Çekleri Kopyalayıp Aynı İlçede Kullanmak İstedi

16.06.2019 - Bu Yazı 2766 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Çekleri Kopyalayıp Aynı İlçede Kullanmak İstedi

  Cumayeri'nde bir fındık tüccarına ait çekleri kopyaladığı iddia edilen şahıs aynı ilçede başka esnafa verdi.

 Cumayeri'ndeki son günlerde sahte çek olayı ile çalkalanıyor.  İlçede faaliyet gösteren bir fındık tüccarına ait çeki alarak kopyaladığı öne sürülen şahıs aynı ilçede faaliyet gösteren başka bir esnafa verdi. Sahte  çek ile ticari mal almaya çalışan şahsın çeki kopyaladığı iddia edildi.

DİKKATLİ OLUN

Yetkililer ise çeklerin sahte olmasına karşı vatandaşları uyararak; "Sahte çekler ile ticari mal alımı yapmak isteyenlere karşı dikkatli olun. Kendisini firma yetkilisi olarak tanıtan kişi ya da kişilerin ticari mal alımı karşılığında ödemeyi yapmak istedikleri çekin kopyalanmış ve sahte olmasına karşın, çekin üzerinde bulunan kare kodu üzerinden veya banka aracılığı ile yapılan sorgulama neticeisnde çekin "Güvenilir Çek" olduğu bilgisine mutlaka ulaşın. Herhangi bir ticari ilişkide bulunmayan ve herhangi bir güvenilir bilgiye sahip olmadıkları firmalar adına düzenlenmiş olan kare kodlu çekleri kabul etmeden önce güvenilir kaynakları kullanarak özellikle çekin sahibi firmadan teyit alınması büyük önem arz ediyor" dediler.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive