerimiz istediği gibi kullanabilir. Fındıkla ilgili birşey yaptıklarında ücretsiz şekilde kullanabilir. Girişimcilik eğitimlerimiz devam ediyor. Akçakoca ticaret odası aynı şevk ve heyecanla çalışmalarına devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive