İKİ YILDIR DİREKSİYON SALLIYOR...

28.05.2019 - Bu Yazı 1416 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

İKİ YILDIR DİREKSİYON SALLIYOR...

 Düzce'nin 3 kadın şehiriçi otobüs şoföründen biri olan Neziha Duman (38), imkan verildiği takdirde kadınların her işin üstesinden gelebileceğini söyledi. Düzce trafiğinde büyük sıkıntılar yaşamadığını söyleyen Neziha Duman, 2 yıl uzun yol otobüs şoförlüğü, ardından da 1 yıl TIR şoförü olmak istiyor.

 Neziha Duman, 2016 yılında ağır vasıta ehliyeti aldıktan sonra Düzce Belediyesi Şehir içi otobüslerinde direksiyon başına geçerek Düzceli vatandaşlara hizmet etmeye başladı. Daha önce başka bir hatta çalışan Duman, yolcuların isteği üzerine imza toplanarak Sarayyeri hattına geçti. Sabahın erken saatlerinden akşam saatlerine kadar Düzce sokaklarında direksiyon sallayan Duman'dan vatandaşlar oldukça memnun. Günde ortalama 300 kilometre yol kateden Duman mesleğini severek yaptığını söylüyor.

ÇOCUKLUKTAN BERİ HAYALİNİ KURUYORDUM

Küçük yaştan itibaren otobüs şoförlüğüne ilgi duyduğunu söyleyen Neziha Kaptan; "38 yaşında 4 çocuk annesiyim. 2 yıldır Düzce'de şehir içi otobüs şoförlüğü yapıyorum. İşimi severek yapıyorum. Çocukluktan beri otobüs şoförlüğüne ilgi duyuyordum. 2 yıl önce de 1999 yılında aldığım ehliyetimi büyüterek bu işi yapmaya karar verdim" dedi

DURAKLARA PARK EDEN ARAÇLAR ZORLUYOR

2 Yıldır Düzce'de  sokak sokak cadde cadde direksiyon sallayan Neziha Kaptan Düzce trafiğinin biraz karışık olduğunu ancak üstesinden geldiğini söylüyor. En çok şikayet ettiği konu ise Otobüs duraklarına park eden araçlar. Duman sürücüleri bu konuda dikkate çağırarak; "Düzce trafiğinin biraz karışık olduğunu söyleyebilirim. Ancak sürücüler genel olarak saygılılar. Zaman zaman bizleri sıkıştıran sürücüler olabiliyor. Ancak o durumlarda sakin olmaya ve görmemeye çalışıyorum. Bizi en çok zorlayan ise Otobüs duraklarına park eden araçlar oluyor. O durumlarda biz duraklara yanaşamıyoruz ve trafiğin kilitlenmesine sebep olabiliyoruz" dedi.

DİKİZ AYNASINI MAKYAJ İÇİN KULLANANLARDANIM

Neziha Kaptan her kadın şoför gibi kendisinin de dikiz aynasını makyaj için kullandığını söyleyerek; "Trafik kurallarına çok dikkat ederim. Şoför koltuğuna oturduğumda bir çok kadın gibi ben de dikiz aynasını kendime bakmak için kullananlardanım. Tabi otobüs hareket halindeyken değil, hazırlık aşamasında bunları yapıyoruz. Çünkü yolculara karşı temiz ve bakımlı olmak gerekiyor" dedi

HAYALİM TIR ŞOFÖRLÜĞÜ

İlerideki hayalinin uzun yol otobüs şoförlüğü ve ardından TIR Şoförlüğü olduğunu söyleyen Duman; "1999 yılında ilk ehliyetimi aldım. uzun yıllar sonra Bu mesleği yapmaya karar verdim. Uzun bir süre de bu mesleği bırakmayı düşünmüyorum. Artık emekliliğime yakın 2 yıl uzun yol otobüs şoförlüğü ve onun ardından da 1 yıl TIR şoförü olarak hizmet etmek istiyorum" dedi.. 

'KADIN YETER Kİ İSTESİN'

İşini ve yolcularını sevdiğini belirten Duman, "Kadının yapamayacağı hiç bir meslek dalı yoktur. Yeter ki istesinler. Buyursun gelsinler, değerlendirsinler. Korkulacak bir şey yok. Tekrar Dünya'ya gelsem yine aynı mesleği seçerim" diye konuştu.

HABERİN VİDEOSU:
https://oxijen.tv/carsi-pazar-videolari/1193-carsi-pazarda-bu-hafta-kadin-otobus-soforleri-ele-ali

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive