BELEDİYENİN SON 5 YILI ARAŞTIRILACAK

7.08.2019 - Bu Yazı 752 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

BELEDİYENİN SON 5 YILI ARAŞTIRILACAK

  Düzce Belediye Meclisi'nde, belediye başkanlığının 2014-2019 yılları arasında yapılan ihalelerinin incelenmesi amacıyla 'Araştırma Komisyonu' kurulacak. İyi Parti grubu tarafından verilen önerge tüm üyelerin oybirliği ile kabul edildi.

 Meclisin aldığı karara göre, 2014-2019 tarihleri arasında Düzce Belediye Başkanlığı tarafından tüm birim müdürlükleri tarafından yapılan ihalelerin incelenmesi ve rapor yazılması için 7 kişilik Araştırma Komisyonu kurulacak. Mecliste bulunan tüm üyelerin bu yönde oy kullandığı karara göre 7 kişilik komisyonda AK Parti’den 4 üye, MHP, İyi Parti ve CHP'den de birer üye bulunacak. Meclisin bu ay yapacağı ikinci toplantıda komisyon üyeleri belli olacak.

ARTIK PARALI OLACAK

Düzce Belediye Meclisi Ağustos ayı birinci toplantısı, Meclis Başkan Vekili Mesut Sancaklı başkanlığında merkez binada yapıldı. Toplantının başında 17 ve 18 Temmuz tarihlerinde Akçakoca ve Cumayeri'nde yaşanan sel felaketine ilişkin bildiri okundu. 7 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketine yönelik bilgilerin yer aldığı bildiride, felaketten ve mağduriyetlerden dolayı bölge halkına geçmiş olsun temennileri iletildi. Ayrıca Düzce Belediyesinin bölgede yaptığı çalışmalardan söz edildi.

Mecliste daha sonra gündem maddelerine geçildi. Düzce Belediye Başkanlığı tarafından, üst yönetici kadroları ile birim müdürlüklerine yapılan atamalar konusunda Meclis üyelerine bilgi verildi. Gündemde yer alan tüm konular ilgili komisyonlara havale edildi. Gündemde bulunan konulardan biri de Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Çocuk Kulübü hizmetlerinin ücretlendirilmesi oldu. Buna göre Çocuk Kulübü bünyesi içinde gerçekleştirilen etkinlik atölyeleri, anaokulu, yetişkinlere yönelik kurs, güzel sanatlar etkinlikleri ile hafta sonu programlarının haftalık ve aylık olarak ücretlendirilecek. Fiyatlandırmalara ilişkin öneriler plan ve bütçe komisyonu tarafından görüşülerek Meclise sunulacak.

Belediye Meclisi'nin ağustos ayı toplantısına, CHP il başkanı İlhan Duru, İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ile partilerin il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Meclisin ikinci oturumu 8 Ağustos tarihinde yapılacak. 

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive