BU KÖPRÜ SAHİPSİZ KALDI...

30.08.2019 - Bu Yazı 916 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

BU KÖPRÜ SAHİPSİZ KALDI...

 “ Düzce diyor bizim değil, Sakarya’nın. Sakarya diyor bizim değil, Düzce’nin. Köprü sahipsiz kaldı…”

Akçakoca TV’ye açıklama yapan bölge insanı mağdur ve dertli, kendilerine mazeret üretilmesini değil, selde yıkılan köprülerinin yapılmasını istiyor…

Akçakoca  ilçesine bağlı Uğurlu köyü ile Kocaali ilçesine bağlı Bezirgan köyünün yanı sıra Büyük melen çayı çevresindeki Kozlu, Nazımbey, Melenköy, Melenağzı ve Caferiye köylerinin yanısıra,  onlarca yerleşim yerini  bir birine bağlayan köprü yapımına hala başlanmadı.

18 temmuz 2019 tarihinde meydana gelen sel felaketi esnasında yıkılan Büyük melen çayı üzerindeki köprünün yenisinin yapılmaması nedeniyle mağdur olduklarını belirten köylüler yetkililere selendi. SESİMİZİ DUYAN VAR MI?

 İçinde bulunduğumuz fındık sezonu ile birlikte tarlalarına gitmekte büyük güçlük çektiklerini söyleyen yöre halkı, hiçbir yetkilinin açıklama yapmadığını ve ne olacağını bilemediklerini belirterek seslerinin duyulmasını istiyor.

Cumayeri, Akçakoca ve Kocaali ilçelerini birbirine bağlayan karayolu üzerinde bulunan köprünün yenisinin yapılmaması nedeniyle, köprüye yakın bölgelerde ev ve tarlaları olan vatandaşlar, kilometrelerce yol kat ederek evleri ile bahçelerine ulaşabildiklerini söylediler.

Köprünün yeniden yapılması için dilekçe verdiklerini belirten köylüler, hangi kapıyı çaldılarsa karşılarına bürokratik bir takım engeller çıkartıldığını belirterek;  “ Düzce diyor bizim değil, Sakarya’nın. Sakarya diyor bizim değil, Düzce’nin. Köprü sahipsiz kaldı. Kim yapacaksa yapsın ama yapsın. Biz köprümüzü istiyoruz” seslenişinde bulundular.

 Yetkililerden alınan bilgiye göre ise, DSİ'nin Uğurlu ve Esmahanım bölgelreinde yıkılan köprüler için ödeneğin hazır olduğunu ve yapım ihalesinin ardından inşaatlarına başlanacağı sözü verdiler.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive