30 İlde İttifak Sıkıntısı

22.2.2019 - Bu Yazı 559 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

30 İlde İttifak Sıkıntısı

 AK Parti ve MHP 51 ilde ittifak yaptı, ancak Düzce'nin de aralarında bulunduğu kalan 30 ilde teşkilatlarda rekabet olmadan nasıl propaganda yapılacağı hala bilinmiyor.

MHP ile 30 büyükşehir olmak üzere Bolu'nun da bulunduğu 51 ilde ittifak yapan AK Parti’de, ittifak yapılmayan ve her partinin kendi belediye başkanı adayı ve belediye meclis üyeleriyle seçime gireceği Düzce'nin de bulunduğu 30 ilde parti tabanları arasında gerilim ve sıkıntı yaşanabileceği kaygısı yaşanıyor. 

AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında ortak adayla gidilen illerde seçim çalışmalarının nasıl yapılacağı konusunda bir kılavuz hazırlıyor. Kılavuzda, parti teşkilatlarının seçim çalışmasında dikkat edeceği konular belirlenecek. Seçim ofislerinin nasıl düzenleneceği, hangi bayrak ve fotoğrafların yer alacağı, kimlerin hangi sırayla konuşacağı, hangi bayrak ve afişlerin taşınacağı gibi konular bu kılavuzda yer alacak.

AK Parti içinde ittifak yapılmayan Düzce dahil 30 ilde nasıl bir propaganda süreci yürütüleceği konusunda ise endişeler dile getiriliyor. AK Parti’de ittifak yapılan iller için hazırlanan kılavuza benzer bir çalışmanın rakip olunacak yerler için de yapılması gerekliliği üzerinde duruluyor. İttifakın olmadığı yerlerde iki partinin de seçime ayrı adayla gireceği yerlerde her partinin kazanmak için yarışacağına ve buna göre stratejiler oluşturulacağına dikkat çeken parti yöneticileri, “Mutlaka iki parti arasında rekabet olacak. Bu durumda zaman zaman gerilim ve tartışma yaşanabilir. Parti tabanlarında ortaya çıkabilecek gerilim ve tartışmalar her iki partiyi de olumsuz etkiler” görüşünü dile getiriyor.

Düzce'de de rekabet sınırlarında olumsuzluk yaşanmaması için düzenli çalışmalar yapıldığı biliniyor. Düzce dahil iki partinin farklı adaylarla yarışacağı 30 ilde çıkarılacak kılavuzun ardından nasıl bir çalışma yapılacağı merak ediliyor.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive