Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz

Dere yatağına beton santrali iznini kim verdi?

11.09.2019 - Bu Yazı 953 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Dere yatağına beton santrali iznini kim verdi?

 Atalarımız “ can çıkar huy çıkmaz “ diye boşuna söylememiş…

18 temmuz sel felaketinin 7 canımıza mal olmasına rağmen, devlet kurumlarının yaşanan felaketten hala ders almadığı ortaya çıktı.

Fakıllı köyü sınırları içinde bulunan eski taş ocağı alanına beton santrali izini verildiği, firma yetkililerinin ise dere yatağını doldurmaya başladığı iddia edildi.

Akçakoca’ya bağlı Fakıllı köyü  mevkiinde,  Sağlam hafriyata ait kum- çakıl ve taş ocağının olduğu bölgeye, Düzce merkezli beton santrali firmasına beton santrali kurulması izni veriliyor. Özel İdare  onayı ile işe başladığı iddia edilen firma yetkililerin, bölgeye  ağır iş makinelerini indirerek dere yatağını doldurmaya başladığı ise gelen bilgiler arasında.

Çevrede bulunan yerleşim yerleri ile  tavuk çiftliklerinin yanı sıra yüzlerce  dönüm fındık bahçesi olan vatandaşların tepkisine neden olan beton santrali izninin el “çabukluğu marifet” usulü ile hangi siyasetçilerin baskısı ile verildiği merak edilirken konuların başında geliyor.

Kurulacak beton santraline, malzeme temininin hemen yanı başında bulunan  taş ocağında dinamit patlatılarak elde edilecek olması ise yeni bir çevre katliamın habercisi olacağı ileri sürülüyor.

Tarım İl Müdürü Necdet Çiçek, uygun görüş belirtmiş

Alınan son dakika bilgilerine göre ise, fındık tarımının yapıldığı  arazilerinin amaç dışı kullanımına izin verdirmemek birinci derece görevi olan Düzce Tarım İl Müdürü Necdet Çiçek’in,  binlerce dönüm fındık arazisi olan bölgeye beton santrali iznini nasıl imzaladığı merak ediliyor.

Çevre Şehircilik ÇED raporunu onaylamamış

Konuyla ilgili bilgisine başvurulan Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri ise, beton santrali kurulması düşünülen bölgenin ÇED onayının imzalanmadığını belirterek incelemenin sürdüğü bilgisini vermekle yetindiler.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive