Düzce’nin Yıldızı Parlıyor

2.6.2016 - Bu Yazı 2002 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Düzce’nin Yıldızı Parlıyor

 Düzce, son dönemde hak ettiği yıldızı parlayan il sıfatını kazanmaya başladı. Düzce’den bir bakan, 3 vali çıktı. Ayrıca kamu hizmetleri sağlarken yürüttüğü başarılı halkla ilişkiler faaliyetlerinden ötürü Düzce Valisi Ali Fidan görevinde kaldı.

 AK Parti’nin kurulduğu 2002 yılından bu yana en fazla desteği veren ve her dönem 3 milletvekili çıkararak oy oranını her seçimde arttıran Düzce, bu desteğinin karşılığını yıllarca bekledi. Son aylarda  “Yıldızı Parlayan İl” sloganıyla Düzce’yi her alanda tanıtmak için atağa geçen Düzce,  bu sıfatı hak etti ve desteğinin de karşılığını almaya başladı.

En önemlisi Vali Fidan Düzce’de kaldı

Sık Vali değiştirdiği için eleştirilere maruz kalan Düzce’de en önemli olaylardan birisi Düzce Valisi Ali Fidan’ın görevinin başında kalması oldu. Eski dönem vali atamalarında ki kronolojik tarihlere bakıldığında Düzce kamuoyunda ‘acaba gider mi ‘ sorulularının aksine, Vali Fidan başarılı çalışmaları göz ardı edilmeyerek yerini korudu. Böylelikle Vali Ali Fidan, en uzun süre Düzce’de kalan Vali sıfatını kazanmayı hak etti.

Siyasi İrade İle Uyumlu Çalıştı

İl olduğundan buyana geçen 16 yılda en çok vali değiştiren illerden biri olan Düzce’de, yaklaşık 15 ay önce  göreve gelen Vali Ali Fidan, görevine devam ediyor. Kamu kaynaklarının etkin kullanımı ve kamu hizmetleri sağlarken yürüttüğü başarılı halkla ilişkiler faaliyetlerinden ötürü yediden yetmişe her kesimin taktirini kazanan Vali Ali Fidan, Bakan, Milletvekilleri, belediye başkanları ve siyasi irade ile yakaladığı uyum sayesinde, Düzce istikrarlı bir döneme girdi.

Düzce yaşanan uyumu Ankara Cevapsız bırakmadı

Geçmişte milletvekilleri ile bürokratlar arasında yaşanan kavgaları bir kenara bırakarak kendi arasında uyumu tercih eden Düzce, Uzun zamandır görmeye hasret olduğumuz bu güzel tablo sayesinde kronikleşmiş sorunlarını çözme konusunda tarihi adımlar atıyor. Sürekli olarak didişen siyasi ve bürokratlar yerine hizmet etmek isteyen  bir anlayış hakim olmasına Ankara sesiz kalmadı ve Düzce’yi bakanlıkla ödüllendirdi.

Önce bir Bakan çıktı

Düzce, 65. Hükümet’te görmezden gelinmedi ve yıllarca beklediği bakanlık hayalini gerçekleştirdi. AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak yeni kabine de ki yerini aldı. Özlü’ye ayrıca ekonominin yönetildiği kurulda yer verildi. Son olarak ise bir çok tecrübeli bakan dururken Özlü, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’e vekalet etmeye başladı.

Düzceli 3 isim Vali oldu

Düzce’nin değerine değer katan bir karar daha geldi. Düzceli olan ve Ankara’da önemli görevlerde bulunan İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Grup Başkanı İsmail Ustaoğlu Bayburt Valiligi'ne, Rize Valisi Ersin Yazıcı bir çok isim merkeze çekilmişken Balıkesir Valiliği’ne ve çişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aziz Yıldırım Afyon Valiliğine atandı. Son olarak Akçakoca’da Kaymakamlık görevinde bulunan, daha sonra ise İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak görev yapan Aykut Pekmez Aksaray Valisi oldu. Yine eski Kaynaşlı Kaymakamı olan ve Çanakkale Valisi olarak atanan Hamza Erkal, Düzce’de Valilik yaptıktan sonra İstanbul Valisi olan Vasip Şahin, Hatay Valisi Ercan Topaca’da yerlerini koruyan isimlerden oldular.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Artık Düzce’nin Alparslan Türkeş Bulvarı Var
Artık Düzce’nin Alparslan Türkeş Bulvarı Var...
  
Düzce’nin estetiği değişecek
Düzce’nin estetiği değişecek...
  
Düzce’nin Yeni Şehrü’l Emin’i Faruk Özlü
Düzce’nin Yeni Şehrü’l Emin’i Faruk Özlü...
  
ÖMER KÜÇÜK DÜZCE’NİN DEĞERLERİNİ SIRALADI
ÖMER KÜÇÜK DÜZCE’NİN DEĞERLERİNİ SIRALADI...
  
DÜZCE’NİN ABİSİ MHP SAFLARINDA
DÜZCE’NİN ABİSİ MHP SAFLARINDA...
  
Harmantepe Bölgenin Yıldızı Olacak
Harmantepe Bölgenin Yıldızı Olacak...
  
...
  
BAKAN FARUK ÖZLÜ; “AK PARTİ ADAYLARI YILDIZ GİBİ PARLIYOR”
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti’nin Düzce milletvekili adayları ile...
  
Düzce’nin 4 ürünü tescillendi
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce ve Akçakoca’nın 4 coğrafi işaretinin tescil belg...
  
SELÇUKLU YILDIZI MI? DAVUT YILDIZI MI? ANLAMSIZ BİR TARTIŞMA...
Akçakoca Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen cami yerleşkesi için bugüne kadar birçok eleştiri...
  
Düzce Üniversitesi Düzce’nin En Önemli 3 Değeri İçinde
Düzce’nin Türkiye’deki imajı ve algısını ortaya çıkarmak amacıyla Prof. Dr. Metin Işık tarafından “...
  
DÜZCE EMITT’IN YILDIZI OLDU
EMITT 2018 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında Düzce Valiliği ve Düzce Belediye...
  
Düzce’nin sorunları CHP sayesinde gündem oluyor
Cumartesi günü Düzce’de yapılan CHP İl Kongresi için Düzce’ye gelen CHP Manisa Milletvekili Grup Baş...
  
Yerli otoda Düzce’nin adı yok
Yerli otonun üretim üssünü olacak iller arasında Düzce’nin adı geçmiyor....
  
Düzce’nin damadıydı
Uşak'ta polis aracının beton elektrik direğine çarpması sonucu polis memuru Ramazan Bülbül (41) şehi...
  
Düzce’nin toprağı kahraman şehide gönderildi
Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Arnavutköy Belediyesi işbirliğiyle İstanbul’dan başlatılan 15 Temmuz...Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive