“Memati” Her Fındık Sezonu Bu Köyde

27.06.2019 - Bu Yazı 3277 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

“Memati” Her Fındık Sezonu Bu Köyde

  Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı "Memati Baş" adlı karakter ile hayatımıza giren oyuncu Gürkan Uygun'u Cumayeri sınırında bulunan Harmankaya Köyü mevkiinde fındık işleri ile uğraşırken yakaladık. Tam bir doğa aşığı olarak bilinen Uygun'un en çok dert yandığı konunun başında Köyü'ne ulaşmak için kullandığı yolların bozuk olması geliyor.

 Kurtlar Vadisi’nin “Memati”si Gürkan Uygun her yıl olduğu gibi bu yıl da kendini doğaya bıraktı. Konservatuar mezunu olan ve oyunculuk eğitimini tamamladıktan sonra bir çok projede yer alan Gürkan Uygun şu sıralar TRT ekranlarında yayınlanan Payitaht adlı dizide “Halil Halid” karakterini canlandıran Uygun her fırsatta köyüne gelerek bağ bahçe işleri ile ilgileniyor. Oxijen Medya ekibi Uygun’u kendisi gibi oyuncu kardeşi Volkan Uygun ile birlikte Cumayeri sınırında bulunan Harmankaya Köyü mevkiinde yakaladık. Fındık bahçesi üzerine kurduğu kulübesinde teknolojiden uzak bir hayat yaşan Uygun, şehir hayatı ile doğa harikası Görele Köyü arasında adeta mekik dokuyor. Şehrin karmaşasında yoğun çalışma temposunun ardından bulduğu her fırsatta kendisini bu köye atan Gürkan Uygun ile kendi fındık bahçesinde çok özel röportaj gerçekleştirdik.

İNSANLAR ŞAŞIRIYOR

Yaz mevsiminin büyük bir bölümünü köyde bağ bahçe işleri ile uğraşarak geçiren Gürkan Uygun, bazı insanların kendisini gördüğünde şaşırdıklarını ifade ederek; “Bahçe hayatından dizi hayatına geçiş yapmıştık, Şimdi yeniden bahçe hayatına döndük. İnsanlar bizi bağ bahçe işlerinde görünce şaşırabiliyor. Alışanlar da oldu tabi. Şuanda TRT'de payitaht dizindeyim. Bazen insanların üstlendiğim rollerin etkisinde kalarak çekingen davranıp yanaşmadığı oluyor, ancak sıcak karşılayanların sayısı daha fazla.

TEKNOLOJİDEN UZAK YAŞIYOR

Uygun teknolojiden uzak bir hayat sürdüğünü söyleyerek; “Sessiz sakin Televizyon yok, elektrik yok, dağdan gelen su var birtek. Burada kuş sesi, yaprak hışırtısı, rüzgar sesi dinliyoruz. Buradan giderken boşluk hissediyorum ama alıştım şehir hayatı ile doğa hayatı arasında mekik dokumaya” dedi” dedi.

YOL SORUNU ÇÖZÜLMELİ

Oyuncu Gürkan Uygun’un en çok dert yakındığı konuların başında yol sorunu geliyor. Cumayeri’nde rafting alanına giden yolu kullandığını ve bu yolun senelerdir yapılamadığını dillendiren Uygun; “Normalde Kocaeliliyim, Çevre yolu çok daha rahat olduğu için Gümüşova'dan çıkıp Cumayeri istikametinden buraya geliyorum. Düzceli yetkililere seslenmek istiyorum. Benim şuan kullandığım yol Cumayeri yolu. Burası turizm alanı rafting yapılan bir alan ve binlerce turist burayı kullanıyor. Turizm için gelinen insanlardan da paralar alınıyor, yolu da yapsınlar artık. Bu civarı iyi biliyorum, Cumayeri'nden Akçakoca'ya giden yollar güzel yapılmış tabelalar konulmuş, Rafting alanına giden yolu da yapmazlarsa bizler dile getiririz” dedi.

SIK SIK DÜZCE’Yİ ZİYARET EDİYORUM

Düzce’de bir çok akrabasının yaşadığını söyleyen Uygun; “Düzce'de akrabalarım var. Sık sık Düzce'yi ziyaret ediyorum. Annem Akçakocalı bi tarafımız Akçakoca'nın Yenice Köyü'nde. 5 kardeşiz burayı parçalayarak topluyoruz, herkes hakkını alıyor. Bazen işçi alıyoruz, bazen kendimiz topluyoruz. İstanbullulara Burayı tavsiye etmem çünkü buralar sessiz sakin buranın bozulmasını istemem” ifadelerini kullandı.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive