AK Parti'den Kadınlar Günü Konferansı

13.3.2016 - Bu Yazı 2218 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

AK Parti'den Kadınlar Günü Konferansı

 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Ak Parti Kadın Kolları tarafından düzenlenen “ Kadın Hayatın Özgesidir” temalı  program ile 12 Mart’ta kutlandı. Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in programı nedeniyle 12 Mart’a alınan kutlamaklarda kadının hayatımızdaki yeri konusuna ağırlık verildi.

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü Ak Parti Kadın Kolları Başkanlğının düzenlediği program ile kutlandı. Gençlik İl Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan kutlamalara Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, İl Başkanı Hikmet Keskin, Kadın Kolları Başkanı Sebahat Uçar ve kadın kolları üyeleri katıldı.

Kadının hayatın içindeki önemine vurgu yapan slayt gösterisi salonu dolduranlar tarafından büyük beğeni topladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için böylesi bir programı düzenlediklerini ifade eden Ak Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Sebahat Uçar, Ayşe Keşir’in katılması ve hafta sonu olmasından dolayı geniş katılım için programı 12 Mart’ta yaptıklarını vurguladı.

Sebahat Uçar, “ Ak Parti Düzce Kadın Kolları olarak 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle etkinlik düzenledik. 8 Mart değil de bugüne aldık çünkü o gün gerek STK’lar gerekse dernekler gündemde tutacağından dolayı ve hafta sonunu olmasını istedik geniş katılımın olması için. Ayşe Keşir’in de programı 12 Mart’ta uygun olmasından dolayı böyle bir şey yaptık. Bu program ile kadının her gün hatırlanmasını, kadının hayatın nesnesi değil öznesi olduğunu vurguladık burada. Kadınsız bir hayat düşünemediğimiz için yılın 365 günü anmak için düzenlediğimiz etkinlik faydalı oldu” şeklinde konuştu.

Kadınlar gününün 1 gün ile sınırlı olmasını doğru bulmadığını ifade eden Keskin, Kadınların hayatın her anında olduğuna vurgu yaptı.

Keskin, “ Kadın Kollarımızın düzenlediği bu programa hoş geldiğiniz. Kadınlar bizlerin başımızın tacıdır. Kadınlar gününü 1 gün kutlamanın doğru olmadığını düşünüyorum. Kadına yönelik yapılanlar doğru değil. Cennet Kadınların ayaklarının altındadır. Kaybettiğimiz hasretlerimizi tekrardan kazanmak istiyoruz. Ciddi çalışmalar yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. Kadınsız bir hayat asla düşünülemez” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin sevgi evlerine yaptığı yardımlardan dolayı hayırsever Şükran Öney’e Kuran’ı Kerim ve çiçek takdim etti.

Şehit torunu gazi kızı olarak ülkesini çok sevdiğini ifade eden Öney, ülkeye zarar vermek isteyenleri yerle bir etsin diyerek ülkesine duyduğu sevgiyi dile getirdi.

Şükran Öney, “ Ben şehit torunu gazi kızı olarak ülkemi çok seviyorum. Bu ülkeye emeği geçen herkese A’dan Z’ye herkese teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Ülkemizin zarar vermek isteyenleri yerle bir etsin” dedi.

Ömer Meydan hoca ise İslamiyet’te kadına verilen değer ile ilgili olarak indirilen ayetler ve hadisi şerifler hakkında salonu dolduranlara bilgiler verdi.

İstiklal Marşının Şairi Mehmet Akif Ersoy’a Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Keşir, programın kendi iş temposuna göre ayarlandığı için bugün bir arada olduklarını dile getirdi.

Keşir,  “ Öncelikle programa başlamadan önce İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’a Allah’tan rahmet diliyorum. Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın. Bu program benim çalışma tempoma göre ayarlandığı için bugün bir aradayız. 8 Martın emekçi kadınlar günü olduğunun altını çizmek istiyorum. Dün akşam Diyarbakır’a gittim ve oradaki bayanlar ile bir araya geldik. Kadınların kaygısı çocuklarıydı. Oradaki kadınların acılarını gördüğümüzde buralarda yaşananların abartıldığını düşünüyorum. Her şeyden önce eğitimi 1. sıraya koyuyorum” dedi.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
HIRSIZLARIN HEDEFİ RÖGAR KAPAKLARI
HIRSIZLARIN HEDEFİ RÖGAR KAPAKLARI...
  
Hastalık İçin Aktarlara Yoğun İlgi
Hastalık İçin Aktarlara Yoğun İlgi...
  
İlaçtaki zam oranı belli oldu
İlaçtaki zam oranı belli oldu...
  
Sıcak para AKP’nin imdadına mı yetişti?
Sıcak para AKP’nin imdadına mı yetişti?...
  
"Küslük bize yakışmaz"
31 Mart yerel seçimleri öncesinde adayların çalışmaları devam ederken AK Parti tarafından Seçim Önc...
  
ZAMANLAMA MANİDAR...AK PARTİ İÇİNDEN FARUK ÖZLÜ'YE SERT ELEŞTİRİ
ZAMANLAMA MANİDAR...AK PARTİ İÇİNDEN FARUK ÖZLÜ'YE SERT ELEŞTİRİ...
  
Yoğun Bakımda Yatak Sayısı Arttı
Yoğun Bakımda Yatak Sayısı Arttı...
  
KHK ile ihraç edilen akademisyenler için emsal olacak dava: "Anayasa’ya göre savunma almadan disiplin cezası verilemez"
KHK ile ihraç edilen akademisyenler için emsal olacak dava: "Anayasa’ya göre savunma almadan disipli...
  
Caboğlu, Düzce'nin Takdirini Toplamaya Devam Ediyor
Caboğlu, Düzce'nin Takdirini Toplamaya Devam Ediyor...
  
Akçakoca Belediyesinde Torpil Kavgası
Akçakoca Belediyesinde Torpil Kavgası...
  
Özlü, "En Güzel Projeler Düzce'de Olacak"
Özlü, "En Güzel Projeler Düzce'de Olacak"...
  
Tecrübelerini Paylaşacaklar
Tecrübelerini Paylaşacaklar...
  
31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanılacak sandıklar belli oldu
Son dakika! 31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanılacak sandıklar belli oldu...
  
Akü hırsızları cezaevini boyladı
Akü hırsızları cezaevini boyladı...
  
Kontrolsüz kavşakta çarpıştılar
Kontrolsüz kavşakta çarpıştılar...
  
"Kızılay'ın dünyadaki itibarı çok yüksek"
"Kızılay'ın dünyadaki itibarı çok yüksek"...