Anadolu Rulman işçisi 245 gündür grevde

20.03.2015 - Bu Yazı 2481 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Anadolu Rulman işçisi 245 gündür grevde

 Türk Metal Sendikası üyelerinin yaklaşık 245 gündür grev uyguladığı ve çalışanlarının emek mücadelesi verdiği Düzce’nin Cumayeri ilçesinde faaliyet gösteren Anadolu Rulman iş yeri önünde basın açıklaması yapıldı.

Türk Metal  Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi yaptığı basın açıklamasında “Türk Metal Sendikası grevde ki arkadaşlarımıza bir ömür boyu bakacak güce sahiptir.” dedi.

Cumayeri’nde bulunan Anadolu Rulman Fabrikası’nda işçiler haklarını almak için tam 245 gündür grev yapıyorlar. Fabrika önünde işçileri ziyaret eden Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi açıklamasında “ Bildiğiniz gibi 18 Temmuz 2014 tarihinde Anadolu Rulman iş yerinde başlattığımız grev uygulaması 9.ayına girmiş bulunmaktadır. İşverenin bu süreç içinde uyguladığı kanun dışı eylemler, entrikalar, sizlerin arasına sokmaya çalıştığı fitne ve fesatlar, bizleri daha da birbirimize yakınlaştırmış, hatta bizi etle tırnak gibi yapmıştır. Bu güne kadar suskun kaldık, uzlaşabiliriz dedik, işyerimizin itibarı zarar görmesin istedik “ dedi.

Toplu sözleşme masasına yeniden oturun

“ Soruyoruz size siz ne yaptınız ey işveren , ey beceriksiz yöneticiler. Kanunun etrafından dolanmaya çalıştınız, işyerinde grev yasaklarını delmeye çalıştınız, işçi arasına fitne sokarak sendikadan istifa etmelerini beklediniz. Aklınızı başınıza alın, artık gerçekleri görün. Bu emekçiler hakkını istiyor, bu emekçiler ürettiklerinden hakça pay istiyor. Bu istekleri yerine getirilinceye kadar da bu mücadele devam edecektir. Artık bu gerçeği görün ve hayal kurmaktan uzaklaşıp, toplu sözleşme masasına yeniden oturmalarını”  istedi

Herkes hak ettiği cezayı alsın istiyoruz

Kendi işçisine iftira atan, kendi çalışanına güvenmeyen, onların hak ve menfaatlerini gözetemeyen sizlerden yönetici olmayacağını artık Kombassan yöneticileri de umarız görmüşlerdir. Bu güne kadar işverenin yaptığı her türlü kanun dışı uygulamaya kanuni çerçevede girişimde bulunduk. Gerek İş Kur’a gerekse çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı iş teftiş grup başkanlığına bir çok suç duyurumuz oldu. İşverenin, yasak olmasına rağmen grevde bulunan işçilerin yerinde işçi çalıştırdığını müfettiş raporlarıyla tespit ettirdik ve bununla ilgili yöneticiler hakkında mahkemeye suç duyurusunda bulunduk. Herkes hak ettiği cezayı alsın istiyoruz.

İşçi arkadaşlarımız mağdur edilmeyecek

 Hak arama mücadelesi yapılırken haksızlığa asla izin vermeyeceğiz. Türk Metal Sendikası ve yöneticileri bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da duyarlı davranacak kanunsuzluk yapmamaya her zaman özen gösterecektir. Buradan işverene tekrar sesleniyoruz. Bizi denemeyi bırakın ve artık gerçekleri görün. Bu işin masa başında biteceğini artık öğrenin. Türk metal sendikası grevde ki arkadaşlarımıza bir ömür boyu bakacak güce sahiptir” dedi.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
YEMENİCİ TEŞEKKÜR ETTİ
YEMENİCİ TEŞEKKÜR ETTİ...
  
Köylerde Kredi Toplantısı
Köylerde Kredi Toplantısı...
  
CUMAYERİ BELEDİYESİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ
CUMAYERİ BELEDİYESİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ...
  
Keşir, Etimesgut'ta Mitinge Katıldı
Keşir, Etimesgut'ta Mitinge Katıldı...
  
FINDIK İHRACAT RAKAMI
FINDIK İHRACAT RAKAMI...
  
Özlü, İlk Projesini Açıkladı...Bilim Şehri...
Özlü, İlk Projesini Açıkladı...Bilim Şehri......
  
Düzce Üniversitesi’nden Eğitimde İş birliği Protokolleri
Düzce Üniversitesi’nden Eğitimde İş birliği Protokolleri...
  
30 İlde İttifak Sıkıntısı
30 İlde İttifak Sıkıntısı...
  
Bıyık...Düzce'nin 16 Yıllık Özlemini Bitireceğiz
Bıyık...Düzce'nin 16 Yıllık Özlemini Bitireceğiz...
  
Kredi Alacakları 9 Yılın Zirvesinde
Kredi Alacakları 9 Yılın Zirvesinde...
  
Köprüde Asılı Halde Bulundu
Köprüde Asılı Halde Bulundu...
  
Yeni parti kurma çalışmaları için AK Partili eski bakanlardan bir heyet oluşturuldu; perde arkasındaki isim Abdullah Gül
Yeni parti kurma çalışmaları için AK Partili eski bakanlardan bir heyet oluşturuldu; perde arkasında...
  
FINDIK ÜRETİCİSİNE BÜYÜK DARBE
FINDIK ÜRETİCİSİNE BÜYÜK DARBE...
  
TEM çıkışında Akçakoca tabelası yok
TEM çıkışında Akçakoca tabelası yok...
  
ŞİKAYETLER ANINDA GİDERİLDİ
ŞİKAYETLER ANINDA GİDERİLDİ...
  
ASAYİŞ RAPORU AÇIKLANDI
ASAYİŞ RAPORU AÇIKLANDI...