Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz

Ne mühür ne 90 bin lira ceza, kaçak inşaatı durduramadı…

3.06.2019 - Bu Yazı 1847 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Ne mühür ne 90 bin lira ceza, kaçak inşaatı durduramadı…

 Akçakoca Ticaret Odası Başkanı Mehmet Pazvant’a ait sağlık ocağı karşısında ki bina, ruhsatsız ve izinsiz tadilat yapıldığı gerekçesi ile,  geçtiğimiz günlerde Akçakoca Belediyesi tarafından mühürlenmesine rağmen, kaçak olarak çalışma yapıldığı ortaya çıktı.

Cüneyt Yemenici'nin eczane açması için  İmar Barışı Fırsatçılığı yapılarak  meskenden işyerine çevrilen   TSO başkanı Mehmet Pazvant’a ait bina, 27 Mayıs 2019 tarihinde,  İmar Affı Kanunu kapsamında kaçak binalara yapı kayıt belgesi verilmesi uygulamasından haksız şekilde istifade edildiği gerekçesi ile binada yapılan onarım ve tadilat çalışmaları Akçakoca Belediyesi tarafından mühürlenerek durdurulmuş, 3 kat malikine  ayrı ayrı 30 bin liradan toplam 90 bin lira ceza kesilmişti.

DOĞRAMALAR YENİLENDİ DUVAR ÖRÜLDÜ

Ancak, belediye ekiplerinin inşaatı mühürlenmesine rağmen , Pazvant’a ait binada yeniden çalışma başlatıldığı ihbarını alına belediye ekipleri, işyeri olarak kullanılmak istenin dairede PVC doğramlarının takıldığını, iç bölmelerde duvar örüldüğünü ve mermer denizlikler konulduğunu bir tutanakla tespit etti.   Belediyeye bağlı Zabıta birimi duruma el atarak kaçak inşaat yapılan alanlara şerit çekti.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU

Alınan bilgiye  göre, duvarında asılı duran belediyenin mührüne rağmen kaçak inşaat yapan Pazvant ve Yemenici için  Akçakoca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi.

 YEMENİCİ  VE PAZVANT'A  BU CESARETİ KİM VERİYOR?

Akçakoca eski belediye başkanı Cüneyt Yemenici ve Akçakoca TSO başkanı Mehmet Pazvant’ın,  kanunlara karşı çıkarak, ruhsatsız, izinsiz, belgesiz, en acısı da Akçakoca  Belediye Başkanlığının inşaatı durdurma kararına rest çekerek meydan okurcasına,  9 günlük bayram tatilini fırsat bilip inşaatı devam ettirmesi bu iki siyasetçinin arkasındaki kamu gücünün kim ya da kimler olduğu, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nün de işin içinde olup olmadığı  sorularını akıllara getirdi?

VATANDAŞ OKAN YANMAZ’I  GÖREVE DAVET ETTİ

En yakın rakibi Cüneyt Yemenici’ye 1. 500 fark atarak 2 ay önce belediye başkanı seçilen Okan Yanmaz’a çağrıda bulunan vatandaşlar, biri eski belediye başkanı Cüneyt Yemenici'nin, bir diğeri ise Akçakoca’nın en önemli ve en büyük STK’sı Ticaret Odası’nın  Başkanı Mehmet Pazvant’ın Akçakoca halkına iyi örnek olacakları yerde, yangından mal kaçırırcasına belediye otoritesini hiçe sayan  izinsiz başlattıkları tadilat için Başkan Yanmaz'dan yasların hükmettiği  biçimde herkese eşit muamele  yapmasını istediler.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive