Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz

Bölgenin Tek Ruhsatlı Çocuk Kulübü

7.8.2017 - Bu Yazı 2141 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Bölgenin Tek Ruhsatlı Çocuk Kulübü

Düzce’de önemli bir ihtiyaç olan, okul eğitimleri dışında çocukların sosyal ve kültürel gelişimine katkı sunmak için kurulan Sınav Çocuk kulübü uzun uğraşlar sonucunda Mayıs ayında hizmete girdi. İlkokul 1. Sınıftan 8. Sınıf öğrencilerine kadar hizmet sunan Sınav Çocuk kulübünde, yüzmeden badmintona, müzikten resime kadar bir çok alanda çocuklara eğitim veriliyor. Ailelerin çocuklarını güvenle bırakabileceğini belirten Sınav Çocuk Kulübü Kurucu Müdürü Mehmet Şamil Babur, “2004 yılından itibaren yabancı dil eğitimi alanında faaliyet gösterdikten sonra sadece yabancı dilin yeterli olmadığını düşündük. Mayıs ayında bütün derslerde çocuklara yardımcı olacak kurum faaliyetinde bulunmak amacıyla Sınav Çocuk Kulübünü yeni müstakil binasında hizmete açtık. Kurumumuzun açılış aşamasında bize her konuda destek olan, bizimle birlikte yönetmeliğin gereklerini araştıran, yönlendiren ve tecrübeleriyle ışık tutan Düzce Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne ve çalışanlarına teşekkürü borç biliriz” dedi.

“BİZ ETÜT MERKEZİ YA DA DERSHANE DEĞİLİZ”

Sınav Çocuk Kulübü Kurucu Müdürü Mehmet Şamil Babur, kurumlarının kesinlikle etüt merkezleri ya da dershaneler ile karıştırılmaması gerektiğini söyledi. Etüt merkezi ve dershanelerin yasak olduğunu  belirten Kurucu Müdür Babur, Sınav Çocuk Kulübü’nün, çocukları ile okul saatleri dışında yeteri kadar ilgilenemeyen ailelerin çocuklarının Sosyal ve Kültürel gelişime katkı sağlamak amacıyla kurulduğunu belirterek, “Kurumumuz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı, eğitim alanında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kontrol edilen ve iki devlet kurumuna karşı sorumluluğu olan bir kulüp. En çok insanların bilmediği yanıldığı nokta, çocuk kulüplerinin etüt merkezi ve dershanelerle karıştırılması. Türkiye’de ruhsatı olan herhangi bir dershane ya da etüt merkezi yok.Biz Düzce’de Devletten onayı olan ve İlkokul 1. Sınıftan 8. Sınıfa kadar hizmet sunan tek kurumuz. Bir dershane ya da etüt merkezi değiliz. Çocuk kulübü olarak, çocukların okul dışındaki sosyal kültürel sportif faaliyetlerinde bulunmasını sağlıyoruz . Yemekten servise kadar tüm hizmetleri veriyoruz. Daha çok çocuklarla ilgilenecek vakit bulamayan veliler bize geliyor. Çocuklar, burada ödevini yapıp derslerine çalışabiliyor. Satranç, zeka oyunları, hızlı okuma, resim, muhtelif müzik aletleri çalma ve tercih ettikleri spor dallarında faaliyette bulunabiliyorlar” dedi.

“DEVLET KURUMLARININ DENETİMİ ALTINDAYIZ”

Babur, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Gençlikspor İl Müdürlüğü gibi Devlet kurumları ile sürekli irtibat halinde olduklarını ve kulübü açmadan önce bu kurumların yönetmeliklerine göre hareket edip ruhsat aldıklarını belirerek, “Kurumda uygulanan program tamamen Milli Eğitim Bakanlığı programıdır. Sınıflarımız İl Milli Eğitim Müdürlüğünden onaylandıktan sonra faaliyete geçmekte ve her aşamasında da Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü gözetimindedir” dedi.

“VELİ İLK ÖNCE RUHSAT SORMALI”

Sınav Çocuk Kulübü Kurucu Müdürü Mehmet Şamil Babur, çocuklarını bu tür kurumlara göndermeyi düşünen ve çekinceleri olan velilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Etüt merkezlerinin ve dershanelerin yasadışı olduğunu hatırlatan Babur, velilerin çocuklarını göndermek istedikleri kurumlardan mutlaka ruhsatı olup olmadığını ve ruhsatın kapsamında yapılan faaliyetin açıkça ifade edilip edilmediğini sorması gerektiğini, aksi takdirde ileriki dönemlerde sorunların yaşanabileceğini söyledi. Babur, “Veli her yere gidebilir. Adı ne olursa olsun bir kuruma ilk gittiği zaman soracağı şey ruhsat olsun. Hatta ruhsatı görünce de fotokopisini alıp Valiliğe getirip teyit almasını tavsiye ediyoruz. Ruhsatta hangi tür kurum olduğu ne gibi eğitimlerin verilmesi gerektiği yazmak zorunda. Bunu bütün Türkiye’deki veliler yapmalı” dedi.  

“BÖLGEMİZİN BUNA İHTİYACI VARDI”

Babur bölgede böyle bir kulübe ihtiyaç duyulduğunu ve velilerin böyle bir taleplerinin olduğunu  belirterek, “Birçok velinin çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri yerlere ihtiyacı var. Güvenilebilir kurumlar yada birilerinden referans arıyorlar. Bölgemizde bu alanda faaliyet gösteren ve bu hizmeti sunan ruhsatlı tek kurum Sınav Çocuk Kulübüdür. Veliler bize gönül rahatlığıyla güvenebilirler. Ben çocuğumu bu dönem nereye göndereceğim diye düşünmelerine gerek yok” dedi.

 “İNCE ELEYİP SIK DOKUDUK”

Tavan lambasından kapı kollarına kadar bir çok kriteri yerine getirerek kulübün açıldığını söyleyen Babur, “Kurumumuzun bahçe içinde müstakil bir binası olması ve özellikle şehir merkezinde olması velilerimiz için büyük bir avantaj. Çocuklarımıza hijyenik bir ev ortamı sağlayabilmek için kurumumuza ayakkabı ile girilmesine izin vermiyoruz. Bizi tercih eden çocuklarımızın oyun odaları, yemekhaneleri, muhtelif aktivite odaları var. Çocuklarımız buraya gelince kendilerini evinde gibi hissediyorlar. Burada öğretmen gözetiminde arkadaşlarıyla oyunlar oynayıp sosyalleşebiliyor” dedi.

 “ÖĞRETMENLERİMİZİ İTİNA İLE SEÇİYORUZ”

Sınav Çocuk Kulübündeki öğretmenlerin gelişi güzel değil, geçmiş referanslarına, bilgi birikim ve donanımlarına bakılarak kurumda göreve başlatıldığı söyleyen Babur; “Hoca seçimindeki kriterimiz çocuk eğitimi konusunda deneyimi olması. Çünkü burada çocuklarımıza öğretmenliğin yanı sıra, arkadaşlık, annelik ve babalık yapıyoruz” dedi.

ÜCRETLERİMİZ AİLELERİ ZORLAMAYACAK

Düzce’nin Tek Çocuk kulübü olan Sınav’da fiyatlarında velileri yormayacak şekilde düzenlendiğini belirten Babur, “Çalışan aileler ve çocuklarıyla ilgilenecek vakti olmayan anne ve babalar için en büyük sorun, evde olmadıkları saatlerde çocuklarının kaliteli zaman geçireceği ve eğlenirken de öğrenebileceği kurumların yoksunluğu idi. Çocuk kulüplerinin çıkış amacı aslında birazda bu durumdan kaynaklanıyor. 0-6 yaş aralığındaki çocuklar için bu sorunu kreşler giderirken, daha büyük yaş gurupları için büyük bir eksiklik söz konusuydu.  Çocuk kulübü aslında 0-6 yaş kreşlerin, 7-14 yaş aralığındaki versiyonu gibi. Veliler bize çocuklarını emanet ediyor ve bizlerde kendi çocuklarımız gibi ilgileniyor ve bizimle geçirdikleri vakitleri en kaliteli şekilde değerlendirmelerini sağlıyoruz. Bu hizmet içinde hiçbir aileyi zorlamayacak ücretler alıyoruz” dedi.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Tek başına yaşayan vatandaş, evinde ölü bulundu
Tek başına yaşayan vatandaş, evinde ölü bulundu...
  
KORAY AYDIN’DAN KÜÇÜK’E DESTEK
KORAY AYDIN’DAN KÜÇÜK’E DESTEK...
  
ÖMER KÜÇÜK: BÜYÜK DESTEK GÖRÜYORUZ
ÖMER KÜÇÜK: BÜYÜK DESTEK GÖRÜYORUZ...
  
Oktay, Özlü'ye Destek İçin Geldi
Oktay, Özlü'ye Destek İçin Geldi...
  
ÇİLİMLİ’DE EĞİTİME DESTEK PROJESİ
ÇİLİMLİ’DE EĞİTİME DESTEK PROJESİ...
  
Bilim ve Teknoloji Komisyonu Tanıtıldı
Bilim ve Teknoloji Komisyonu Tanıtıldı...
  
KÜÇÜK’TEN EYT’CİLERE DESTEK
KÜÇÜK’TEN EYT’CİLERE DESTEK...
  
Genel Merkez'den Bıyık'a Destek İçin Geldi
Genel Merkez'den Bıyık'a Destek İçin Geldi...
  
Toplum Destekli Polislerden Broşürlü Uyarı
Toplum Destekli Polislerden Broşürlü Uyarı...
  
Bireysel Sulamaya Önemli Destek
Bireysel Sulamaya Önemli Destek...
  
AK Parti'de Tek Hedef : "Durmak Yok, Kazanmaya Devam"
AK Parti'de Tek Hedef : "Durmak Yok, Kazanmaya Devam"...
  
MHP’li başkan adayı Bıyık’a ev ziyaretlerinde tam destek
MHP’li başkan adayı Bıyık’a ev ziyaretlerinde tam destek...
  
BELEDİYE BAŞKANLARI TEK TEK BELLİ OLUYOR
AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin Başkanlığında, Parti İl Binasında Belediye Başkanları topl...
  
Destekleme Ödemeleri Yapılıyor
Destekleme Ödemeleri Yapılıyor...
  
Tekbirler Eşliğinde Açıklama Yaptılar
Tekbirler Eşliğinde Açıklama Yaptılar...
  
AKÇAKOCALI ORDULULAR TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞİYOR
Akçakoca ve çevresinde yaşayan binlerce Ordulunun birbirleriyle bağının güçlenmesi ve kopmaması için...Emlak8.Net