Mustafa Koloğlu Cumayeri MHP Teşkilatı İle Buluştu

29.11.2018 - Bu Yazı 3064 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Mustafa Koloğlu Cumayeri MHP Teşkilatı İle Buluştu

 CUMAYERİ'NİN GELECEĞİNİ BİRLİKTE BELİRLEYECEĞİZ

Milliyetçi Hareket Partisi Cumayeri Belediye Başkan adayı Mustafa Koloğlu, Cumayeri MHP Teşkilatı ile tanışma toplantısında parti üyeleri ile bir araya geldi. Koloğlu, seçime girme sürecini ve izleyecekleri yolu partililere anlatarak;  Cumayeri'nin yanlış yönetildiğini, buna dur demek için MHP çatısı altında toplanıp herkesi kucaklayarak bu seçimi alacaklarını söyledi.

2004-2009 seçimlerinde Cumayeri Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Koloğlu, 2019'da yapılacak olan Mahalli idareler seçiminde MHP'den adaylığını geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Geçtiğimiz akşam MHP Cumayeri İlçe Teşkilatı tarafından Cumayeri Öğretmenevi'nde organize edilen programda Mustafa Koloğlu Parti yönetimi ve üyeleri ile buluştu. Aday olma sürecini anlatan Koloğlu, seçimde nasıl bir yol izleyeceklerini özetledi. Cumayeri Belediyesi'nin şuan yanlış ve adaletsiz yönetildiğini söyleyen Koloğlu, bu gidişata dur demek için MHP Çatısı altında toplandıklarını söyledi.

Cumayeri'nin Geleceğini Birlikte Belirleyeceğiz

Konuşmasında Necip Fazıl'dan Sakarya Türküsü Şiirinden alıntı yaparak başlayan  Koloğlu; "Bu yol uzun, bu yol kutlu, bu yol inançların yolu, bu yolda bizimle birlikte hareket edecek olan, siz Cumayeri'nin geleceğini belirleyecek olan değerli vatan sevdalıları, Cumayeri sevdalıları. Sizinle birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Necip Fazıl'ın dediği gibi 'Yol onun varlık onun gerisi hep angarya yüz üstü çok süründün ayağa kalk Sakarya' mısralarında olduğu gibi 'Ayağa kalk' diyen gönüldaşlarım, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum" dedi.

Spekülasyonlara İnanmayın

Adaylık sürecini anlatan Koloğlu, hakkında çıkan "Mevcut Belediye Başkanını destekleyecek" spekülasyonlarına inanmayın diyerek; "Değerli ilçe başkanım, eski ilçe başkanım, değerli meclis üyeleri, yönetim kurulunun değerli üyeleri Kadın ve gençlik kolları, öncelikle bana bu fırsatı verdiği için sayın il başkanımız ilçe başkanımız ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Çoğunuzu tanıyorum. yönetimle bir araya gelelim dedim başkanıma. Onlarla bir araya geleyim dedim, çok da hazırlıklı gelmedim. Çoğunuz beni tanıyorsunuz. Bu noktaya nasıl gelindi. Bir sürü spekülasyonlar duyuyoruz. Birinci ağızdan dinleyin. Bundan 20 gün öncesine kadar aday olmayı düşünmüyordum. Bunu çoğu arkadaşa da söylemişimdir. bununla ilgili 4 tane anektödum var. Birincisi İl Başkanım ve ilçe başkanım geldiler. Gel Cumayeri'nin başına bizi bu adamlardan kurtar, Cumayeri'ni  yeniden eskisinden daha iyi bir şekilde imar edelim dediler. Bu noktada aday olmamı talep ettiler. Aday adayı yapmayacağız seni direk aday yapacağız, Sayın Devlet Bahçeli'den de icazet aldıklarını söylediler. Çoğu insan bana gelip oyumu taşımak istiyorum dediler ben de gidin dedim. Gerçekten niyetim yoktu. Birincisi bu.

Ardından, Cumayeri'nin ileri gelenleri ve bir çoğu da burada olan insanların da bir çoğu bu işin içine gir dediler. Sen olmadan olmaz dediler. En çok etkileyen olaylardan bir tanesi de aday adayı olan arkadaşlarım var. Resmi bir başvuru yapmadılar ama sosyal medyadan aday olacaklarını duyurmuşlardı. Bunların hepsi bana geldi, biz hakkımızdan feragat ediyoruz seni görmek istiyoruz dediler. İnanın benim omuzlarıma ciddi bir yük yüklendi. Fakat en çok etkileyen ne biliyor musunuz, Cumayeri'nde bir bayan aradı telefon etti. Perşembe günüydü karar verme aşamasındaydım. Asgari ücretle çalışıyorum, şuan telefonumun hoparlörü açık, eşim ve çocuklarım yanımda komşular da var. Birikimim var, 50 Bin lira param var bu senin yoluna feda olsun, gir bu işe bizi bunlardan kurtar" dedi. Bunlar bizi etkiledi" şeklinde konuştu.

Koloğlu; "Bana sadece MHP ile alakalı değil değişik partilerden insanlar geldi. Dediler ki biz aday olmak istiyoruz dediler siz aday değilseniz bizi destekler misiniz dediler. Destekleriz dedik. bunu özellikle mevcut belediye başkanı Mustafa Koloğlu beni destekliyor diye piyasaya yaydı. Bizim desteğimiz oy desteği olurdu, bir oyumuz var onu da verirdik. Onun dışında AK Partiden geliyor, gider diyenler oluyormuş. En kritik soru bu. Bunun kanıtı şu. 2014 seçimlerinde aday oldum, bağımsız aday oldum. Herkesi bu çatıda toplamak istiyoruz" dedi.

Cumayeri'nde Yönetim Sıkıntısı Var

Koloğlu şuanda Cumayeri yönetim sıkıntısı çektiğini dile getirerek; "Cumayeri'nin  en büyük sıkıntısı, yönetim sıkıntısı. Şimdi yönetim sıkıntısı deyince insanlar şunu diyor. Çalıştı adamlar diyor insanlar. Çalıştı ama nasıl çalıştı, bunu şimdi söylemeyeceğim zamanı gelince söyleyeceğim. Şimdi yeri ve zamanı değil. Sayın Devlet Bahçeli'yi de buraya davet edeceğiz burada miting yapacağız. Biz daha önce dosyaları sallayıp birilerine birşeyleri söyledik. Kimseden çekinmeyiz. Aynısını yine yapacağız. En büyük yanlışlarından biri de adaletsiz olmaları. Belediye Başkanı adaletsiz olamaz.  Adalet nedir, eşitlik nedir, eşitlikle adaleti birbirine karıştırırız bazen. Özellikle imar konusunda büyük adaletsizlikler var. Cumayeri'nin geleceğine vurulmuş olan ciddi yanlışlar var. Bunu hepiniz görüyorsunuz. Bunlara son vereceğiz. Yanlış kararlar alınıyor. Bir de hani hep birlikte diyorlar ya  birlikte yönetelim, biz de aynısını diyoruz. Ben bilirim değil. Biz halk günü toplantıları yapıyorduk. Halk günü toplantıları ne için önemli, belediye başkanını direk karşısında görür insanlar yanlışımızı doğrumuzu söyler. Belediyenin önündeki beton neden böyle diyoruz, biz öyle karar verdik diyorlar. İnşallah bunlara son vereceğiz" diyerek sözlerini noktaladı.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Mustafa İslamoğlu: Müslüman Şark’ın çoğu güce tapmış, adını da Allah koymuş
Mustafa İslamoğlu: Müslüman Şark’ın çoğu güce tapmış, adını da Allah koymuş ...
  
Cumayeri’nde Buluştular
Düzce'de bir haftadır yaşanan yağışlarla Melen Çayı'nın...
  
Mustafa Kutlu: Hududullah yolunda kapitalizmi yenmek
yu...
  
Rektör Çakar'dan Koloğlu'na Ziyaret
Rektör Çakar'dan Koloğlu'na Ziyaret...
  
Koloğlu Meclis Üyeleri ile Buluştu
Koloğlu Meclis Üyeleri ile Buluştu...
  
Cumayeri'nde Kan Donduran Cinayet
Cumayeri'nde Kan Donduran Cinayet...
  
Cumayeri’nde Trafik Kazası
Cumayeri’nde Trafik Kazası...
  
MUSTAFA KESKİN'E AK PARTİ İÇİNDEN TEPKİ
AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’e Akçakoca AK Parti teşkilatından sert tepki geldi. ...
  
KOLOĞLU... HERKESİN BELEDİYE BAŞKANIYIZ
KOLOĞLU... HERKESİN BELEDİYE BAŞKANIYIZ...
  
CUMAYERİ'NDE KOLOĞLU DÖNEMİ
Beldelerin ardından ilçelerden de haberler gelmeye başladı. ...
  
Bakan Soylu'ya Gümüşova ve Cumayeri'de Sevgi Seli
Bakan Soylu'ya Gümüşova ve Cumayeri'de Sevgi Seli...
  
KOLOĞLU'NUN HIZINA YETİŞİLEMİYOR
KOLOĞLU'NUN HIZINA YETİŞİLEMİYOR...
  
CUMAYERİ'NDE COŞKU SALONA SIĞMADI
CUMAYERİ'NDE COŞKU SALONA SIĞMADI...
  
CUMAYERİ'NDE VEFA YEMEĞİ
CUMAYERİ'NDE VEFA YEMEĞİ...
  
CUMAYERİ ÜÇ PUANA MERHABA DEDİ 3-1
CUMAYERİ ÜÇ PUANA MERHABA DEDİ 3-1...
  
Koloğlu'nun Projeleri Göz Dolduruyor
Koloğlu'nun Projeleri Göz Dolduruyor...Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive