CUMAYERİ İÇİN GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATIYOR

6.09.2019 - Bu Yazı 2534 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

CUMAYERİ İÇİN GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATIYOR

 Oxijen Medya olarak ilçe belediye Başkanlarının 5 aylık çalışma performanslarını değerlendirmeye devam ediyoruz. Bugün Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’nun çalışmalarını değerlendireceğiz. Seçim öncesi 51 Projesi sözü veren Başkan Koloğlu bu projelerden 4 tanesini şimdiden hayata geçirdi.

 Oxijen Medya olarak ilçe belediye başkanlarının 5 aylık çalışma performanslarını değerlendiriyoruz. Geçtiğimiz haftabaşında başladığımız değerlendirme dizisi bugün Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’nun 5 aylık çalışma performansı değerlendirmesi ile sona eriyor.

4 PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİ

2004-2009 yılları arasında Başkanlık yapan 2 dönem aradan sonra yeniden başkan Seçilen Koloğlu 31 Mart yerel yerel seçimleri öncesi 51 proje sözü vermişti. Koloğlu bu projelerden Kent Konseyi, Halk Toplantıları, Şeffaf Belediyecilik ve Mesleki Okullar Yeterlilik Parkuru projelerini hayata geçirdi.

SEL FELAKETİNE ANINDA MÜDAHALE

Koloğlu Seçim öncesi verdikleri sözlerin tek tek yerine getirmeye başladı. İlçede yaşanan sel felaketi öncesi yağışların başlaması ile birlikte gece yarısı ekiplerle birlikte sahaya inen Koloğlu, dere ve Melende bulunan kritik noktalara iş makinaları ile anında müdahale ederek daha büyük bir facianın olmasını önlediGece Boyunca Tüm ekip ile sahada olan Koloğlu Dere yataklarında hazır beklettiği iş makinaları ile refüjleri kontrol altına alarak olası taşmalarda suyu  baypas yapip kademeli bir şekilde yola  ve dereye olacak şekilde suyun yönünü değiştirerek Merkezde yaşanacak olası su taşkınının önüne geçmeyi sağladı. Kaymakamlık haricinde Cumayeri Belediyesi bünyesinde Kriz masası oluşturarak vatandaşların istek, talep ve şikayetlerini hızlı bir şekilde çözüme ulaştırmayı başardı. Sel Afetini Koordineli bir çalışma ile Şehir merkezine hissettirmeyen Koloğlu Sel sınavını Başarı ile geçti. Cumayeri ve Akçakoca'da  yaşanan Sel afeti sonrası yapılan çalışmalarından dolayı Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından taltif edilerek Başkan Koloğlu’na Teşekekkür Belgesi takdim edildi.

KUM ÇAKIL OCAĞI REVİZE EDİLDİ

Cumayeri Belediyesinin atıl durumda bekleyen çakıl ocağı revise edildi. Başkan Koloğlu’nun göreve gelir gelmez Belediyenin bütçesini arttırmaya yönelik çalışmalarından biri de kum ve Çakıl Ocağının revize edilmesi oldu.

OKULLAR İLE İÇİÇE

Sık sık okul ziyaretlerini sürdüren Koloğlu eğitime büyük önem veriyor. Geçtiğimiz günlerde Okul Müdürlerini ziyaret eden Koloğlu talep ve şikayetleri dinledi.  2019 -2020 eğitim yılı öncesi  Okullar için Belediye bünyesine düşen hizmetlerle ilgili destek sözleri veren Koloğlu Yüksekokula yeni bölümlerin gelmesi içinse girişimlerini sürdürüyor.

SPORA ÖNEM VERİYOR

Koloğlu Sık sık Cumayeri Belediyespor bünyesinde oluşturulan Spor dalları hocaları ve sporcular ile bir araya geliyor. Sporda başarıyı yakalamak için ne gerekiyorsa yapılacağını söyleyen Koloğlu her branşta başarılı olmak için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söyledi.

ZİYARETLERE ÖNEM VERİYOR

Sık sık halkın içinde olmayan önem gösteren Koloğlu vatandaşların daveti üzerine cemiyetlere katılarak vatandaşın yanında olduğunu hissettiriyor. İlçede yeni açılan fabrika ve iş yeri açılışlarına da katılan Koloğlu yatırımcılar için tüm kolaylıkları sağlıyor.

ATATÜRK BULVARINA ÖNEM VERİYOR

Başkan Koloğlu Cumayeri’nin en büyük bulvarlarından biri olan Atatürk Bulvarına da ayrı bir önem gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan onlarca ağacın bakım ve budama çalışmaları gerçekleştirildi.  Önümüzdeki günlerde bulvarın yeniden düzenlenmesi için gerekli çalışmalar başlayacağı öğrenildi.

ANKARA TEMASLARI SÜRÜYOR

Başkan Koloğlu 5 aylık dönem içinde  10'u aşkın Ankara Teması gerçekleştirerek gerek Sel ile ve Cumayeri’ne yapılacak yatırımlarla  alakalı olarak, Bu süreçte 2 kez MHP  Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere Genel Başkan Yardımcıları, İSKİ , İLBANK, Belediye Başkanları Birliği. Türkiye Belediyeler Birliği, başta olmak üzere çeşitli kurumlar ile temaslar sağladı.

KİLİT PARKE VE BORDÜR ÜRETİM TESİSİ TEST ÇALIŞMALARI YAPILDI

Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu Belediye bünyesine bir hizmet daha kazandırma aşamasında. Kilit Parke ve Bordür üretim tesisini sil baştan tekrar kuruyor. 2004-2009 yılları arasında faaliyette olan kilit parke ve bordür üretim tesisi sonraki yıllarda kullanılmayarak atıl halde bırakılmıştı. Başkan Koloğlu tesise yeniden el attı, birkaç test aşamasından sonra kilit parke ve bordür üretim tesisi tam kapasite ile seri üretime başlayacak.

MUSTAFA KOLOĞLU KİMDİR

Mustafa Koloğlu, Düzce’de dünyaya geldi. 1986’da Düzce İmam Hatip Lisesinden mezun oldu ve Kabataş Erkek Lisesi'ne başladı. Lise eğitiminin ardından 1990-1994 yılları arasında Selçuk Üniversitesi’nde okudu. 1997 yılında da Zer Makine ve bir alüminyum firmasınca çalışmaya başladı. 2014 yılında Zenon Tekstil’de görev aldı. Koloğlu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde MHP’den Düzce Cumayeri İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive