Kaldırım Parkına Kökten Çözüm

2.05.2019 - Bu Yazı 567 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Kaldırım Parkına Kökten Çözüm

 Düzce Belediyesi kaldırım ve yasaklı alanlara park eden araçları engellemek amacıyla fiziki tedbirler almaya devam ediyor.

 Düzce Belediyesi şehir merkezinde tek yön ve çift yön olduğu halde yol genişliği elverişli olmayan yerlerde kaldırıma park edilen araçları engellemek için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede, kaldırımlara araç parkı konusunda denetimlerin artırılması talimatına Düzce Belediyesi de çalışmalarla destek veriyor. Anıtpark ve çevre sokaklarında ortaya çıkan trafik sıkışıklığına sebep olarak gösterilen tek taraflı ve kaldırıma araç parkından şikayetçi olan vatandaşların talepleri doğrultusunda demir duba uygulaması yapıldı. Anıtpark arkasına uygulanan demir dubalar sayesinde kaldırıma araç park edilmesi mümkün olmayacak. Destek Hizmetler Müdürlüğü eliyle yürütülen çalışmalar hakkında yapılan açıklamada “yaya trafiğinde önemli bir rolü olan kaldırımlar araçlar için park alanı değildir. Park yasağına ilişkin tabelalar olmasına rağmen bazı sürücüler bu kurala riayet etmeme konusunda ısrar ediyor. Bu gibi durumların yaşandığı sokaklarda demir duba uygulama çalışmasına devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive