Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz

TEŞEKKÜRLER DÜZCE… Özgürlüğe 70 bin imza!

15.02.2013 - Bu Yazı 9073 Kez Okundu.
Yorum : 1 - Onay Bekleyenler : 0

TEŞEKKÜRLER DÜZCE…  Özgürlüğe 70 bin imza!

 

 

 

 

 

 

 Memusen Konfederasyonuna bağlı sendikaların Düzce il temsilcileriyle sendika merkezinde basın mensuplarının karşısına geçen Memursen Düzce İl Temsilcisi Orhan Kılıç, “ öncelikle kampanyamıza büyük destek veren Düzcelilere, 10 milyon imza hedefinin çok çok üzerinde imza veren Bütün Türkiye’ye teşekkür ediyorum. Haklı davamızda bizi yalnız bırakmadılar. Biz görevimizi yaptık, sıra Sayın Başbakan da “  dedi.

 

10 milyon hedefinin çok üzerinde imza toplandı

 

Memur-Sen Konfederasyonu olarak 'Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İstiyoruz' diyerek başlattığımız 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza' kampanyamız dün itibarıyla bütün yurtta sona ermiştir “ diyen Kılıç, sözlerine şöyle devam etti, “ Başlangıçta belirlediğimiz 10 milyon imza hedefinin üstüne çıkarak tamamlanan kampanyada toplanan imzaları genel merkezimize bugün gönderiyoruz. Genel merkezimizde toplanan imzalar, daha sonra genel merkez yönetimimiz tarafından gereği yapılmak üzere Başbakana teslim edilecek.

 

Düzce’den 70 bin imza…

 

 

Darbecilerini yargılayan Türkiye, darbe anayasasıyla yönetilme, hatta darbe anayasasında bile yer almayan kılık-kıyafet yönetmeliği ile kamu görevlilerinin özgürlüklerini kısıtlaması ayıbından kurtulmalıdır. Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü ve memur sendikaları konfederasyonu olarak üzerimize düşeni yaptık. Milletimizin yasakların kaldırılmasına yönelik taleplerini, imza kampanyamızla Sayın Başbakan'a iletiyoruz. Bundan sonra sorumluluk hükümetindir, TBMM'nindir, siyaset kurumunundur.

Kampanyayı başlattığımız ilk günden itibaren milletimizin ilgisi, bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Halktan karşılık bulacağına inandığımız kampanyamızın beklentimizin üzerinde ilgi görmesi, ne kadar doğru bir iş yaptığımızın da göstergesi olmuştur.

 

 

Bütün özgürlükler yeni bir anayasa ile taçlandırılmalı

 

Yönetmeliklerle, kısmi düzenlemelerle tam demokratikleşmenin sağlanamayacağı açıktır. Memur-Sen olarak, 12 Eylül referandumuyla başlayan demokratikleşme hamlesinin yeni anayasa ile sürmesi gerektiğini dile getirmiştik. TBMM'de yeni anayasa konusunda bir uzlaşı olmadığını görmek, milletimiz gibi bizleri de üzmektedir. Seçim vaadi olan yeni anayasa konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeyenleri milletimiz, bir sonraki seçimde affetmeyecektir. Memur-Sen olarak mevsimsel iyileştirmeler yerine, kalıcı ve anayasa güvencesiyle getirilen demokratikleşme ve özgürlüklerden yana taraf olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. Temel hak ve özgürlükler kişilerin inisiyatif ve lütfuyla kullanılan hakka dönüşmemelidir. Hak ve özgürlükler, yasalarla ve anayasayla teminat altına alınmalı, en temel hakların kullanımı, bir minnet borcu doğurmamalıdır.

 

Özgürlüklerin önünde bütün engeller kalksın

 

Milletimiz, “ Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası'na “  katılarak üzerine düşeni yapmıştır. Memur-Sen olarak bizler de, üyelerimize, ülkemize karşı bir sorumluluğumuzu daha yerine getirmiş olmanın vicdani rahatlığını yaşıyoruz. Bu kampanya sürecinde bize destek olan bütün kişi ve kurumlara da ayrıca teşekkür ederiz. Özgürlüklerin önündeki bütün engellerin kalkması dilek ve temennisiyle, katılımınız ve desteklerinizden dolayı siz basın mensuplarına da ayrıca teşekkür ediyorum “ dedi.

Emlak8

Facebook Yorumları

1 0
EDİTÖR 17.02.2013 - 21:16:29
Memlekette vesayet rejimi ile kora kor mücadele veriliyor, insanlar özgürlüklerin yasal statüye kavuşması için milyonlarca imza veriyor ama sizler, her sivil toplum örgütünde olabilecek rekabeti haber sitelerinin yorum bölümlerine taşıyarak, birbirinizin yüzüne söyleyemeyecek hakaretleri buradan yapıyorsunuz.AYIPTIR,YAZIKTIR,GÜNAHTIR...
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,93
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
"HER YIL DAHA DA GELİŞTİRECEĞİZ"
"HER YIL DAHA DA GELİŞTİRECEĞİZ"...
  
Selamlar Kavşağında Bir Kaza Daha
Selamlar Kavşağında Bir Kaza Daha...
  
Elektrik Direğine Çarparak Durabildi
Elektrik Direğine Çarparak Durabildi...
  
GEREKEN DESTEĞİ VERİYORUZ
GEREKEN DESTEĞİ VERİYORUZ...
  
DÜZCE’DEN MEMNUN AYRILDILAR
Yıllar sonra Düzce’de bir ilk gerçekleştirilerek Düzce Belediyesi organizasyonuyla İstanbul’da bulu...
  
Fındık İçin Bir Araya Geldiler
Fındık İçin Bir Araya Geldiler...
  
Göletlere 50 Bin Yavru Balık Bırakıldı
Göletlere 50 Bin Yavru Balık Bırakıldı...
  
Yolu Olmayan Ormanda Bu Makina Kullanılacak
Yolu Olmayan Ormanda Bu Makina Kullanılacak...
  
15 Temmuz’da AK Parti İl Başkanı olan Temurci: Gece yarısına kadar kimse telefonuma çıkmadı, beni yayına bağlamayan televizyonlar vardı
15 Temmuz’da AK Parti İl Başkanı olan Temurci: Gece yarısına kadar kimse telefonuma çıkmadı, beni ya...
  
KONDA Genel Müdürü Ağırdır: AK Parti'nin kendini toparlaması çok zor çünkü felç oldu
Bekir Ağırdır, AK Parti'nin çekirdek seçmeninin yüzde 38'den yüzde 27 oranına düşt...
  
ANNE KÖPEK VE 5 YAVRUSU ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLDÜ...
ANNE KÖPEK VE 5 YAVRUSU ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLDÜ......
  
Askeri törenle defnedildi…
Askeri törenle defnedildi…...
  
CUMAYANI MESİRE ALANINA YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜLER...
CUMAYANI MESİRE ALANINA YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜLER......
  
HANİ SULAR TEMİZDİ?
Düzce'de bazı vatandaşlar Pazar sabahına musluklarından gelen çamurlu su şoku ile uyandı....
  
Korkut Boratav: Geç kaldınız; geçmiş ola…
Korkut Boratav: Geç kaldınız; geçmiş ola…...
  
Selvi: Şimşek’e ekonominin başına geçmesi önerildi mi?
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın AKP'den bakanlık yapmış ol...Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive