2018’de bütün okullar tekli eğitime geçiyor..

21.10.2017 - Bu Yazı 723 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

2018’de bütün okullar tekli eğitime geçiyor..

  Vali Zülkif Dağlı Başkanlığında 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Valilik Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve okul Müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Zülkif Dağlı, Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okulları tebrik ederek “Hedefimiz beyaz bayrakta yüzde yüze ulaşmaktır. Müracaat etmeyen arkadaşlarımız müracaatlarını yapsınlar. Beslenme dostu okul konusunda da beyaz bayrakta ulaştığımız 141 rakamına ulaşmak hedefimiz olsun” dedi.

“Güvenlik önceliğimiz”

Vali Zülkif Dağlı, çocukların evin kapısından çıktığından itibaren her şeyinden sorumlu olduklarını belirterek “Güvenli Eğitim - Güvenli Okul kapsamında geniş kapsamlı bir toplantı yapmıştık. Okullarımızın kamera sistemleri, güvenlik sistemleri ile ilgili geniş bir toplantı yapmıştık. Sizlerde hazırlıklarınızı yaptınız, yapmaya devam ediyorsunuz. İlçelerimizde kameralar tamamladı. İl merkezinde de önümüzdeki hafta köylere hizmet götürme birliği marifetiyle ihalelerimiz yapılacak. Merkezde de kamerası kalmayan okul kalmayacak. Bildiğiniz gibi TYP den 35 tane özel güvenlik personeli ilimize tahsis edildi. Geçen hafta çalışma bakanımızla yaptığımız görüşmede 50’ye çıkarılması yönünde talebimizi ilettik. Diğer konularımıza baktığımız zaman okullarımızın çevresindeki kafeler konusuna, okul servislerinin güvenliğine değinmiştik. Bunlarının denetimlerini yapıyoruz. Ulaştırma, Milli Eğitim, Aile Bakanlıklarımız servisler ile ilgili geniş çaplı çalışma yürütüyorlar. Eskisinden daha fazla sıkı olacak” dedi.

“2018 Hedefimiz tüm okullarda tekli eğitim”

Vali Zülkif Dağlı konuşmasında tekli eğitime de değindi. Düzce’de 8 okulda ikili eğitim görüldüğünü yapılan çalışma ile bunun 6’ya düştüğünü işaret ederek “Burada da hedefimiz 2018 de tamamen tekli eğitime geçmek yönünde çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Projelerimiz devam ediyor. Geçen yıl başlayanlar, gelecek yıl başlayacak olanlar var. Bu projelere son sürat devam edeceğiz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Düzce’ye gelecek

Zülkif Dağlı, yakın bir zamanda Milli Eğitim Bakanının Düzce’ye geleceğini belirterek “Milli Eğitim Bakanımız Düzce’ye gelecek birkaç açılış olacak. Bu ziyarette de eksiklerimizi kalan işlerimizi de arz etmiş olacağız. Ayrıca geçen yıl başladığımız annem varsa bende varım projesi devam ediyor. Ortaokul ve liselerde bunu yaygınlaştıracağız. Kitaplarımızı yaz döneminde bastırdık Bakanımızın teşrifleriyle kitap dağıtımına başlayacağız. Okullarımız ihtiyaçları bitmeyecek ama okul aile birliğiyle, bizimle, il özel idaremizle, Ankara’dan gelen ödenekler ile bunları çözmek için hep birlikte uğraşacağız. Okul müdürlerimiz çok önemli bir lokomotif bizim için. Her okulumuzun başarısı okul müdürlerimizin başarısı ile orantılı oluyor. Okul müdürü ne kadar gayret gösterirse okulun kalitesi öğrencisin eğitim seviyesi o kadar yüksek olduğu oradan anlaşılıyor. Hedefimiz geçen yıl bulunduğumuz noktadan kat kat daha yukarı çıkmaktır. Arkadaşlarımız bunlar için uğraşıyorlar. Hepinize gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“Amacımız iyi insan yetiştirmek”

Bağımlılıkla mücadelenin de çok önemli olduğunun altını çizen Vali Zülkif Dağlı konuşmasına şöyle devam etti; “En önemli tehlike bir terör iki bağımlılık bunu her yerde ifade ediyoruz. Bağımlılığın üzerinde durmamız gerekiyor. Hem alta doğru ilerliyor hem yukarı doğru ilerliyor. 60 yaşındaki bir adamda da bağımlılık var bakıyorsun 11-12 yaşındaki çocukta da var. Sigara konusu önemli okulların çevrelerinde sigara satışlarını kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Okulumuzdaki yöneticiler emniyet görevlileri ile irtibat halinde olsunlar. Bağımlılıkla mücadelede rehber öğretmenlerimiz istekleri çok iyi olduğunu öğrendim. Bizi gerçekten memnun etti. Rehber öğretmelerimiz eğitimlerini aldılar çalışmalarına devam edecekler. Okullarımızda manevi eğitimler önemli, sonuçta fiziki olarak her şeyimiz iyi olsa da amacımız iyi insan yetiştirmek. İyi insan yetiştirmekte manevi eğitimi iyi yapılmasından geçiyor.”

Konuşmanın ardından Okul Sağlığı Projesi ile ilgili bilgiler verildi. 2017 yılında Beyaz Bayrak sertifikası almaya hak kazanan 22 okul ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan 24 okul olduğu aktarıldı. Vali Zülkif Dağlı sertifikası almaya hak kazanan okullara sertifikalarını verdi.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Nuh ALBAYRAK: Bu karar birlik ve bütünleşmeye değil, çatışma ve ayrışmaya hizmet eder
Nuh ALBAYRAK: Bu karar birlik ve bütünleşmeye değil, çatışma ve ayrışmaya hizmet eder...
  
Okullarda ‘profesyonel yönetici' dönemi: İşletme ve iktisat mezunları müdür olarak atanacak
MEB, okullar arasındaki eğitim uçurumunu dengelemek için ‘Eğitimde Kalite Endeksi' olarak adlandırıl...
  
...
  
ALEVLER BÜTÜN KÖYÜ SARDI, 2 İTFAİYE ERİ ŞEHİT OLDU
Bolu’nun Tekkeışıklar Köyü’nde henüz belirlenemeyen nedenlerden yangın çıktı. Rüzga...
  
DEPREM NEDENİYLE OKULLAR TATİL
Deprem nedeniyle Gölyaka`da okullar tatil Gölyaka'da meydana gelen depremler nedeniyle eğitime bir ...
  
BÜTÜNŞEHİR HABERİNE YALANLAMA
Bazı internet haber sitelerinde “51 il için kritik gün Perşembe, 81 ilin 81’i de büyükşehir olacak” ...
  
Yerli otomobilde bütün yetki Özlü’de
Yerli otomobilde bütün yetki Özlü’de...
  
Meslek yüksek okullarına kısa dönem askerlik mi geliyor?
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, meslek eğitimini daha cazip hale getirmek için "MYO m...
  
KAYNAŞLI VE YIĞILCA'DA OKULLAR TATİL
Düzce’nin Kaynaşlı ve Yığılca ilçesinde okullar 1 gün tatil Düzce’nin Kaynaşlı ve Yığılca ilçesinde...
  
TMO 2018’de de fındık alacak
TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, TMO’nun randevu...
  
Sürekli yaz saati uygulaması 2018’de sona erecek
Resmî Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00’ten itibar...
  
2018’de bütün okullar tekli eğitime geçiyor..
Vali Zülkif Dağlı, “Eğitimde hedefimiz geçen yıl bulunduğumuz noktadan kat kat daha yukarı çıkmaktır...
  
Fakıbaba'nın bütün hamleleri fos çıktı... Düşüş devam ediyor...
Serbest piyasada 7 lira seviyelerine kadar düşen fındık fiyatlarına karşı hamle yapan...
  
ASAR İLE MELENSU PROJESİ BÜTÜNLEŞİYOR
Düzce Belediyesi, iki önemli projesi olan Asarsuyu Deresi Rehabilitasyon Projesi ile Melensu Park Pr...
  
2017 Okullar ne zaman kapanıyor? MEB kesin tarihi verdi
2017 okullar ne zaman kapanıyor? 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı içinde okullar yaz tatiline Haziran...
  
Okulların açılış ve kapanış tarihleri belli oldu
Milli Eğitim Bakanlığı, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlangıç ve bitiş tarihlerini belirledi....